sobota, 21 marca 2015

Nowości #18

Czas na kolejne podsumowanie odnośnie książek, które wzbogaciły naszą biblioteczkę w tym tygodniu.

,,Garfield. Lazanie atakują!" Ewa Mirkowska

Garfielda znam wyłącznie z telewizji, jednak postanowiłam zakupić też książkę.


Ziemi grozi zagłada. Tuż obok niej zawisł dziwny statek kosmiczny. A może kształt kuchennego piekarnika jest w kosmosie zupełnie zwyczajny? W każdym bądź razie latającą kuchenką przyleciała cała armia lazanii. Niebieską planetę może ocalić tylko jeden kot. Garfield! Czy rudzielcowi uda się pokonać najeźdźców? Czy też tym razem to jego ulubione kluski zjedzą jego samego? I czy nie udławią się przy tym suchym kocim dowcipem? Opowieść o kosmicznej inwazji utrzymana w tonie charakterystycznym dla humoru Garfielda. Książka bogato i pięknie ilustrowana. Kolorowe kadry ściśle współgrają z humorystycznym opisem akcji i dowcipnymi dialogami, co wzmaga komiczny efekt. Czysty Garfieldowski humor w dopracowanej oprawie graficznej i stylistycznej.

,,Garfield. Myszołap" Ewa Mirkowska

Mam nadzieję, że to kolejna ciekawa książeczka o Garfieldzie.


Co zrobiła mysz o imieniu Piszczałek? I co potem musieli zrobić kuzyni Piszczałka. I bratankowie Piszczałka. I bratankowie kuzynów Piszczałka. I kuzynowie bratanków Piszczałka. Żeby Garfielda doprowadzić do furii. To znaczy do tego, żeby ruszył się z fotela. I jeszcze do tego, żeby się zmienił. W strasznego. W okrutnego. W bezwzględnego.
W Rudego Myszołapa! Ale czy Garfield zmienił się naprawdę? Historia o tym, co się stało, gdy do domu Jona, Garfielda i Odiego wprowadziła się horda wszędobylskich myszy. 

,,Nasi polarni przyjaciele" Pascale Vedere d'Auria

Foki <3


W pobliżu obu biegunów, północnego i południowego, tam, gdzie ziemia jest skuta lodem i gdzie wieją mroźne, porywiste wiatry, mieszkają zwierzęta przystosowane do tych trudnych warunków klimatycznych. Maskonury i pingwiny, foki i słonie morskie, lisy polarne i białe niedźwiedzie wychowują swe potomstwo wśród śniegów. Nie ma tam dróg, więc ludzie hodujący renifery podróżują saniami, zaprzężonymi w psy, które nie tylko ciągną ciężki bagaż, lecz także pomagają pilnować, aby żaden z reniferów nie odłączył się od stada.

,,Girl Online" Zoe Sugg

Książka dla Pauliny, choć może w przyszłości ja także ją przeczytam.


Pod nickiem Girl Online Penny dzieli się na blogu najskrytszymi myślami o przyjaźni, chłopcach, szkolnych dramatach, swojej szalonej rodzince i atakach paniki, które skutecznie komplikują jej życie.
Kiedy sprawy osobiste Penny przybierają naprawdę zły obrót, rodzice zabierają ją do Nowego Jorku. Tam Penny poznaje Noah – przystojnego gitarzystę. Zaczyna się w nim zakochiwać, co szczegółowo opisuje na swoim blogu.
Ale Noah też ma pewien sekret. Sekret, który może doprowadzić do ujawnienia tożsamości Girl Online i bezpowrotnie zniszczyć największą przyjaźń Penny.

,,Pegaz. Nowi olimpijczycy" Kate O'Hearn

Już przeczytana, cudowna opowieść!


Historia Emily i Pegaza to jedna z tych powieści, po przeczytaniu których od razu szuka się kolejnego tomu. Autor łączy mitologię ze współczesnością. Powieść czyta się bardzo dobrze, co wynika z równego, szybkiego tempa akcji wysokiego poziomu literackiego, wyrazistego nakreślenia postaci bohaterów oraz magicznej atmosfery.
Płomień olimpijski słabnie i dlatego słabną moce bogów. Skrzydlaty Pegaz wyrusza do świata ludzi, żeby znaleźć dziewczynkę, która nosi w sobie przekazywany z pokolenia na pokolenie `zapasowy` płomień olimpijski. Niestety, szalejąca burza krzyżuje jego plany. Trafiony piorunem, ląduje na dachu wieżowca, tuż nad mieszkaniem Emily...

Trylogia ,,Kroniki czerwonej pustyni" Moira Young

Sama nie wiedziałam, czy chcę czytać tę serię. Raz tak, a raz nie. Teraz to raczej tak :)


Życie Saby zmienia się nieodwracalnie, gdy czterej tajemniczy jeźdźcy porywają jej brata bliźniaka, Lugh. Zdecydowana zrobić wszystko, by go odnaleźć, Saba wkracza w świat, o którym wcześniej tylko słyszała – pełen wrogów, ale i sprzymierzeńców, dziwacznych kreatur i niezwykłych talizmanów. W nowym, złowrogim otoczeniu odkryje, że potrafi być groźną wojowniczką, przebiegłą przeciwniczką, a przede wszystkim – że nic nie może zniszczyć jej woli przetrwania. W towarzystwie przystojnego śmiałka o imieniu Jack i bandy wojowniczek zwanych Wolnymi Jastrzębiami Saba wyruszy, by ocalić brata, a może nawet cały świat. Prawa do ekranizacji książki nabył Ridley Scott!

,,Dżunia. Koniki z Szumińkich Łąk" Agnieszka Tyszka

Czwarty tomik o konikach, jedna z moich ulubionych serii.


Do Szumińskich Łąk zawitało lato, a razem z nim pojawiły się uczestniczki ?Obozu w siodle?. Nie wszystkie są aniołkami i Paulina, opiekunka najmłodszych dziewczynek, musi się wykazać ogromną cierpliwością. Czy mała Anabella polubi Szumińskie Łąki? Kim jest Lala? Jaki niezwykły talent odkryje w sobie tytułowa Dżunia? Wakacyjny tom zaprasza do wspólnych przygód.

,,Aprilek. Koniki z Szumińskich Łąk" Agnieszka Tyszka

5 część koników.


Z nadejściem września rusza szkółka jeździecka. Niepozorny koń fryzyjski Aprilek zawsze marzył, żeby pracować z dziećmi. Pewnego dnia okazuje się, że ma niezwykłe umiejętności. Czy jego marzenie się spełni? Jakie niespodzianki przyniesie tegoroczna hubertusowa gonitwa za lisem? O tym, między innymi, opowie Klara z Szumińskich Łąk.

,,Wielka księga zadań. Koniki z Szumińskich Łąk" Agnieszka Tyszka

Cieszę się, że powstała taka księga. Miły dodatek dla miłośników serii.


Witamy w Szumińskich Łąkach! To właśnie tutaj spotkasz Hanię, Klarę i Paulinę oraz ich przyjaciół ze stajni. W Szumińskich Łąkach zawsze coś się dzieje - wiosną, latem, jesienią i zimą! Krótki kurs rysowania, kolorowanki, rebusy, krzyżówki - te i wiele innych zadań znajdziesz w Wielkiej księdze zadań poświęconej w całości konikom i kucykom. Z tą książką nie będziesz się nudzić. Zapraszamy do wspaniałej zabawy!

,,Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach" Zofia Stanecka

Zobaczymy, czy coś z tego wyniosę :)


Autorka bestsellerowej serii o Basi napisała przezabawny poradnik savoir vivre’u!

Jula i Pola to siostry. Razem bawią się, chodzą do teatru i na urodziny, razem wyjeżdżają w góry, zjeżdżają na sankach i nocują poza domem. Jula chce być damą i robi wszystko, żeby zawsze wyglądać i zachowywać się elegancko. Tylko jak zachować właściwą damie godność, kiedy ma się siostrę, która ponad wszystko chciałaby zostać tygrysem?

,,Gdzie bywa słoneczko" Zbigniew Mitroca

Kartonowa książeczka dla najmłodszych.


Akademia Mądrego Dziecka to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu!

,,Zwierzęta i zwierzątka" Zbigniew Mitroca

Kolejna publikacja dla młodych czytelników.


Akademia Mądrego Dziecka to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu!

,,Masza i Niedźwiedź. Podrzutek" Opracowanie zbiorowe

Masza. Mam nadzieję, że książeczka podbije moje serce tak, jak bajka.


Pewnego dnia Masza znajduje na podwórku Niedźwiedzia tajemnicze jajo i postanawia się nim zaopiekować.
Kto będzie wysiadywał jajo? I co się z niego wykluje?
Przekonaj się o tym, czytając tę niezwykłą opowieść. Szalone perypetie niesfornej Maszy i cierpliwego Niedźwiedzia rozbawią cię do łez!

,,Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia" Opracowanie zbiorowe

Zbiór kilku opowiadań o Maszy i Niedźwiedziu.


Masz ochotę bawić się z Maszą w szkołę, wyręczyć świętego Mikołaja albo poznać dalekiego kuzyna Niedźwiedzia?
Przeczytaj zabawne opowieści o tej niezwykłej parze przyjaciół. Tu nawet największe psoty uchodzą na sucho, a wszystko zawsze dobrze się kończy!
Kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia to fantastyczna lektura dla fanów popularnego serialu i znakomity pomysł na prezent. 


6 komentarzy:

 1. Ciekawe nabytki. Mnie osobiście zainteresowała seria ,,Masza i Niedźwiedź'', gdyż ostatnio ta bajeczka jest emitowana w telewizji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Garfield górą:)
  uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Kroniki czerwonej pustyni" lubię, za mną tom pierwszy i chętnie przygarnęłabym resztę, zazdroszczę Wam, ze macie wszystkie przy sobie. ;)
  Książka mitologiczna również mnie zainteresowała. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. O książce ,,Girl Online" już coś czytałam. Jestem ciekawa, czy Wam się spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Kroniki" chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Girl online" chyba nabędę :)

  OdpowiedzUsuń