sobota, 14 marca 2015

Nowości #17

Dziś głównie literatura dziecięca. Prawie wszystkie (oprócz jednej) pozycje zakupiłyśmy.

,,Roki. Koniki z Szumińskich łąk" Agnieszka Tyszka

Dawno temu czytałam pierwszy tom i miałam ochotę na kolejne.


Stajnia w Szuminie to niezwykłe miejsce. Tutaj kucyki i koniki każdej maści znajdą spokojną przystań i oddanych przyjaciół. Zajrzyj do Szumińskich Łąk! Do stajni w Szuminie trafia nowy mieszkaniec Gwiazdor, piękny i dostojny „lipican”, który pośród zwykłych kucyków zachowuje się jak prawdziwa gwiazda. A opiekunki ze stadniny, Klara i Paulina wpadają na trop pewnej uroczej historii z dawnych lat…

,,Marcysia. Koniki z Szumińskich łąk" Agnieszka Tyszka

Niebawem ukażą się dwa kolejne tomiki z tej serii.


Stajnia w Szuminie to niezwykłe miejsce. Tutaj kucyki i koniki każdej maści znajdą spokojną przystań i oddanych przyjaciół. Zajrzyj do Szumińskich Łąk! W Szumińskich Łąkach zamieszkał Siwy, uroczy konik polski. Marcysia ma nadzieję, że znajdzie w nim bratnią duszę. Tymczasem opiekunki koników, Klara, Paulinka i Hania odkrywają, że w zabytkowym pałacu Polickich zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy…

,,Lew Staszek i siła uważności" Agnieszka Pawłowska

O serii przeczytałam na Czym zająć Malucha i od razu zamówiłyśmy. Na Matrasie za komplet płaci się niecałe 70 złotych.


"Kraina Uważności" to seria książeczek o potędze uważności dostępnej każdemu, niezależnie od wieku. To lektura dla najmłodszych, jednak mogą z niej czerpać również starsi czytelnicy.
Każda z książeczek dotyka obszarów istotnych dla dzieci, daje możliwość nowego spojrzenia na siebie oraz otaczający świat, jednocześnie oferując bardzo przydatne narzędzia, które uruchamiają się już podczas czytania. Kraina Uważności to praktyczne umiejętności podane dzieciom w zabawny i przyjazny sposób.


„Lew Staszek i siła uważności” to piękna opowieść o tym jak radzić sobie ze złością, gniewem i rozczarowaniem. To równocześnie drogowskaz do spokojniejszego i radośniejszego życia. Dziecko, czytając lub słuchając tej opowieści, może odkryć, że emocje są czymś naturalnym, a także, że to od nas samych zależy, jak dalece pozwolimy im zawładnąć naszym życiem.


,,Kotka Wiktoria i magia uważności" Agnieszka Pawłowska


„Kotka Wiktoria i magia uważności” jest wspaniałą książeczką dla małych artystów, żyjących w świecie fantazji i poszukujących ciągle nowych wrażeń. Pomaga dostrzec wyjątkowość w świecie, który otacza nas na co dzień i docenić piękno zwyczajnych rzeczy.

,,Tygrysek Erwinek i energia uważności" Agnieszka Pawłowska


„Tygrysek Erwinek i energia uważności” to pozycja dla młodych sportowców, poznających swoje możliwości i ograniczenia, doświadczających sukcesów i porażek oraz wielu wyzwań, przed którymi stawia ich codzienne życie. Opowieść ta pokazuje dzieciom jak czerpać radość i energię ze sportu, uważności w ruchu i kontaktów z przyjaciółmi.

,,Nietoperzyca Kaja i piękno uważności" Agnieszka Pawłowska


„Nietoperzyca Kaja i piękno uważności” pokazuje, jak wyjątkowa może być nasza różnorodność. Poprzez historię małej nietoperzycy, wyglądającej i żyjącej inaczej niż pozostałe zwierzęta, dostrzegamy jej siłę i poczucie własnej wartości, które stopniowo w sobie rozwija. Kaja przypomina nam o tym, że nie ma jednej definicji piękna.

,,Szczurek Rysio i smak uważności" Agnieszka Pawłowska


„Szczurek Rysio i smak uważności” uwrażliwia dzieci na smakowanie jedzonych potraw. Uważne jedzenie zdecydowanie zwiększa zakres odbieranych doznań oraz przyjemność z jedzenia, a także zapobiega nieświadomemu pochłanianiu niezdrowych przekąsek oraz zajadaniu smutków słodyczami.


,,W cieniu" A.S.A. Harrison

O książce było swego czasu głośno. Postanowiłyśmy ją zakupić i przekonać się, jakie wywrze na nas wrażenie.


Jak w ciągu kilku tygodni w wieloletnim związku można przejść od stabilizacji do morderstwa?

Todd zostawia Jodi dla dużo młodszej kobiety. Dla Jodi oznacza to koniec życia, które dotąd prowadziła: pięknego domu, stabilizacji, bezpieczeństwa. Jedynym, i najlepszym wyjściem z tej sytuacji wydaje się zamordowanie partnera, zanim ten zmieni testament

W cieniu to przenikliwa, psychologicznie wiarygodna analiza rozpadu związku i tego, do czego zdolny jest zwykły człowiek, który może stracić wszystko.

,,Lesio" Joanna Chmielewska

To powieść dla Pauliny, mamy kilka kryminałów tej pisarki.


Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej. 
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

,,Śnieg przykryje śnieg" Levi Henriksen

Czytałam różne opinie o tej książce. Nie wydałyśmy na nią majątku, a może akurat nam się spodoba.


Historia tajemnicy, miłości i relacji między braćmi, którzy oddalili się od siebie.
37-letni Dan (Daniel) Kaspersen wraca do małej rodzinnej wioski Skogli niedaleko Kongsvinger na pogrzeb brata. Właśnie odsiedział dwuletni wyrok za przemyt narkotyków i szuka dla siebie nowego miejsca w życiu. Jego brat zmarł w tragicznych okolicznościach: został znaleziony martwy w swoim samochodzie na podwórzu małego gospodarstwa, które odziedziczyli po rodzicach.

Dana dręczy pytanie, czy miał jakiś wpływ na samobójstwo brata, ale nie potrafi znaleźć na nie odpowiedzi. Podczas ostatniego widzenia z Jakobem nic nie wskazywało na to, żeby brat cierpiał na depresję. Dan nie radzi sobie z żałobą, ponieważ łączyła go z bratem wyjątkowo silna więź emocjonalna – tym silniejsza, że wiele lat temu w wypadku samochodowym stracili oboje rodziców. Zamierza sprzedać gospodarstwo i wyjechać ze Skogli, jednak w jego życie niespodziewanie wkracza Mona Steinmyra.

Jej promienny uśmiech staje się pierwszym powodem, dla którego Dan przestaje spieszyć się z wyjazdem. Tymczasem niejeden mieszkaniec Skogli dałby wiele, żeby jak najszybciej pozbyć się go ze wsi, bo kiedy Dan zaczyna przeglądać rzeczy brata, na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych tajemnic.

Żal, tęsknota i potrzeba bliskości są nicią przewodnią tej historii, która rozwija się w kierunku psychologicznego thrillera, choć oczywiście nie brakuje w nim wzruszającego wątku miłosnego.

,,Lekkość" Anna Starmach, Maria Kruczek

Prezent od wydawnictwa dla Pauliny, pewnie skorzystamy z jakichś przepisów.Zawsze dobrze czułam się we własnym ciele ale marzyłam o tym, żeby było mnie troszkę mniej. Wmawiałam sobie jednak, że to niemożliwe, że moja praca i pasja polega na jedzeniu i smakowaniu. Nie wyobrażałam sobie diety pełnej ograniczeń.

Nie było mi łatwo zrezygnować z czekolady czy masła ale podjęłam wyzwanie - zamknęłam się w kuchni: testowałam, smakowałam i udało mi się stworzyć dania, dzięki którym nadal cieszę się bogactwem smaków, ale nie muszę się martwić o odkładające się w biodrach zbędne kilogramy. Przedstawiam Wam przepisy, które są lekkie, zdrowe, proste w przygotowaniu i co najważniejsze - nadal pyszne.

Dzięki Marysi, mojej trenerce, zmieniałam tryb życia na bardziej aktywny, a kuchnię na lżejszą. Możesz skorzystać wyłącznie z przepisów ale zachęcam cię także do przygotowanych przez Marysię ćwiczeń - dzięki połączeniu ich z dietą, udało mi się zrzucić 5 kilogramów. I wiecie co? Wreszcie zmieściłam się w moje ukochane jeansy! 


8 komentarzy:

 1. Mnie najbardziej zainteresowała książka ''W cieniu''. Czekam zatem na jej recenzję. Życzę miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie mnie, czekam na recenzję "W cieniu".

   Usuń
 2. Mnie to chyba jednak nic nie interesuje z tych książek...

  OdpowiedzUsuń
 3. "Śnieg przykryje śnieg" czytałam i nie byłam rozczarowana. Jestem ciekawa Waszych wrażeń.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele tytułów kojarzę, ale nie miałam przyjemności czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba "W cieniu" byłaby odpowiednia dla mnie, chociaż na moim biurku nieprzerwanie i bez chwili odpoczynku kwitną stosy książek z mijającą datą oddania do biblioteki... W wakacje przeczytam to wszystko, na co nie miałam czasu w roku szkolnym, obiecuję! pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja, jak nie czytam i nie lubię książek kulinarnych tak teraz mam ochotę na "Lekkość" i dwie pozostałe książki Ani. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ania Starmach ma jeszcze 3 inne książki :)

   Usuń