sobota, 7 marca 2015

Nowości #16

Dziś trochę podróżniczo, dziecięco, różnorodnie oraz dwie książki Remigiusza Mroza.

,,Chór zapomnianych głosów" Remigiusz Mróz

Za s-f nie przepadam, ale zobaczymy jak to będzie w tym przypadku.


Okręt badawczy `Accipiter` przemierza bezkres kosmicznej próżni, a jego załoga pogrążona jest w głębokiej kriostazie. Nieliczni świadomi są dramatu, który rozgrywa się na pokładzie.

Astrochemik Hakon Lindberg budzi się przedwcześnie z kriogenicznego snu i widzi, jak ginie jeden z ostatnich członków załogi.

Prócz niego rzeź przetrwał tylko nawigator, Dija Udin Alhassan.

Czy to on jest odpowiedzialny za fiasko misji? A może stoi za tym jakaś niewypowiedziana siła? Obca cywilizacja? Nieokreślony byt? Ludzkość podróżuje między gwiazdami, odkrywa miriady światów, ale nigdy nie napotkała żadnych oznak życia.

Chór zapomnianych głosów to SF z tempem właściwym powieściom sensacyjnym, intrygą iście kryminalną i klimatem rodem z horrorów. Zakończenie powinno zaskoczyć nawet najbardziej przewidującego czytelnika.

,,Kasacja" Remigiusz Mróz

Najnowsza książka autora. Mam nadzieję, że niebawem ją przeczytam.


Manipulacje, intrygi i bezwzględny prawniczy świat...
Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Wina wydaje się oczywista, a morderca przez 10 dni nie pozbywa się ciał swych ofiar.
W kancelarii Żelazny&McVay sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w ostatecznej batalii sądowej. Pomaga jej młody aplikant - Kordian. Mimo różnicy wieku ich znajomość rozwija się nie tylko na płaszczyźnie zawodowej. Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą.
Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż sami mogliby przypuszczać.

,,Pokonać Everest. Opowieść o sile charakteru i woli życia" Bear Grylls

Myślałam, że to jedna seria z pozostałymi książkami, a okazało się, że to odrębna pozycja, ale i tak jestem ciekawa.

Kiedy Bear Grylls, młody żołnierz brytyjskiej armii, wyskoczył z samolotu nad afrykańską pustynią, a czasza spadochronu rozdarła się na dwie części, całe jego życie mogło lec w gruzach. Po wypadku chłopak spędził kilkanaście tygodni w szpitalu, ucząc się na nowo jak chodzić, siedzieć, a nawet oddychać. Półtorej roku po tych wydarzeniach, w wieku 23 lat, chłopak podjął kolejne wyzwanie: przetrwał ekstremalnie trudne warunki pogodowe i zdobył najwyższą górę świata.

,,Misja: Przetrwanie. Złoto Bogów" Bear Grylls


Nowy cykl książek przygodowych dla młodzieży "Misja: przetrwanie", słynnego mistrza sztuki survivalowej BEARA GRYLLSA. Alpinisty, który przeszedł szkolenie SAS, gdzie nauczył się sztuki przetrwania. Jako najmłodszy w historii Brytyjczyk stanął na szczycie Mont Everest. Wyczyn ten został odnotowany w księdze rekordów Guinnessa.


Pierwszą część cyklu otwiera „Złoto bogów” książka, w której można znaleźć autentyczne techniki przetrwania w najtrudniejszych sytuacjach.


Jej bohater Beck Granger stoi w obliczu śmierci. Z dwojgiem przyjaciół wyruszył przez kolumbijską dżunglę na ratunek swoim bliskim, bez GPS-u i jedzenia. Ma jedynie starą mapę i tajemniczy amulet. Jeśli ktokolwiek może uratować całą trójkę, to właśnie Beck, ponieważ tylko on zna tajniki sztuki przetrwania. Wie, jak zbudować tratwę i schronienie... jak zabić węża... znaleźć wodę... przetrwać atak rekina... Beck umie sobie poradzić w każdym środowisku – ale nawet on nie jest w stanie przewidzieć każdego niebezpieczeństwa...

Beck walczy z czasem i żywiołami. Czy uda mu się uratować zaginionego opiekuna i odnaleźć zaginione Złote Miasto?


,,Misja: Przetrwanie. Wilczy szlak" Bear Grylls


Kolejna po Złocie bogów bestsellerowa powieść dla młodzieży o niebezpiecznej wyprawie Becka Grangera.

Trzymająca w napięciu akcja, od której nie można się oderwać.

W katastrofie lotniczej na Alasce ginie pilot, a wuj Al zostaje ciężko ranny. Beck wraz ze swym przyjacielem Tikaanim musi jak najszybciej sprowadzić pomoc. Chłopcy wyruszają w niebezpieczną podróż przez pierwotne iglaste lasy, mroźne pustkowia i zasypane śniegiem góry. W ślad za nimi podąża ktoś jeszcze...

Jak przejść przez skute lodem jezioro...

Jak wykopać jamę w śniegu, by przetrwać nawałnicę...

Jak odeprzeć atak niedźwiedzia...

Beck walczy z czasem i żywiołami. Czy uda mu się przejść przez niebezpieczne góry i sprowadzić pomoc?

,,Misja. Przetrwanie. Piaski skorpiona" Bear Grylls


Beck Granger powraca! Tym razem będzie się musiał zmierzyć z bezlitosną pustynią i bezwzględnymi przemytnikami. Kolejna po Złocie bogów i Wilczym szlaku opowieść, od której nie będziesz się mógł oderwać!

Beck Granger wraz ze swoim przyjacielem Peterem przypadkowo poznali tajemnice przemytników i muszą uciekać przez mordercze piaski. Jeśli nie zdołają dotrzeć do cywilizacji, grozi im powolna, okrutna śmierć.

Jak zdobyć wodę...
Jak jeść skorpiony...
Jak wytrzymać straszliwe upały...

Beck ma do dyspozycji tylko kilka prowizorycznych narzędzi - niezbyt ostry scyzoryk, strażacki toporek, latarkę, kawałek linki i podarty spadochron. W dodatku pustynia nie jest jego jedynym wrogiem. Zbyt dużo wie i teraz ścigają go niebezpieczni przestępcy. Musi także opiekować się swoim przyjacielem, który nigdy nie znalazł się w tak trudnej sytuacji i nie zna żadnych technik przetrwania. Czy Beck poradzi sobie w obliczu zagrożeń?

,,Misja: Przetrwanie. Ślady tygrysa" Bear Grylls


Kolejna - po Złocie bogów, Wilczym szlaku i Piaskach skorpiona - część cyklu powieściowego mistrza survivalu Beara Gryllsa!
Autentyczne techniki przetrwania w najtrudniejszych warunkach!
Po przygodach na pustyni Beck i jego przyjaciel Peter spędzają wakacje na Sumatrze. Podczas wycieczki do rezerwatu orangutanów nagły wybuch wulkanu odcina im drogę powrotu. Jedyna szansa na ratunek to droga przez tropikalny las... Beck bywał już w różnych niegościnnych miejscach na ziemi, ale ta dżungla jest szczególnie niebezpieczna. Czy sprosta największemu wyzwaniu w życiu?
Gdzie szukać wody...
Jak smakuje ogon jaszczurki...
Jak uciec przed zabójczą lawą...
Jak wytrzymać w upale i wilgoci...
Aby przeżyć, przyjaciele muszą wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami. Czy poradzą sobie w środowisku, w którym na każdym kroku grozi im niebezpieczeństwo?

,,Stracona niewinność" Susan Lewis

Kosztowała ok. 12 złotych na przecenie w Matrasie. Za taką cenę żal było nie wziąć.


Czasami prawda jest bardziej gorzka niż kłamstwo...
Alicia Carlyle wraca w rodzinne strony po tragicznej śmierci męża, z nadzieją, że uda jej się zapomnieć o przeszłości. Musi jednak stawić czoło swojej bratowej Sabrinie: kobiecie, która skłóciła rodzinę i niemal zniszczyła jej małżeństwo. Alicia postanawia zapomnieć o dzielącej ich niechęci i dawnych urazach, stworzyć bezpieczny dom dla swoich dzieci, Nathana i Darcie, oraz naprawić relacje z ukochanym bratem. Kiedy już Alicii wydaje się, że los się do niej uśmiechnął, 15-letnia córka Sabriny, Annabelle, oskarża 17-letniego Nathana o przestępstwo, którego nie popełnił. Dwie rodziny ponownie stają do walki przesyconej nieufnością, zdradą i kłamstwem - walki, która może zrujnować ich wszystkich. 

,,Krowa Matylda jest chora"  Alexander Steffensmeier

Czytałam pozytywne wpisy o krowie Matyldzie. Ciekawa jestem, czy i mnie zadowoli ta książeczka.Kolejna książka o sympatycznej krowie Matyldzie. Przy porannym dojeniu Matylda czuje się niemrawo i apatycznie. Ledwo trzyma się na nogach, nie ma apetytu i najchętniej zagrzebałaby się w sianie. Gospodyni wie, co się święci - Matylda się przeziębiła! Czas na herbatę z miodem i cytryną oraz regularne mierzenie temperatury!
Kiedy Matylda poczuje się lepiej, dojdzie do wniosku, że bycie chorym ma też swoje dobre strony...
Dla dzieci od 3 roku życia.

,,Mysi domek. Sam i Julia" Karina Schaapman

Mam część o myszkach w teatrze. Chciałabym jeszcze mieć tę o cyrku.


Przetłumaczona na wiele języków, niezwykła książka dla dzieci. Autorka najpierw wykonała drobiazgową makietę, która później została sfotografowana. To licząca ponad sto pokoików konstrukcja, w której mieszkają mysi bohaterowie. Dom myszy ma też schodki, korytarzyki, a wnętrza mieszkalne zostały wyposażone w mnóstwo potrzebnych sprzętów. Nie zabrakło też zapasów na zimę. Karina Schaapman dopisała do tego ciekawą historyjkę i powstała książka, od której trudno oderwać oczy.

,,Dwoje ludzi" Iwona Chmielewska

Autorkę, a zarazem ilustratorkę książek, miałam okazję poznać osobiście. Zauroczyła mnie na tyle, że postanowiłam zbierać jej publikacje.


„Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem” – tak zaczyna się autorska książka Iwony Chmielewskiej. Książka, którą od lat delektują się zagraniczni wielbiciele autorki i której wydanie w Polsce było od dawna wyczekiwane. To typowy picturebook, w którym za pomocą prostych metafor opisane są i pokazane zależności w związkach. Dla dzieci i dla dorosłych. Do podarowania w dniu ślubu, w rocznicę związku, do refleksji po rozstaniu…

,,Spirit Animals. Tom 3. Więzy krwi" Garth Nix & Sean Williams

Gdy przeczytałam dwa pierwsze tomy z niecierpliwością wyczekiwałam trzeciego. I jest - w końcu trafił w moje ręce.


Erdas to kraina harmonii. Połączenie między światami ludzi i zwierząt dokonuje się za sprawą więzi człowieka ze zwierzoduchem. Taką więź są w stanie wytworzyć tylko nieliczni. Conor, Abeke, Meilin i Rollan są wybrańcami - mają ten rzadki dar, ale łączy się z nim wielka odpowiedzialność. Zdobywcy starają się tę równowagę zakłócić. W swym dążeniu do przejęcia władzy nad światem, podbijają miasta i państwa. Kiedy rodzinne Zhong Meilin zostaje opanowane przez wroga, dziewczyna wraz ze swą pandą Jhi nie może dłużej znieść czekania i wyrusza walczyć za ojczyznę. Jej kompani podążają tuż za nią... ale nie tylko oni. Nieprzyjaciele są wszędzie.

,,Wyznania" Anita Shreve

Nie planowałam kupna tej książki, ale w wyniku omyłkowej wysyłki musi zostać z nami na zawsze.


W elitarnym liceum w Nowej Anglii wybucha skandal z udziałem czworga uczniów. `Wyznania` to opowieśc o cienkiej graicy między dobrem a złem. O miłości, lojalności, wierności własnym ideałom i kurczowym trzymaniu się ich za wszelką cenę. O winie i przebaczeniu, o sile i słabości. Kto pierwszy rzuci kamień?

,,Wyspa we krwi" Peter Kerr

Sytuacja, jak wyżej.


Na pokładzie walczącej z nieprzychylnym wiatrem galery zaczyna się niecodzienna znajomość. Przy sterach walczą o utrzymanie kursu statku dwaj młodzi mężczyźni: jeden z nich należy do najbogatszych ludzi trzynastowiecznej Europy - to Jakub I, król Aragonii; drugi, Pedrito, jest przybranym synem wieśniaków, który po wieloletniej niewoli na pirackim statku wraca na ojczystą Majorkę. Król jest inicjatorem krucjaty, której celem jest odbicie Majorki z rąk rządzących od wieków wyspą - gospodarnie i tolerancyjnie - Maurów. Pedrito jest chrześcijaninem, pochodzącym ze współistniejącej pokojowo dwuwyznaniowej wioski. Scementowana na polu bitwy przyjaźń, jaka zadzierzgnie się między mężczyznami o tak odmiennej pozycji i doświadczeniach życiowych, splata się z aktualnym po dziś dzień dialogiem pomiędzy fundamentalizmem a tolerancją, dialogiem odwołującym się do logiki, praktyki i emocji. Pośród oddanych barwnie przez autora batalistycznych i marynistycznych scen wojny, która wstrząsa piękną Majorką, Pedrito awansuje na przybocznego i powiernika króla, dowiaduje się zdumiewających faktów o swoich korzeniach, poznaje miłość i przeżywa konflikt lojalności.

,,Maminsynek" Natasza Socha

Po przeczytaniu ,,Macochy" Paulina z niecierpliwością czekała na ,,Maminsynka". Gdy tylko było można ją kupić od razu to zrobiłyśmy.


Żyjemy w czasach rozmontowanej męskiej tożsamości, a ilość dziwadeł stających na naszej drodze, ciągle się zwiększa. Kiedy więc wreszcie Amelia spotkała mężczyznę charyzmatycznego, pewnego siebie, inteligentnego i na dodatek przystojnego - zapragnęła jeść go łyżkami. I wtedy okazało się, że łyżkę trzyma już inna kobieta. Jego Matka. `Gdy patrzysz na kogoś, kogo kochasz, twoje źrenice rozszerzają się. Ale dzieje się tak również wtedy, gdy kogoś nienawidzisz. Stawiam na to drugie. Matka Leandra wbiła we mnie swój wzrok, aż rozbolała mnie trzustka. Jej źrenice zrobiły się nienaturalnie wielkie, a długie palce postukiwały o filiżankę z kawą. Wwiercała się tak jeszcze z dziesięć minut, szczegółowo penetrując wszelkie zakątki mojego ciała, które mogłoby zdyskredytować mnie w jej oczach. Nierówne nerki? Koślawe serce? Zbyt zwinięte jelito cienkie? Zrozumiałam, że idealna kobieta, która mogłaby zaopiekować się jej synem nie istnieje. Problemu nie stanowią trzy nowe pryszcze, które próbowałam ukryć pod pudrem, tylko ja sama. Ogólnie. Ja jako ja.`


10 komentarzy:

 1. "Wyznania" i "Maminsynek"- te dwie książki bym Ci podkradła:)
  Miłego czytania:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę na "Kasację" i "Mamisynka" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Kasację" i "Mamisynka" czytałam, Pierwsza super, druga nieco mniej. A ja natomiast jestem ciekawa książki ''Wyznania''. Życzę miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Kasację" już mam. I niebawem zabieram się za tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powieści pana Mroza mam w planach. :) Szczególnie tą fantastyczną. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezłe zakupy:))) Dużo tego. Ja zdecydowanie się już ograniczam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mróz i Socha to autorzy którzy najbardziej mnie interesują.

  OdpowiedzUsuń
 8. Akurat tutaj nei widzę nic dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. najbardziej przemawia do mnie Mróz :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazdroszczę Kasacji i Mamisynka :) Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń