środa, 18 marca 2015

,,Mroczny trop" Alex Kava

Wydawca: Harlequin Enterprises
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Alex Kava to jedna z bardziej znanych autorek thrillerów. Do tej pory przeczytałam jedno jej krótkie opowiadanie w ,,Cieniach nocy". ,,Mroczny trop" to więc pierwsza większa powieść pisarki, z którą miałam okazję się zapoznać. Jak wypadło to spotkanie?

Amanda, 14-letnia dziewczyna, po ucieczce z domu została kurierem narkotykowym. Ryder Creed wraz ze swoim psem Grace zajmował się wykrywaniem narkotyków głównie w bagażach pasażerów. Maggie O'Dell tym razem miała się zająć sprawą zabójstwa. Falco pracował dla tajemniczego człowieka, którego specjalnością było zadawanie ogromnego bólu przed śmiercią. Jak można się domyślić już na początku wszystkie te sprawy jakoś się łączą. Tylko co jest scalającym je czynnikiem?

Po thrillerze oczekuję czegoś naprawdę mocnego, co wprawi mnie w zdumienie, co wywoła u mnie skok adrenaliny, po czym nie będę mogła zasnąć. Niestety, ale 12 z kolei thriller Kavy nie zaskoczył mnie mocniejszymi wrażeniami. Uznałabym go za dość lekki i ciekawy kryminał, który można przeczytać w wolne popołudnie. Dopiero ostatnie 30-35 stron wywołało u mnie większą ciekawość, gdyż wtedy naprawdę sporo się działo. Jednak wolałabym, aby cała powieść była pełna napięcia, a nie tylko ostatnie strony.

Publikacja już od samego początku jest moim zdaniem dość przewidywalna. Możemy domyślić się, że wszystkie cztery historie są ze sobą jakoś powiązane. Dodatkowo opis z tyłu okładki zdradza niemal wszystko aż do końca historii. Nie radzę więc go czytać, jeśli chcecie mieć dużą przyjemność z lektury. Styl autorki jest prosty, bohaterowie dobrze nakreśleni. Pojawiło się kilka zaskakujących momentów, jednak jakoś specjalnie mnie one nie przeraziły, a raczej rozśmieszyły. 

Nie mogę nie wspomnieć o tym, że dużą rolę w thrillerze odegrały psy. Myślę, że gdyby ich zabrakło książka zupełnie nie byłaby niczym ciekawym. To właśnie te czworonogi wprowadziły powiew świeżości w fabułę, dzięki nim było ciekawie. Główną bohaterką jest Grace, urocza suczka, jednak pojawiają się także inni jej koledzy po fachu.

,,Mroczny trop" to książka, którą można czytać nie znając poprzednich tomów serii, a jest ich sporo. Od razu można zorientować się w fabule i spędzić z tą powieścią kilka miłych godzin. Brakowało mi w niej napięcia, mocniejszych akcji, jednak jako miły przerywnik dnia doskonale spełni swoją funkcję.

Moja ocena: 4,5/6

5 komentarzy:

 1. Kiedyś chętnie czytywałam książki Kavy, ale jakoś teraz wolę jednak dzieła Spindler.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam styczności z autorka, ale widać warto to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tę książkę, ale jeszcze jej nie czytałam. Na pewno nadrobię zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę sie zapoznać z twórczością autorki, ogólnie z thrillerami jestem do tyłu, a naprawdę je uwielbiam. ;) Ciekawi mnie wątek psów... ;P

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń