środa, 4 lutego 2015

,,Zosia i jej ZOO. Figlarna panda" Amelia Cobb

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Amelia Cobb to autorka jak na razie trzytomowej serii pt. ,,Zosia i jej ZOO", której bohaterami został pingwin, lewek i panda. Jestem ciekawa, którym zwierzętom pisarka poświęci swoje dalsze książki.

Jak wiadomo zwierzęta, podobnie jak ludzie, także kiedyś żegnają się z życiem. Nie inaczej było z pandą przebywającą w ZOO, która zmarła ze starości. Wszyscy za nią tęsknili. Na szczęście dziadek Horacy właśnie wrócił z kolejnej wyprawy i przywiózł ze sobą Czi Czi, czyli malutką pandę!

Bardzo lubię zwierzęta polskie, jednak mam kilka ulubieńców wśród zagranicznych okazów. Należą do nich niewątpliwie niedźwiedzie, w tym pandy. Ucieszyłam się, gdy swego czasu zauważyłam trzeci tomik serii na półce księgarni, kupiłam go natychmiast. Trochę czasu minęło zanim postanowiłam go przeczytać, jednak czas spędzony z tą opowieścią na pewno nie należy do straconych. Mamy okazję poczytać o sile prawdziwej przyjaźni i miłości, która może wiele zmienić.

Książeczkę czyta się szybko, jest napisana bardzo przystępnym językiem. Jest bardzo życiowa i mądra, dzięki niej możemy poczytać o zwierzątkach, które ujrzymy tylko w miejskim ZOO. Jest to jedyna seria o zagranicznych stworzeniach, którą kolekcjonuję, jednak bardzo mi się podoba. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.

,,Zosia i jej ZOO. Figlarna panda" to pozycja, którą można czytać niezależnie od pozostałych tomów, ja jednak preferuję zapoznawanie się z tą serią od początku. Lepiej poznamy zwierzęta przebywające w ZOO, a także poznamy stałych bohaterów, którzy występują we wszystkich książeczkach. Jeśli lubicie czytać o egzotycznych okazjach, seria będzie dla Was idealna.

Moja ocena: 5,5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania

5 komentarzy:

  1. Też bardzo lubię pandy :) Aż nabrałam chęci na zoo!

    OdpowiedzUsuń
  2. Lektura w sam raz dla mojej siostrzenicy :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wolałabym zacząć od pierwszego tomu.

    OdpowiedzUsuń