poniedziałek, 2 lutego 2015

,,Pegaz. Walka o Olimp" Kate O'Hearn

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 368
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Książek z mitologią w tle przeczytałam naprawdę niewiele, jednak z serią Kate O'Hearn postanowiłam zapoznać się w całości. Po zakończeniu pierwszego tomu miałam ochotę na kontynuację. Gdy tylko pojawiała się taka możliwość zakupiłam ją i w ten sam dzień zabrałam się za czytanie.

Emily, Pelen i Joel znajdowali się na Olimpie. 13-letnia bohaterka jednak bardzo tęskniła za tatą, który został na Ziemi. Był on tam nie ze swojej woli. Emily wraz ze swoimi przyjaciółmi postanowili wrócić do świata ludzi. Nie wiedzieli tylko, że będą śledzeni, a ich życie wiele razy będzie w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Powieść już od samego początku ponownie wprowadza nas w świat bogów olimpijskich, ale także zwykłych ludzi, żyjących na Ziemi. Ponownie możemy spotkać się z CRU, którzy czyhają na życie ludzkich istot i nie tylko. W książce sporo się dzieje, jednak nie mogę napisać, że akcja toczy się bardzo szybko. Jest ona umiarkowana, całość czyta się jednak szybko i z przyjemnością. Z ogromną radością zapoznawałam się z kolejnymi stronami, docierając do tej ostatniej. Zakończenie nie zmusza od razu do sięgnięcia po trzeci tom, jednak jest dość intrygujące.

Prosty styl autorki i umiejętne połączenie świata ludzi i bogów olimpijskich sprawia, że z tą publikacją nie można się nudzić. Co prawda na początku zostało przywołanych kilka faktów z pierwszego tomu, jednak zalecam zapoznawanie się z całą serią od początku. Właśnie przeczytałam, że cykl będzie się składał z pięciu tomów, co niezwykle mnie cieszy. Na pewno zapoznam się ze wszystkimi.

,,Pegaz. Walka o Olimp" to książka przeznaczona dla uczniów szkoły podstawowej, jak rekomenduje wydawnictwo. Myślę jednak, że starsi czytelnicy lubiący fantastykę także nie będą czuli się zawiedzeni. Seria o Pegazie to gwarancja kilkugodzinnej rozrywki w przystępnej cenie.

Moja ocena: 5,5/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania
5 komentarzy:

 1. Nic na to nie poradzę, ale nie lubię czytać książek z mitologią w tle, dlatego tym razem spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama niestety już nie przeczytam, gdyż fabuła brzmi dla mnie za dziecinnie. Muszę się czepić okładki, która moim zdaniem jest nad wyraz okropna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecę mojej koleżance, która ma dziecko w odpowiednim wieku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja takich książek nie lubię, ale dobrze wiedzieć, że jest taka seria, bo moi uczniowie takie książki lubią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham takie ksiazki i juz mam wsztstkie czesci po 5 razy przeczytane

  OdpowiedzUsuń