sobota, 21 lutego 2015

Nowości #14

Dziś przedstawiam Wam kolejne świetne pozycje, które zasiliły przez poprzedni tydzień i dziś naszą biblioteczkę.

,,Mysi domek. Sam i Julia w teatrze" Karina Schaapman


Przepiękna książka. W Polsce ukazały się trzy części tej serii.


W kolejnej odsłonie Mysiego domku dwie małe myszki, przyjaciele Sam i Julia, przeżyją nowe, wspaniałe przygody. Przede wszystkim wybiorą się do zapierającego dech w piersiach teatru, gdzie Sam da prawdziwy koncert. Zorganizują przyjęcie urodzinowe, zajrzą do pracowni malarskiej, sklepu z torebkami i do fabryki. Julia natomiast na własnej skórze przekona się, dlaczego nie warto zjeżdżać po schodach na hulajnodze.Trudno nie ulec urokowi pięknych ilustracji, które w tym tomie odkryją przed czytelnikami nowe, niesamowite pokoje misternej makiety stworzonej przez Karinę Schaapman.

,,Pan Kuleczka. Radość" Wojciech Widłak

Autora kojarzyłam, aczkolwiek nie czytałam żadnej jego książki. Postanowiłam to nadrobić.


Szósta książka z serii o Panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psu Pypciu i musze Bzyk-Bzyk! Z Panem Kuleczką jak zawsze wszystko staje się możliwe - zwykła pusta kartka stwarza naprawdę dużo możliwości, a banalny spacer do parku zamienia się w fascynującą wyprawę. Można też puszczać kaczki albo bawić się w piratów - nasi bohaterowie nigdy się nie nudzą, bo ich życie tylko z pozoru jest zwyczajne.

,,Pamiętnik Blumki" Iwona Chmielewska

Doskonała książka dla dzieci opowiadająca o wojnie. Myślę, że warto mieć ją w swoich zbiorach.Warszawa - ul. Krochmalna 92 - Dom Sierot. Niegdyś żyła tu Blumka, doktor Korczak, pani Stefa i dwieście dzieci, a wśród nich: Zygmuś, który podarował życie srebrnej rybie, Reginka, której opowieści potrafiły oświetlić najmroczniejszą noc, Pola, która wyhodowała w swoim uchu groszek, Chaimek, którego mrówki zaprowadziły przed sąd, Kocyk, który tak pięknie pomagał, nosząc węgiel w emaliowanym nocniku i myszka, dla której okruszki spadały prosto z nieba. Blumka wszystko to zapisywała w swoim pamiętniku, a gdy brakło jej słów, dopełniała rysunkiem. Do dnia, gdy wybuchła wojna... Jej pamiętnik nie jest gruby, ale czasem z grubej książki - tak przynajmniej twierdził Pan Doktor - "nic się człowiek nie dowie nowego, a z cienkiej książki dużo". Z "Pamiętnika Blumki" czytelnik dowie się nie tylko o życiu w Domu Sierot, ale i o przesłaniu Starego Doktora. O tym, jak kochać dziecko. Iwona Chmielewska prowadzi nas przez ten świat, stąpając delikatnie na palcach. A wszystko po to, aby nie spłoszyć tego, co kryje się w drobnych gestach codzienności. W słowie i obrazie artystka ta łączy fakty z fikcją, aby użyczyć twarzy dzieciom, których tragiczny los upamiętnia dziś szereg liter wyryty w granicie.

,,Jan Brzechwa. Wiersze cz.1" Jan Brzechwa

Przepiękne ilustracje i 14 wierszy za jedyne 4,99 zł. Warto zakupić chociaż pierwszy tom w kioskach.


Wiersze:
Samochwała
Kaczka-dziwaczka
Leń
Żuk
Koziołeczek
Kwoka
Globus
Żaba
Skarżypyta
Jajko
Katar
Smok
Pająk i muchy
Na straganie

,,Żółte ptaki" Kevin Powers

Książkę kupiłyśmy za 9,99 zł w Kauflandzie. Miałyśmy już na nią ochotę od dawna.


"Żółte ptaki" to niezwykle oryginalna, głęboka i emocjonalna powieść, która ukazuje dewastujący wpływ wojny toczonej za granicami kraju - nie tylko na żołnierzy, ale także na ich pozostające w ojczyźnie rodziny. Zdaniem wielu krytyków debiut Kevina Powersa to arcydzieło literatury wojennej.
 `Wojna próbowała nas zabić wiosną`. Tak rozpoczyna się przejmująca historia przyjaźni i straty. Dwaj szeregowi - dwudziestojednoletni Bartle i osiemnastoletni Murph, koledzy ze szkolenia dla rekrutów w Stanach - zostali rzuceni w wir wojny, na którą żaden z nich nie był gotowy. Ich pluton walczy teraz w krwawych potyczkach o odbicie irackiego miasta Al Tafar. A Bartle obiecał, że sprowadzi Murpha żywego do domu.
 W niekończącej się serii długich, mozolnych dni dwaj młodzi żołnierze robią wszystko, by wzajemnie chronić się przed czyhającymi wszędzie śmiertelnymi niebezpieczeństwami: irackimi bojownikami, ekstremalnym zmęczeniem i wyczerpującym napięciem psychicznym. Kiedy rzeczywistość zaczyna zmieniać się w mglisty koszmar, Murph stopniowo traci kontakt z otaczającym go światem, a Bartle podejmuje działania, o które nigdy by siebie nie podejrzewał.

,,Klinika pod Boliłapką. Rozetka rodzi szczeniaczki" Liliana Fabisińska

Bardzo lubię też serię, więc musiałam zakupić 7 tomik, gdy zauważyłam, że jest dostępny.


Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śledzić losy niezwykłych pacjentów.
Klara odlicza dni do narodzin szczeniaków swej ukochanej Rozetki. Kiedy przychodzi oczekiwany dzień, znajduje tylko jednego maluszka przy suczce. Co się stało z resztą piesków, które widziała doktor Magda na badaniu USG? Czy konieczne będzie cesarskie cięcie? I jakie zmiany nastąpią w życiu pani weterynarz?

,,Kości" Mark Billingham

PO przeczytaniu ,,Perswazji" miałam wielką ochotę na ,,Kości". Z trudem wyczekałam do dnia premiery i zamówiłam.Cel uświęca środki Tom Thorne wraca do służby w wydziale zabójstw, znowu jest detektywem inspektorem. Ale w jego powrocie do pracy jest pewien haczyk. Stuart Nicklin, psychopatyczny seryjny zabójca manipulujący ludźmi i nakłaniający ich do morderstw, dogadał się z policją i zapowiedział, że ujawni miejsce, gdzie dawno temu pogrzebał ciało swojej ofiary. Nicklin zażądał, aby to właśnie Thorne eskortował go na miejsce zbrodni sprzed lat, odludną wyspę Bardsey u wybrzeży Walii. Thorne podejrzewa, że w jego żądaniu kryje się coś więcej, że sadysta ma jakiś ukryty plan, który zechce wprowadzić w życie, kiedy tylko dotrą na odciętą od świata wysepkę. Postanawia jednak wykonać zlecone zadanie. Plan Nicklina jest bardziej złożony, perfidny i sadystyczny, niż Thorne mógłby się spodziewać. Inspektor będzie miał przeciw sobie nie tylko niegościnną wyspę i siły natury, ale także swoje własne sumienie, gdy przyjdzie mu dokonać wyboru, jakiego się nie spodziewał i który podda w wątpliwość wszystko, w co do tej pory wierzył.


,,Więzień labiryntu" James Dashner

Książka otrzymana w ramach uczestnictwa w Blogowym WOW. Myślę, że mi się spodoba, ale nie wiem, kiedy będę miała czas na jej lekturę.


Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która wita go w Strefie - otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się w samym centrum wielkiego i przerażającego Labiryntu.
Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich Labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem Labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice.
Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż więcej.

,,Ripper. Gra o życie" Isabel Allende

Kolejna książka z WOW. Niesamowicie mnie ciekawi.


To nie jest zwykła gra. Czy uda się wyprzedzić zabójcę

Dorosły mężczyzna i piątka nastolatków mieszkających w różnych częściach świata grają w sieci w grę fabularną `Ripper`: poszukują seryjnego mordercy, tytułowego Kuby Rozpruwacza. Pod wpływem przepowiedni astrologicznej zaczynają się interesować morderstwami popełnianymi w San Francisco. Stopniowo przekształcają niewinną grę w prawdziwe, wielowątkowe śledztwo, równoległe do dochodzenia prowadzonego przez policję. Kiedy w tajemniczych okolicznościach znika matka jednej z uczestniczek `Rippera`, intelektualna zagadka nabiera zupełnie innego charakteru. Szóstka graczy i ich przyjaciele rozpoczynają dramatyczny wyścig z czasem, by wyprzedzić zabójcę. 

,,Rozdroża" William Paul Young

Paulina się nią zainteresowała, powieść z WOW.


Podobnie jak "Chata" "Rozdroża" to wzruszająca historia jednego człowieka. Historia zaczyna się od biznesmena, Anthony Stewart, który własną praca doszedł do obecnej pozycji. To samotny mężczyzna po czterdziestce znany jako "negocjator trudnych i dużych transakcji." Uzależnienie od wygranej, o którym świadczy jego "rosnący portfel inwestycyjny", było jego celem bez względu na koszty. Pracownicy drżeli przed nim, a on był zachwycony "wyrywając resztki godności ludzi wokół niego." Jednak jego dusza, ukryta za samolubną ambicją i strachem skutecznie zagłuszała wewnętrzny ból spowodowany przez utraconą miłość i poczucie osamotnienia. Do czasu, gdy lekarze wykrywają u niego nowotwór. Guz mózgu sprawia, że zapada w śpiączkę i trafia do szpitala na OIOM. "Budzi się" w surrealistycznym świecie, w którym przeżywa ponownie swoje wzloty i upadki. Anthony jest nieświadomy swojego prawdziwego stanu i kieruje się prosto ku źródłu światła. Young w mocny słowach przedstawia zagubienie i niedowierzanie Anthonego, Odmienna od codziennej sytuacja w jakiej się znalazł, wystawia jego wierzenia na próbę i pozostawia mu wybór zmiany samego siebie. W surrealistycznym świecie spotyka Irlandczyka Jacka, "obcego", który pociesza i babcię, która gotuje z "sekretnych receptur rodzinnych." Babcia uczy również o śmierci, przebaczeniu, i tym co się znajduje pomiędzy czasem i wyborem. Tak jak w przedstawionym w "Chacie" opisie chrześcijańskiej Trójcy, tak i tutaj Bóg, Jezus i Duch Święty mają wzbudzać kontrowersje. Jej portret wynika z duchowego aspektu, opisany przez człowieka, który uważa się za "wierzącego, ale nie religijnego." 

,,Niekochana" Katarzyna Misiołek

Obyczajowa książka dla Pauliny z Blogowego WOW.


Agnieszka jest z pozoru szczęśliwą mężatką. Z pozoru, bo poznajemy ją w momencie, w którym zastanawia się, czy mąż jeszcze ją kocha? On jest idealny, ale tylko dla postronnych świadków. W domu zmienia się nie do poznania - chłodny, obojętny na potrzeby żony i nieskory do kompromisów, oddala się od niej coraz bardziej, w końcu niemal zupełnie ją ignoruje. Ona kocha, więc walczy, prosząc o dobre słowo, czuły gest, czy odrobinę wspólnie spędzonego czasu. Dopiero kiedy przypadkiem dowiaduje się o zdradzie męża, unosi się honorem i odchodzi. Szybko jednak wraca przerażona niespodziewaną samotnością, zagubiona we własnych emocjach, stęskniona. On zaczyna bardziej się starać, chociaż ciężko wzniecić pożar uczuć na zgliszczach. Agnieszka jednak świetnie potrafi oszukiwać samą siebie. Tyle, że on wcale się nie zmienił? Któregoś dnia bohaterka odkrywa pewne skrzętnie do tej pory skrywane mężowskie upodobania i daje się wciągnąć w grę, która od samego początku jest dla niej upokarzająca - wtedy pojmuje, że nie ma sensu dłużej ciągnąć tego związku. Odchodzi na dobre i zaczyna wszystko od nowa. Ale czy znajdzie szczęście?

,,After. Płomień pod moją skórą" Anna Todd

Książkę otrzymałyśmy też już wcześniej, ale postanowiłam dodać ją dziś w związku z WOW, na którym każda uczestniczka otrzyma swój egzemplarz.


 Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później.
  Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście.
  Ale spotkanie Hardina, który wydaje się być jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała...


9 komentarzy:

 1. "Niekochana" zainteresowała mnie bardzo, podobnie jak "Płomień...."
  Życzę przyjemnego czytania:)

  OdpowiedzUsuń
 2. 'Niekochaną'' i ''After'' czytałam. Pierwsza całkiem, całkiem. Druga-rewelacja!! A ja natomiast poluję na ,,Ripper. Gra o życie", choć poczekam jeszcze na twoją recenzję. Życzę miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Żółte ptaki" w Kauflandzie za taką cenę??? Muszę się przejść, widziałam dawno, ale w cenie normalnej i czekałam na promocje, aż chyba przegapiłam ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowała mnie "Niekochana". Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam jedynie "Więźnia labiryntu" i polecam serdecznie, mi się bardzo spodobał, świetna opowieść. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię serię Widłaka o Panu Kuleczce, bardzo sympatyczne książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Póki co nic dla mnie, ale czas wykaże czy sie przypadkiem nie myliłam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawią mnie Żółte ptaki, Niekochana, Kości i After :) Czytałam Rippera i jakoś tak nie za bardzo książka przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mysi domek ma piękną okładkę <3

  OdpowiedzUsuń