sobota, 7 lutego 2015

Nowości #12

Oto, co trafiło do nas w minionym tygodniu. Same wspaniałości.

,,Koszmarny Karolek. Dzikie urodziny" Francesca Simon

Z okazji 20-lecia istnienia Koszmarnego Karolka zostało wydane 20 koszmarnych książeczek. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zebrać wszystkie. Ta jest czwarta.


Strzeżcie się, Koszmarny Karolek znów atakuje! Specjalne jubileuszowe wydania z okazji dwudziestych urodzin najokropniejszego chłopca na świecie.
W każdym tomie czekają na Was koszmarne wybryki, złowrogie pomysły, odjazdowe ciekawostki oraz ulubione kawały Koszmarnego Karolka.

2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek ma urodziny
Koszmarny Karolek w samochodzie

,,Zegarek z różowego złota" Richard Paul Evans

Książkę miałyśmy, potem wydałyśmy, a teraz znów ją zdobyłyśmy w celu zbierania wszystkich książek Evansa.


Czy zaznajemy szczęścia jedynie po to, by lękać się, że nas opuści?
  Gdy David poznał Mary Anne, zrozumiał, że wreszcie spotkał kobietę swojego życia. Ten wieczny kawaler zaczął marzyć o małżeństwie i rodzinie - nawet jego ukochane zegary, które od dawna kolekcjonował, straciły dla niego znaczenie. Wreszcie obiecał Mary Anne, że nigdy jej nie opuści i będzie z nią na dobre i na złe. Nie spodziewał się, że już niedługo oboje będą musieli sprawdzić prawdziwość i moc swojej przysięgi...

,,Skandal nad Tamizą" Stella Cameron

Harlequin na wolne popołudnie.


Anglia, rok 1815. Ktoś porywa bogate panny z dobrych domów. Rodziny płacą okup i milczą, bojąc się skandalu, a porywacz pozostaje bezkarny. Lord Dominik Elliot rozpoczyna własne śledztwo. Tropienie porywacza zajmuje mu każdą wolną chwilę. Tymczasem matka niespodziewanie zwraca się do niego z prośbą, aby wprowadził na salony córkę pastora z prowincji. Markiza chce pomóc dziewczynie znaleźć bogatego męża, który zapewni jej rodzinie należyty status i pozwoli uratować upadający majątek. Fleur Toogood z niechęcią zgadza się wypełnić obowiązek, jaki jej wyznaczono. Robi to jedynie dla dobra rodziny i swoich czterech sióstr. Akceptuje zaaranżowanie małżeństwa, jednak stawia jeden warunek - wyjdzie za mąż wtedy, kiedy się zakocha. Dominika niezmiernie irytuje konieczność opieki nad córką pastora. Nie dość, że musi poświęcić jej czas, który mógłby przeznaczyć na śledztwo, to jeszcze spodziewa się ujrzeć nieatrakcyjną i nudną pannę. Jakie jest jego zdziwienie, kiedy okazuje się, że Fleur jest piękna, inteligentna i pewna siebie. Chcąc ukryć rosnącą fascynację, Dominik gra surowego i aroganckiego opiekuna. Niespodziewanie porywacz uderza raz jeszcze. Tym razem celem staje się Fleur.


,,W butach Valerii" Elisabet Benavent

Zapowiada się sympatyczna i lekka lektura. Zobaczymy.


Valeria pisze książki o miłości. Całą sobą przeżywa miłość. Ma trzy przyjaciółki: Nereę, Carmen i Lolę. Mieszka w Madrycie i kocha Adriana, do czasu aż poznaje Víctora. Valeria musi być ze sobą szczera. Seks, miłość, wymarzony mężczyzna nie można mieć wszystkiego na raz. Valeria jest wyjątkowa. Tak jak ty. Wejdź w buty Valerii!
Zabawna, elektryzująca, skrząca się kolorami niczym filmy Almodovara. Prawdziwa do bólu, jak Seks w wielkim mieście. Swoją debiutancką powieścią W butach Valerii zaledwie trzydziestoletnia dziś Elísabet Benavent podbiła serca tysięcy czytelników, nie tylko w Hiszpanii. Książkę opublikowała samodzielnie na stronach Amazonu, a kiedy ta wspięła się na szczyt listy bestsellerów, do Elísabet zaczęli zgłaszać się wydawcy. Dziś seria o Valerii ma już cztery części. Kolejne Valeria w lustrze, Valeria czarno na białym, Wszystko o Valerii już niebawem również w polskich księgarniach.

,,Dante na tropie" Agnieszka Olejnik

Kolejna książka z Serii z fasonem. Dotychczasowe 3 były bardzo dobre, ta pewnie też taka będzie.


MROCZNY KRYMINAŁ I NAMIĘTNY ROMANS W JEDNYM.
Tej książki nie można czytać obojętnie. Emocje są gorące, zbrodnie makabryczne, przyjaciele wierni, bohaterka pociągająca, a Dante niezawodny.
Anna Drozd przyjechała do małego miasteczka, kupiła piękną willę na uboczu, wyremontowała ją i zamieszkała w niej razem z wyżłem weimarskim o poetyckim imieniu Dante. Znalazła pracę w miejscowej bibliotece, a ponieważ była typem samotniczki, życie wśród bibliotecznych regałów bardzo jej odpowiadało. Mieszkańcy miasteczka zaintrygowani samotniczym życiem młodej kobiety, tonęli w domysłach, co też skłoniło Annę do porzucenia poprzedniego życia w dużym mieście. Większość stawiała na zawód miłosny, ale na nieszczęście plotkarzy, nikt więcej nie mógł się niczego o niej dowiedzieć.
Bomba wybucha, kiedy Dante na spacerze przynosi do nóg swojej pani ludzki palec. Przerażona Anna biegnie na komisariat, gdzie poznaje komisarza Wiktora, podobnie jak ona pokiereszowanego przez życie. W spokojnym dotychczas miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Osoby, z którymi Anna rozmawia, próbując wyjaśnić kryminalną zagadkę, umierają w tajemniczych okolicznościach. Wkrótce jej samej zaczyna grozić niebezpieczeństwo
Czy Anna rozwikła tajemnicę zbrodni Czy znajdzie spokój i zostanie w miasteczku z psem i mężczyzną przy boku
Dante na tropie to druga po świetnie przyjętym debiucie Zabłądziłam powieść Agnieszki Olejnik.

,,Ten obcy" Irena Jurgielewiczowa

Lektura, którą miło wspominam z dziecięcych lat. Najpierw zakupiłam ,,Inną?", a teraz skusiłam się na ,,Tego obcego".


Od pierwszej strony tej znakomitej powieści czytelnik jest zaangażowany w sprawy, którymi żyją bohaterowie. Ulka, Pestka, Marian i Julek są zaskoczeni pojawieniem się na ich wyspie obcego chłopaka potrzebującego pomocy. Ukrywają go przed dorosłymi, ale nie wiedzą, że Zenek ma za sobą bolesne przeżycia i nie jest tym, za kogo się podaje. Wkrótce sytuacja tak bardzo się skomplikuje, że trzeba będzie ujawnić prawdę. Niespodziewanie wyspa stała się terenem zdarzeń, które każde z czworga zapamiętało na długo, a może zapamięta na całe życie. Zaczęło się to jedenastego lipca, we wtorek, w dzień dżdżysty i chłodny, gdy czwórka przyjaciół znalazła na wyspie śpiącego pod leszczyną Zenka. Kim naprawdę był ten chłopak?

,,Kulminacje" Janusz L. Wiśniewski

Pozycja kupiona ze względu na niektóre autorki.


 Jeden mężczyzna, osiem kobiet. Literacki flirt rozgrywający się w fascynującym świecie damsko-męskich relacji. Największe przeciwieństwo, a zarazem doskonała jedność. Gdy zderza się pierwiastek męski z kobiecym, dochodzi do KULMINACJI uczuć.
  Wyjątkowy projekt, na jaki składa się kilkanaście opowiadań o kobietach w kulminacyjnych sytuacjach życiowych autorstwa Janusza Wiśniewskiego i gwiazd kobiecej literatury. Polskie autorki podejmują dyskusję na temat im najlepiej znany ­- kobiecości. Każde opowiadanie odczytują na nowo - odnajdują wątek, bohatera, scenę, które stają się dla nich inspiracją dla własnej historii. Z tego dialogu zrodziła się prowokacyjna opowieść o sile uczuć, stracie, tęsknotach, zdradach i zdumiewających kobietach - dojrzewających, choć dawno dorosłych; dorosłych, a przecież nadal niedojrzałych.

,,Planeta małp" Pierre Boulle

Kilkanaście lat temu oglądałyśmy film, niedawno odkryłyśmy, że jest i książka, która znalazła się już w naszej biblioteczce.


Klasyka SF zekranizowana w 1968 roku jako kultowy film, a jego remake w 2001 był jedną z najgłośniejszych ekranizacji. Ciąg dalszy to Geneza planety małp (2011) i Ewolucja planety małp (lipiec 2014) Rok 2500. Po dwóch latach galaktycznej podróży statek kosmiczny ląduje na nieznanej planecie. Ten świat uderzająco przypomina Ziemię. Taka sama atmosfera, woda, roślinność. I ludzie. Tyle że... to niewolnicy inteligentnych małp - prawdziwych władców planety.

,,Koszmarny Karolek. Arcycuchnąca bomba" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i cuchnąca bomba
Koszmarny Karolek i arcydożarte żarty

,,Koszmarny Karolek. Bestia Boiska atakuje" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i bestia boiska
Wredna Wandzia atakuje

,,Koszmarny Karolek. Moje wszystkie koszmary" Francesca Simon


Strzeżcie się, Koszmarny Karolek znów atakuje! Specjalne jubileuszowe wydania z okazji dwudziestych urodzin najokropniejszego chłopca na świecie. W każdym tomie czekają na Was koszmarne wybryki, złowrogie pomysły, odjazdowe ciekawostki oraz ulubione kawały Koszmarnego Karolka. Seria dla młodszych z kolorowymi ilustracjami.

,,Koszmarny Karolek. Wariacje z królową" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i wizyta królowej
Koszmarny Karolek i wigilijne figle

,,Koszmarny Karolek. Tajny Klub na wojnie" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i Tajny Klub
Koszmarny Karolek wypowiada wojnę

,,Koszmarny Karolek. Wariackie Wakacje" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek jedzie na wakacje
Koszmarny Karolek na tropie wszy

,,Koszmarny Karolek. Zemsta Gangu Purpurowej Ręki" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Zemsta Koszmarnego Karolka
Koszmarny Karolek. Gagi Gangu Purpurowej Ręki

,,Koszmarny Karolek. Straszne czaszki i niemiłe mumie" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i klątwa mumii
Koszmarny Karolek i sekrety szkieletów

,,Koszmarny Karolek. Zwichrowany wampirozombi" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i nawiedzony dom
Koszmarny Karolek i wampirozombi

,,Koszmarny Karolek. Wszędobylskie wszy" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i wszy
Koszmarny Karolek i żer dla kawałożerców

,,Koszmarny Karolek. Megabombowe wyczyny sportowe" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i megabombowa machina czasowa
Koszmarny Karolek i sportowe tortury

,,Koszmarny Karolek. Mistrzowski strzał" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

- Koszmarny Karolek pisze list
- Koszmarny Karolek strzela gola

,,Koszmarny Karolek. Potwory i stwory" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i straszliwy śniegowy potwór
Koszmarny Karolek i drapieżne dinozaury

,,Koszmarny Karolek. Napadzisty typek" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i kino grozy
Koszmarny Karolek i napad na bank

,,Koszmarny Karolek. Szczypta nieboszczyka" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek niepokoi nieboszczyka
Koszmarny Karolek i koncert szczurów

,,Koszmarny Karolek. Wielka forsa i wielkie żarcie" Francesca Simon


2 KSIĄŻKI W 1:

Koszmarny Karolek i wielka forsa
Koszmarny Karolek i wielkie żarcie

,,Handlarz śmiercią" Sara Blaedel

Kupiona w kiosku za 12,99 zł.


Wydział Zabójstw Komendy Miejskiej Policji w Kopenhadze opanowuje gorączka, kiedy w weekend wpływają zgłoszenia o dwóch zabójstwach. W jednym z kopenhaskich parków znaleziono ciało uduszonej młodej dziewczyny, a na tyłach hotelu Royal - zamordowanego dziennikarza. Asystent kryminalna Louise Rick uczestniczy w śledztwie w sprawie zabójstwa dziewczyny, ale zostaje wciągnięta również w drugie śledztwo, gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka Camilla Lind, reporterka kryminalna w Morgenavisen, znała zamordowanego dziennikarza i zamierza sama rozwikłać zagadkę jego śmierci. Louise stara się powstrzymać przyjaciółkę od ryzykownych działań na własną rękę, ale Camilla nigdy nie słucha dobrych rad, gdy zwietrzy materiał na ciekawy artykuł. Gdy kontaktują się z nią osoby ze środowiska handlarzy narkotyków, sprawy przybierają dramatyczny obrót. 
  Pierwszy tom z cieszącej się wielką popularnością serii duńskiej królowej kryminałów. 

,,Mam na imię księżniczka" Sara Blaedel

Kupiona w kiosku za 12,99 zł.


 Kopenhaska komenda policji otrzymuje zgłoszenie o brutalnym gwałcie dokonanym na młodej kobiecie. Sprawa zostaje przydzielona asystent kryminalnej Louise Rick. Okazuje się, że kobietę zgwałcił poznany na portalu randkowym mężczyzna, który podał fałszywą tożsamość. Bliższe badanie innych niewyjaśnionych gwałtów ujawnia ten sam sposób działania. Kiedy w podobnych okolicznościach umiera młoda kobieta, policja postanawia użyć wszelkich sił i środków, które pozwolą ująć seryjnego gwałciciela. Kolejne tropy wiodą w coraz to inną ślepą uliczkę, Louise Rick musi więc podjąć niestandardowe działania. Zakłada profil na portalu randkowym...

,,Kochane zwierzęta" Ewa Mirkowska

W środku jest o foce, co zdarza się bardzo rzadko. Musiałam więc kupić :)


Zwierzęta, które są bohaterami tych pasjonujących opowiastek przeżywają rozmaite przygody, a równocześnie odsłaniają przed młodym czytelnikiem tajemnice swojego życia i środowiska naturalnego.
Książka napisana jest z humorem, przyjaznym współczesnemu dziecku, a jednocześnie pięknym literacko językiem. Na szczególne wyróżnienie zasługują piękne ilustracje. Philippe Salembier jest światowej sławy mistrzem w przedstawianiu zwierząt w ich środowisku naturalnym.

,,Jak wygląda anakonda. Encyklopedia zwierząt dla dzieci" Julia Snarowska


Bardzo miła niespodzianka od wydawnictwa Papilon.Doskonale znane postacie z czołówki TVP abc - Anakonda, Bociek i Cielaczek zapraszają młodsze dzieci do edukacyjnej podróży po świecie zwierząt.
Zwinne małpki, skaczące kangury, groźne lwy i niedźwiedzie, chomiki, papugi, świnki i wielkie hipopotamy prezentują się jako dorosłe osobniki i ich maluchy.
Dzięki książce dzieci nauczą się rozpoznawać i nazywać zwierzęta - i te żyjące na wolności, jak i te domowe i gospodarskie. Krótkie teksty, dostosowane do wieku odbiorców opisują charakterystyczne cechy oraz zachowanie mieszkańców wód, pól, lasów, łąk, dzikich krain i domowych zakątków.
W encyklopedii znajdziecie:
- ponad 60 dużych kolorowych fotografii
- liczne ciekawostki
- mapki z występowaniem zwierząt.
Seria edukacyjna pod patronatem TVP abc.
Dla dzieci od lat 3.

,,Pyszne. Na każdą okazję" Anna Starmach

Mamy dwie pierwsze części,w końcu jest i trzecia.


Z Anią Starmach każde danie będzie PYSZNE!

Sernik właśnie opadł, ryba jest jeszcze surowa, a goście już pukają do drzwi? Nie panikuj!
Przygotuj dania, które zawsze się udają.

Spraw, aby każda chwila była wyjątkowa: niespodziewanych gości poczęstuj cynamonową bułeczką, romantycznemu spotkaniu we dwoje dodaj pikanterii, atmosferę świąt przywołaj zapachem drożdżowego ciasta.

Ania Starmach zdradza proste przepisy na dania, które zachwycają. Pokazuje też, jak krok po kroku przygotować pozornie skomplikowane potrawy - od dziś tort czy kaczka nie będą wyzwaniem, a staną się twoim daniem popisowym.

A ponadto rady: jak zorganizować pracę w kuchni, czy warto zainwestować w dobry nóż, jak długo przechowywać produkty w zamrażarce i co zawsze warto mieć w lodówce?
8 komentarzy:

 1. Po pierwsze, uwielbiam książki kucharskie, choć nie za często gotuję:P dlatego zazdroszczę Ci tej od Anny Starmach:) Valerię czytałam, i o dziwo, ta niepozorna książka skradła moje serce. Jestem ciekawa Twojej opinii:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Valeria jest raczej dla Pauliny, ale może i ja kiedyś przeczytam.

   Usuń
 2. Prawie wszystkie książki bym Ci ukradła :) Fantastyczny zbiór :) A Wasz Zegarek z różowego złota trafił do mnie :) Szczęśliwym trafem :) Przyjemnej lektury

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafił, a teraz Paulina na nowo zbiera wszystkie Evansa :) Ale to nic, przynajmniej Ty też mogłaś zapoznać się z jego twórczością :)

   Usuń
 3. Bardzo dużo tych zapowiedzi, ale okazuje się, że tym razem niestety nic dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie są zapowiedzi, ale książki kupione przez nas w danym tygodniu :)

   Usuń
 4. Ja też skusiłam się jak na razie na jeden kryminał z Panią Domu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. łohoho, ile super książek. Ohh ,,Ten obcy"! Jedna z moich ulubionych lektur w dzieciństwie, jakbym chciała do niej wrócić :)

  OdpowiedzUsuń