środa, 11 lutego 2015

,,Magiczny piesek. Szkolne czary" Sue Bentley

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam

Seria Magiczny Piesek i Magiczny Kotek ma wiele tomików, wydanych w Polsce. Po raz pierwszy miałam okazję zapoznać się z jedną książeczką z każdej serii. Jak wypadło moje spotkanie z opowieścią o Burzy?

Burza musiał uciekać ze swojego magicznego świata. Na razie był za mały, by stawić czoło swoim prześladowcom. Jego mama także musiała dojść do siebie po ataku. Piesek musiał uciekać do świata ludzi, gdzie trafił do Lusi. Czy mieli sobie nawzajem pomóc?

Na początek zapoznałam się z książeczką o Płomyczku, dzięki której zrozumiałam, że tak naprawdę niewiele wiem o wydarzeniach w magicznym świecie. Na szczęście w opowieści o Burzy można się zorientować o wiele bardziej, co się wydarzyło. Sama historia także wydaje mi się ciekawsza, bardziej dopracowana i z lepszym przekazem. Autorka poruszyła temat wyśmiewania innych uczniów w szkole ze względu na ich miejsce zamieszkania, czy odzież, którą posiadają. Bardzo podobało mi się to, że jasno daje do zrozumienia, że te rzeczy nie mogą mieć żadnego wpływu na odbiór naszej osoby.

Książka została napisana w prosty sposób, duża czcionka sprawia, że lektura tej ciekawej opowieści nie zajmuje wiele czasu. Mamy tutaj dość mało ilustracji, jednak są one całkowicie zbędne. Nie mogę nie wspomnieć o pięknej, błyszczącej okładce. Gwiazdki na każdej z książeczek są innego koloru. Przy świetle dziennym wywołuje to niesamowity efekt.

,,Magiczny piesek. Szkolne czary" autorstwa Sue Bentley to także któryś tomik serii, jednak myślę, że akurat tę część można czytać jako oddzielną pozycję. Wspomnę jeszcze, że Burza miał swój wątek także w książeczce o płomyczku pt. ,,Magiczny Kotek. Niezwykły przyjaciel", dlatego warto zapoznać się także ze wspomnianą opowieścią.

Moja ocena: 5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Grupą Wydawniczą Foksal.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Książka o piesku lub kotku2 komentarze:

  1. Niezwykle urocze okładki mają książeczki z tej serii. I wierzę, że jej zawartość także jest barwna i interesująca. Mam nadzieję, że niebawem się o tym przekonam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie się podobały oba tytuły i chętnie poznałabym kolejne części.

    OdpowiedzUsuń