środa, 7 stycznia 2015

,,Statek Magów" Dorota Wieczorek

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 372
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Dorota Wieczorek to autorka serii fantastycznej, która ma być trylogią. Na razie zostały wydane dwie części, z którymi miałam okazję się zapoznać.

Natalia znów musiała się przeprowadzić. Rodzice obiecali jej, że tym razem na zawsze osiądą w Gdańsku, jednak nie za bardzo im w to wierzyła, za często się przeprowadzali. Tymczasem Robert wraz z innymi krewnymi oraz stworami zastanawiali się, jak sprawić, by Ciemność nie zawładnęła Ziemią. Czy im się to udało?

Kilka dni temu czytałam pierwszy tom, który spodobał mi się na tyle, że postanowiłam zapoznać się z jego kontynuacją. Ta część jest trochę obszerniejsza, dzięki czemu jeszcze więcej się tutaj dzieje. Podczas lektury tej książki naprawdę nie możemy narzekać na brak akcji. Wciąż coś się dzieje, wyjawiane zostają nowe fakty. Autorka bardzo dobrze stopniuje napięcie, a zakończenie w dość znacznym stopniu zachęca, by sięgnąć po zwieńczenie trylogii, gdy już się ukaże.

Książki fantastyczne należą do moich ulubionych, dlatego cieszę się, że również nasi rodzimi autorzy tworzą powieści z tego gatunku. Seria Doroty Wieczorek toczy się głównie w Gdańsku, choć w tym tomie rozszerza się na większą część wybrzeża, co bardzo mi odpowiadało. Dzięki fabule osadzonej w polskim mieście możemy zupełnie inaczej spojrzeć na mijane przez nas ulice.

,,Statek Magów" to pozycja, w której elfy, krasnoludy, rusałki i mroki są na porządku dziennym. Jeśli lubicie takie postacie w powieściach na pewno nie będziecie czuli się zawiedzeni. Co prawda na początku książki zostały przywołane niektóre fakty z pierwszego tomu, jednak i tak radzę zapoznawać się z serią od początku. Ja z niecierpliwością wyczekuję zwieńczenia serii.

Moja ocena: 5,5/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Książka z elementem baśniowym, fantastycznym - nie rzeczywistym.

8 komentarzy:

 1. Nie przepadam za książkami fantastycznymi, ale lubię twórczość naszych rodzimych pisarzy, zatem jednak będę mieć na uwadze niniejszą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że to bardzo ciekawa seria. Chętnie zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. To raczej nie lektura dla mnie. Mam jednak w rodzinie czytelnika, któremu powinna ona przypaść do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to dla młodszych czytelników, głównie dla nastolatków.

   Usuń
 4. Oj wiesz, że to książka nie dla mnie.
  Ciekawa jestem jak ja sobie poradzę z tą kategorią w moim wyzwaniu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, może na początek przeczytasz coś krótszego i może przekonasz się do magicznych opowieści.

   Usuń