wtorek, 20 stycznia 2015

,,Starcie na starcie" Francesca Simon

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 192
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Francesca Simon to autorka serii o Koszmarnym Karolku oraz jego bracie, Doskonałym Damianku. Już przez przeszło pół życia czytam o przygodach tych dwóch chłopców i nigdy nie mam dosyć.

Z okazji 20. lecia Koszmarnego Karolka zostało wydanych 20 książeczek w nowej szacie graficznej. ,,Starcie na starcie" to jedna z nich. Składa się z 4 historyjek i żartów, które zajmują około 1/3 całości. ,,Koszmarny Karolek i jego wielki dzień" opowiada o doprawdy niezwykłym zachowaniu Karolka. ,,Koszmarny Karolek i lekcje tańca" przedstawia historię tytułowego bohatera, który nie chciał być kropelką deszczu, jego taniec miał przypominać dzikie słonie. Czy udało mu się zaprezentować swoje umiejętności? W trzecim opowiadaniu pt. ,,Koszmarny Karolek i Wredna Wandzia" poczytamy o gludyniu, a na koniec w ,,Koszmarny Karolek i wakacje" poczytamy o wymarzonych wakacjach chłopca.

Przygody Karolka należą z pewnością do jednych z moich ulubionych. Czytam je już od lat i choć zdarza mi się dość często czytać znów to samo, to jeszcze się nie znudziłam. Z czasem dokładna treść opowiadań zaciera mi się w pamięci, więc z chęcią, przez przypadek, je sobie przypominam. Na własność mam tylko albo aż 5 książek o Koszmarnym Karolku, w każdej po co najmniej kilka opowiadań. Nie dziwi mnie więc powtarzalność niektórych treści.

,,Starcie na starcie"  to zbiór 4 krótkich opowiadań i żartów, które śmieszą nawet wtedy, gdy czytamy je po raz któryś z kolei. Dzięki dużej czcionce i ilustracjom lektura zajmuje naprawdę kilka chwil. Jest to dobry sposób na zrelaksowanie się i spędzenie kilku chwil w przyjemny sposób. Na pewno jeszcze nie raz chętnie przeczytam tę i inne książeczki o Koszmarnym Karolku, gdyż z tym bohaterem na pewno nie można się nudzić.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Książka, której bohaterem jest chłopiec w  wieku szkolnym.

7 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze żadnej książki o Koszmarnym Karolku, muszę to zmienić ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze nic o Karolku. Na razie odkrywam Mikołajka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno bym się nie nudziła. Chętnie bym poczytała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio tak bardzo oczarowała mnie pewna książeczka dla dzieci, że chyba złapałam ochotę na podobnego typu tytuły:)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja nie czytałam ani jednej. Koniecznie muszę to zmienić.

  OdpowiedzUsuń