sobota, 17 stycznia 2015

Nowości #9

W zeszłym tygodniu było trochę dziecięco, więc dziś całość dla dorosłych :)

,,Bloger i Social Media" oraz ,,Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj" Tomek Tomczyk

Obie książki to marzenie Pauliny, więc musiałyśmy je zakupić. Na pewno dowiemy się z nich nowych informacji o blogu


(,,Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj")

Jeśli chcesz się wybić z tłumu i zarabiać na blogu, to lepszej książki, która ci to ułatwi, na rynku nie znajdziesz. To blisko 400 stron samych konkretów. Dowiesz się z nich, jaką mentalność powinien mieć bloger i co odróżnia dobrego twórcę od przeciętnego. Poznasz etapy, techniki i sekrety komercjalizowania bloga. Dostaniesz odpowiedź na wiele pytań, jakie zadaje sobie każdy bloger, który otrzymuje oferty współpracy od firm. Poznasz szczegóły najciekawszych, ale i najgorszych kampanii. Największe błędy i drobne sukcesy.

Bądź blogerem, nie marnuj się!

,,Dźwięki wspomnień" Katarzyna Meres

Bloga Kasi czytamy już od dawna, więc postanowiłyśmy zakupić tę książkę. Na pewno w niedalekiej przyszłości ją przeczytamy,


„Dźwięki wspomnień” to historia zamknięta w formie intymnego pamiętnika, który zawiera poetycki zapis przeżyć, uczuć i myśli kobiety oraz mężczyzny. Te dwie perspektywy sprawiają, że książka staje się pełnym obrazem miłosnego związku, a jednocześnie jego wnikliwą analizą. Autorka opowiada o zaangażowaniu, nadziejach i rozczarowaniach. O uczuciu może nieidealnym, ale z pewnością autentycznym, głębokim i szczerym. Takim, którego potrzeba kryje się w każdym z nas.

,,Wyścig śmierci" Maggie Stiefvater

To już ostatnia książka tej autorki, której nie czytałam. Chciałam zakupić ją od dłuższego czasu i w końcu się zdecydowałam.


„Jest pierwszy dzień listopada, więc dzisiaj ktoś umrze.”

Co roku, na początku listopada na wyspie Thisby odbywa się Wyścig Skorpiona. Jeźdźcy na swoich rumakach, pięknych, ale śmiertelnie groźnych, muszą zrobić wszystko, aby dotrzeć do mety. Stawka jest wysoka – życie lub śmierć. W wyścigu bierze udział dwoje młodych ludzi: on ściga się, żeby wygrać, ona żeby przetrwać.

,,Ty jesteś moje imię" Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

Pani Katarzyna stała się ostatnio ulubioną pisarką Pauliny, mamy już teraz wszystkie jej książki.


Powieść o miłości Basi i Krzysztofa Baczyńskich. Biała magia w mrocznych czasach wojny.
Trwa wojna, zniewoleni mieszkańcy Warszawy żyją w cieniu łapanek i ulicznych egzekucji. 
Gruzy pozostałe po kampanii wrześniowej, wszechobecne cierpienie i strach to nie najlepsze dekoracje dla miłości. 
Jednak właśnie wtedy krzyżują się drogi Basi i Krzysztofa. 
Dziewiętnastoletnia dziewczyna i piękny poeta. Trochę nieśmiali, odrobinę zagubieni, bardzo zakochani.
Ponad czarną otchłanią okupacji, w czasach najtrudniejszych wyborów, rozkwita niezwykła miłość, biała magia.
Wzruszająca historia osadzona wśród murów ginącej Warszawy, w literackich Stawiskach Iwaszkiewicza, wśród słów poetów, wyznań kochanków, bezimiennych bohaterów, poranionych ludzkich losów. Powieść o miłości wykradzionej wojnie.

,,Upalne lato Mariany" Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

Seria wojenna, która na pewno przypadnie do gustu członkom naszej rodziny.


Ostatnie lato Marianny to stylowo opisana historia pierwszej miłości osiemnastolatki żyjącej w spokojnym dworze na wsi mazowieckiej. Mamy lato 1939 roku i choć wokół mówi się już tyle o wojnie, dla dziewczyny liczą się tylko jej uczucia, których obiektem i celem jest poznany w Warszawie, a potem zjawiający się w sąsiedztwie, młody wykładowca prawa. 
Opowieść utkana została ze wspomnień dziadków Autorki. Osadzona w barwnych czasach ich młodości i zbudowana z retrospektyw dawno przebrzmiałych emocji, a jednak – jak sądzę – niezwykle współczesna. Bo Marianna, jak każdy dorastający człowiek ma nieokiełznany apetyt na życie. I jak wszyscy pragnienie dotknąć tabu – bez względu na cenę. Taka chęć zrozumienia własnej cielesności i odnalezienia miejsca w świecie  często kończy się rozczarowaniem, niemniej jest nieodłącznym elementem dorastania. Nieodłącznym i ponadczasowym.

Autorka mówi o tej książce tak: „Upalne lato Marianny rodziło się we mnie powoli. Niespiesznie pączkowało słowami, przecinkami, akapitami. Aż do dnia, gdy z zasłyszanych przed laty opowieści, z tęsknoty za światem, którego już nie ma i za ludźmi, którzy odeszli, powstała ta historia.”
Upalne lato Marianny to pierwszy tom sagi rodzinnej.

,,Upalne lato Kaliny" Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

Drugi tom serii, w tym roku ma ukazać się kontynuacja.


Jakim człowiekiem może stać się kobieta, silnie poturbowana przez wojnę, która wyrzekła się wszystkiego dla miłości? 
Kalina prawie nie zna własnej matki - Marianna nigdy nie pozwoliła, by ktokolwiek, włącznie z córką, poznał jej przeszłość i zrozumiał życiowe motywacje. Dlatego Kalina, choć jest już dorosłą kobietą, nadal w głębi serca pozostaje małym, skrzywdzonym dzieckiem. Zagubionym, samotnym i niepewnym swojego miejsca w świecie. 
Już nie ma sielskiego dworu wśród rozkołysanych, mazowieckich pól, a niezwykłą atmosferę ostatniego, przedwojennego lata zatarła w pamięci późniejsza zawierucha. Marianna jest zagubiona w nowej, siermiężnej rzeczywistości i nie potrafi uporać się z noszoną w sercu tajemnicą. Przepełniona goryczą nie umie także sprostać rolom, jakie przyniósł jej los.

,,Ania z Wyspy Księcia Edwarda" Lucy Maud Montgomery

Ostatni tom serii o Ani, na tym tomie kończymy kupowanie tych książek.


Ostatni tom serii powieści o Ani Shirley wydany w pełnej, nie okrojonej wersji, w zgodzie z oryginalnym maszynopisem przekazanym przed laty kanadyjskiemu wydawcy przez autorkę. Do tej pory skrócona o około 100 stron książka dostępna była w sprzedaży (również w Polsce – Wydawnictwo Literackie, Kraków 2009) pod tytułem Spełnione marzenia. Usunięte z poprzednich edycji tytułu strony rzucają nowe światło na historię wielu bohaterów cyklu. To znakomita lektura dla młodych i nieco starszych czytelników.

16 komentarzy:

 1. ,,Ty jesteś moje imię" chciałabym przeczytać. Książkę Kasi mam i ja w biblioteczce na honorowym miejscu z autografem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam nadzieję, że kiedyś zdobędę autograf :)

   Usuń
 2. Ciekawe nabytki, osobiście mam w planach przeczytać ,,Ty jesteś moje imię", bo czytałam o tej książce sama pochlebne recenzje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paulina wypożyczyła z biblioteki i przeczytała, a kilka dni później kupiłyśmy na własność.

   Usuń
 3. "Upalne lato Marianny" posiadam i również bardzo lubię tą pisarkę. Książki o blogach mogą być bardzo ciekawe, aczkolwiek ja bloguje dla przyjemności, ale nie zarobku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też dla przyjemności, ale zawsze można się czegoś ciekawego z nich dowiedzieć.

   Usuń
 4. "Wyścig śmierci" brzmi ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdroszczę "Wyścigu śmierci". Sama od niedawna się zafascynowałam tą książką, jednak ciągle nie potrafię się zebrać w sobie i jej kupić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bardzo długo zwlekałam z zakupem, aż w końcu na czytam.pl zakupiłam stosunkowo tanio.

   Usuń
 6. Upalne lato Marianny - czytałam, właśnie czytam Kalinę, a na "Ty jesteś moje imię" mam od dawna wielka ochotę - miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Paulina na pewno je przeczyta.

   Usuń
 7. "Dźwięki wspomnień" polecam, a nie wiedziałam nic o okrojonej tej części Ani. Zszokowałaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie wiedziałam, przez przypadek o tym przeczytałam.

   Usuń