sobota, 31 stycznia 2015

Nowości #11

Przedstawiam dziś nową porcję książek z ostatniego tygodnia.

,,Pokusa" Nora Roberts

Twórczość Nory Roberts nie należy do moich ulubionych, ale Paulina postanowiła skusić się na tę książkę. 10 zł to w końcu nie majątek.


Pensjonat z marzeń. Bea prowadzi uroczy, nieco staroświecki pensjonat w Nowej Anglii. Kocha to miejsce i potrafi nadać mu niepowtarzalny charakter. Dlatego z oburzeniem przyjmuje plany modernizacji przedstawione jej przez nowego właściciela. Jednak Taylor przywykł do życia w szaleńczym tempie, decyzje podejmuje równie szybko i kieruje się wyłącznie chęcią zysku. Marzycielka i bezwzględny biznesmen toczą nieustanne spory.
 Rajska jabłoń. Eden Carlbough wcale nie spodziewała się, że prowadzenie letniego obozu dla dziewcząt będzie łatwe. Jednak nawet nie przemknęło jej przez głowę, że skryć się przed nimi na jabłoni. Na szczęście uratował ją właściciel sadu. Kiedy dosłownie wpadła w jego ramiona, Chase pomyślał, że nie będzie w stanie oprzeć się pokusie, skoro los zesłał mu tak wspaniały owoc...

,,Zapach miasta po burzy" Olgierd Świerzewski

Książka zbiera dobre opinie, więc gdy nadarzyła się okazja postanowiłyśmy kupić ją po okazyjnej cenie.


`Zapach miasta po burzy` to porywająca historia miłości z upadającym imperium w tle. Dobro i zło w potyczce na zatracenie. Wielka historia rodem z Tołstoja i ciemna strona rosyjskiej natury jak u Dostojewskiego. Pełna pasji i szaleństwa powieść, jakiej dawno nie było. Trzeba nie lada bezczelności, żeby bez najmniejszego skrępowania, jak robi to Olgierd Świerzewski, sięgać pełnymi garściami z żywiołu romansu i mieszać go ze skrajnymi emocjami wyrachowanych szachów. I co najdziwniejsze ulegamy całkowicie tej bezczelności, od pierwszego do ostatniego zdania. Od pierwszego ruchu pionkiem po śmierć lub miłosne spełnienie. Ta książka udowadnia, że między szczytem a otchłanią biegnie jedynie cienka linia. Dwóch rywalizujących sportowców i fascynująca kobieta, ich losy wpisane w czas dziejowych przemian, w polityczne rozgrywki i świat wielkiej polityki. Nie ma prostych schematów ani bohaterów wyłącznie dobrych lub złych. Ich dojrzewanie, wybory i dylematy napiętnowane są przez dramatyczne wydarzenia w chylącym się ku upadkowi Związku Radzieckim i szukającej swojej nowej tożsamości Rosji. Bohaterom nie udaje się uciec od polityki, która wpływa na ich los. Kogo doprowadzi do upadku, komu pozwoli się wybić? Jaki wpływ na życie każdego z nich będzie miała dziewczynka z niewielkiego miasta nad Wołgą?

,,Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli" Ałbena Grabowska-Grzyb

Na razie mamy 3 książki dla dorosłych autorki. Pierwszy tom serii Winnych bardzo się Paulinie spodobał, więc z niecierpliwością czekałyśmy na kontynuację.


1 września 1939 roku. Mania i Ania Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa bliźniaczki są już dorosłe. Mania rodzi kolejne bliźniaczki - Kasię i Basię. Rytm dwóch pierwszych tomów wyznaczają daty znamienne w dwóch wymiarach historii - tej wielkiej, która bezpowrotnie zmieni losy całego pokolenia Polaków i tej małej, ale wcale nie mniej ważnej - historii rodziny, wyznaczanej życiem kolejnych pokoleń. Pojawienie się w niej dwóch dziewczynek otworzy jej kolejny rozdział. Podczas II wojny światowej rodzina Winnych doświadcza tego, co tysiące polskich rodzin. Niektórzy Winni walczą na europejskich frontach, inni zmagają się z okupacyjną codziennością: terrorem, głodem i groźbą wywózki do obozów koncentracyjnych. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Nadchodzi koniec II wojny światowej. Upragniona wolność niewiele ma jednak wspólnego z tym, o czym marzyli przez lata nazistowskiego terroru. Inwigilacja i represje ze strony komunistycznych rządów to chleb powszedni powojennych lat. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

,,W milczeniu" Erica Spindler

Kolejna książka twórczyni kryminałów, nie mogło zabraknąć jej w naszej kolekcji.


Spokojne miasteczko na Południu. Dziennikarka Avery Chauvin jest wstrząśnięta wieścią, że jej ojciec popełnił samobójstwo. Jak ten oddany ludziom lekarz mógł targnąć się na życie? Powrót w rodzinne strony, do Cypress Springs w Luizjanie, ma umożliwić Avery znalezienie odpowiedzi na dręczące ją pytanie. Tymczasem dochodzą ją szeptane plotki o dziwnych zdarzeniach, o zaginionych sąsiadach... domu ojca znajduje pudełko z artykułami prasowymi sprzed piętnastu lat. Wszystkie opisują to samo wydarzenie: brutalne morderstwo popełnione na mieszkance miasteczka. Dlaczego ojciec gromadził te wycinki?

,,Niech Ci się spełnią marzenia" Barbara O'Neal

Piąta już pozycja pisarki wydana w Polsce zagościła na naszej półce. Tym razem również będzie kulinarnie.


Cztery blogerki kulinarne, cztery życiowe historie i międzypokoleniowa przyjaźń, a do tego mnóstwo dobrej energii.

  Lavender Wills to krzepka staruszka, prowadzi farmę, na której uprawia różne odmiany lawendy i hoduje kurczaki. Ma też pasiekę, od której gospodarstwo przybrało nazwę "Miodowa Farma". Wiedząc, że nie będzie żyć wiecznie, a jej krewni najchętniej sprzedaliby ziemię okolicznemu potentatowi, chce zabezpieczyć dzieło swojego życia i znaleźć godnego następcę. W tym celu zaprasza do siebie trzy przyjaciółki. Ginny, blogująca o ciastach mistrzyni obiektywu, nigdy nie ruszyła się z rodzinnego Kansas i utknęła w nieszczęśliwym małżeństwie. Ruby - pogodna weganka - jest w ciąży ze swoim byłym chłopakiem, który wkrótce weźmie ślub z inną kobietą. Valerie zamknęła swojego bloga o winach dwa lata wcześniej, po tym jak jej mąż i dwie córki zmarli tragicznie w wypadku. Ginny, Ruby czy Valerie - która z nich zamieszka na Miodowej Farmie?

,,Pegaz. Walka o Olimp" Kate O'Hearn

Do pierwszego tomu początkowo nie byłam przekonana, ale po jego lekturze, koniecznie chciałam przeczytać kontynuację i nareszcie mi się to uda.


Odrodzona jako ogień olimpijski, Emily musi poznać i zaakceptować zarówno moc ognia, jak i związaną z nią odpowiedzialność. 
Lecz ona wcale tego nie chce. Pragnie jedynie powrócić do swojego świata i do taty, który jest przetrzymywany przez tajną agencję rządową.
Emily wyruszy zatem w kolejną podniebną podróż na grzbiecie dumnego skrzydlatego wierzchowca - Pegaza. By stoczyć heroiczną walkę z potworami? By ocalić Olimp przed losem gorszym niż zagłada?

,,Córeczka" Liliana Fabisińska

Uwielbiam twórczość pisarki, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dlatego i tej pozycji nie mogło zabraknąć w naszej biblioteczce.


Agata jest szczęśliwą żoną i matką. Ekspertem od wychowywania dzieci i rozwiązywania rodzinnych problemów. Pewnego dnia w progu jej mieszkania staje dziewczynka, której Agata kiedyś zbyt pochopnie złożyła obietnicę. Ta chwila zmienia życie Agaty. Na nią samą, jej męża i ukochanego synka pada strach. Żeby odzyskać spokój, Agata będzie musiała zapukać do wielu drzwi i wyjawić obcym osobom swoje najskrytsze tajemnice. Zrozumie też, że czasami milczenie może kosztować życie wielu ludzi.
Córeczka to powieść o różnych obliczach miłości, o sile, którą może odnaleźć w sobie kobieta w najtrudniejszej w życiu chwili. O przeszłości, która staje się teraźniejszością i o odpowiedzialności, która czasami każe dokonywać śmiertelnie trudnych wyborów.


,,Pęknięte miasto. Biesłan" Zbigniew Pawlak, Jerzy Wlazło

Dzięki temu, że wybieramy się na spotkanie autorskie zaopatrzyłyśmy się także w książkę.Biesłan - małe miasteczko u podnóży gór Kaukazu. Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze było tu radosnym świętem. W 2004 roku stało się inaczej. Do szkoły wtargnęli zamaskowani i doskonale przygotowani bojownicy. Zginęły 334 osoby, w tym połowa to dzieci. Do dzisiaj był to największy i najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie. Miasto pękło i podzieliło się na tych, którzy stracili wszystko, i na tych, którzy nigdy ich nie zrozumieją.

Zbigniew Pawlak był w Biesłanie kilka dni po tych tragicznych wydarzeniach. Odwiedził ponad setkę osetyjskich rodzin. Mieszkał w ich domach, słuchał ich historii. Po 10 latach wrócił, by zobaczyć, jak zmieniło się ich życie.

Pęknięte miasto opowiada o tragedii, która dotknęła jego mieszkańców. O bezradności rodziców, którzy nie mogli pomóc swoim dzieciom. O odwecie i nienawiści bojowników, którzy wcześniej stracili swoich bliskich. O odwadze tych, którzy na własne życzenie pozostali z dziećmi w szkole.

Ta poruszająca historia nie pozwala zapomnieć o tym, że w każdej wojnie, po obu stronach barykady są ludzie. Pozwala też zrozumieć Kaukaz - nieokiełznany, barwny, ale od wielu lat rozszarpywany przez krwawe konflikty.

,,Koszmarny Karolek. Nieznośne gacie" Francesca Simon

Książkę kupiłam w kiosku z gazetą za 13 zł. Obecnie na Matrasie trwa promocja do 17.02. lub do wyczerpania zapasów - każda parzysta opowieść o Karolku kosztuje 1 gr, dzięki temu kupując 2 tomy zapłacimy po niecałe 10 zł za jeden.


Strzeżcie się, Koszmarny Karolek znów atakuje! Specjalne jubileuszowe wydania z okazji dwudziestych urodzin najokropniejszego chłopca na świecie. 
W każdym tomie czekają na Was koszmarne wybryki, złowrogie pomysły, odjazdowe ciekawostki oraz ulubione kawały Koszmarnego Karolka.

2 KSIĄŻKI W 1:

• Koszmarny Karolek i wstrętne gacie 
• Koszmarny Karolek i nieznośna niania 5 komentarzy:

 1. ''W milczeniu'' czytałam i bardzo mi się podobało. Natomiast marzy mi się poznać ''Pokusę'' Nory Roberts.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się okładka książki "Stulecie Winnych " :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę o Biesłanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam dużą ochotę na książkę ",Niech Ci się spełnią marzenia".

  OdpowiedzUsuń
 5. "W milczeniu" może być ciekawą ksiażką. DO reszty nie jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń