niedziela, 25 stycznia 2015

,,Bob i orkiestra. Straszny smok" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 64
Półka: posiadam
Do kupienia: -

Bob Budowniczy to bajka, która swoją premierę miała już w 1999 roku. Miałam wtedy 7 lat, jednak doskonale pamiętam Boba i jego brygadę, a Wy?

W pierwszej bajce Bob ze swoją załogą musieli przygotować scenę, gdyż miał się odbyć występ muzyczny. Pan Ogórek, który miał nuty przez przypadek je zgubił. Czy z tego powodu wystąpienie miało zostać odwołane?

W drugiej opowieści Strach postanowił przebrać się za smoka i straszyć maszyny. Nie było mu jednak do śmiechu, gdy odkryto jego tożsamość, a dodatkowo okazało się, ze kostium jest potrzebny kolejnego dnia. Niestety nie był on w zadowalającym stanie. Jak wybrnięto z tej sytuacji?

W Internecie można znaleźć mnóstwo odcinków z Bobem Budowniczym w roli głównej. Nie pamiętam przez ile lat oglądałam tę bajkę, jednak mi się podobała. Gdy nadarzyła się okazja zaopatrzyłam się w tę książeczkę, zawierającą dwa krótkie opowiadanie. Niestety jest ona niedostępna w sprzedaży, ale zawsze można skusić się na publikację z innymi przygodami bohaterów.

Tekstu nie ma tutaj za wiele, a język jakim został napisany jest niezwykle prosty. Bajka zawiera wiele obrazków, takich, jak w animowanej wersji. Bardzo mi to odpowiada, gdyż na nowo mogłam cofnąć się o kilkanaście lat wstecz. Książeczka niesie ze sobą przesłanie, że nie zawsze nasze dobre chęci muszą przynosić korzyść. Czasem bywa tak, ze chcemy dobrze, a niestety wychodzi na odwrót. Nie warto się jednak zniechęcać, tylko dalej działać w dobrej wierze.

,,Bob i orkiestra. Straszny smok" to dwa krótkie opowiadania, których bohaterami są Bob, Marta, Strach oraz maszyny. Razem mogą zdziałać wiele, zawsze wspierają się, gdy wymaga tego sytuacja. Myślę, że takich przyjaciół dobrze byłoby mieć także w codziennym życiu.

Moja ocena: 5,5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Książka o paczce przyjaciół.


6 komentarzy:

 1. Nawet nie wiedziałam, że istnienie Bob Budowniczy w wersji książkowej. Ja znam jedynie serialową wersję, którą mam nagraną na płycie i często oglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam, a jakże, "Bob Budowniczy zawsze da radę" :D
  O książkach nigdy nie słyszałam. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że istnieje taka książka.

  OdpowiedzUsuń
 4. To książeczka zdecydowanie dla mojego synka :) A czy Ty wiesz, ile ja miałam lat w 1999? 18 ... słownie: osiemnaście ... ło matko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj doskonale pamiętam jak bardzo moi siostrzeńcy chcieli być jak Bob Budowniczy.
  Wszystkie zabawki i ubrania musiały być z Bobem.
  Tyle, że ja znam tylko wersję telewizyjną, książki nie widziałam, ale chętnie bym przeczytała, bo do tej bajki oraz "Franio i Benio" mam sentyment.

  OdpowiedzUsuń