środa, 28 stycznia 2015

,,Arystokraci" Disney

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 1998
Format : Książka
Liczba stron: 30
Półka: posiadam
Do kupienia: -

Jakiś czas temu zakupiłam 10 książeczek Disneya i choć okazały się one nie do końca tym co widziałam na zdjęciu sprzedającego z biegiem czasu jestem zadowolona z lektury. Dzięki tym krótkim opowieściom mogę przypomnieć sobie znane już od lat kolejne bajki Walta Disneya. Tym razem mój wybór padł na ,,Arystokratów".

Madame Adelajda de Bon-Bon postanowiła, że po śmierci cały majątek przekażę swojemu lokajowi oraz kotom, gdyż nie miała innej rodziny. Nie miała pojęcia, że mężczyzna podsłuchiwał jej rozmowę i postanowił pozbyć się zwierzaków.

Książeczka nie jest zbyt długa, mamy tutaj szczęśliwe zakończenie i piękne ilustracje kociaków. Historia jest skonstruowana w taki sposób, ze podczas pierwszego czytania nie łatwo się domyślić, jakie będzie zakończenie tej opowieści. Moja publikacja została wydana w małym formacie, z puchową okładką, co bardzo mi odpowiada. Większość miejsca zajmują w niej ilustracje. Tekst jest ich doskonałym dopełnieniem.

,,Arystokraci" to opowieść o lokalu, który chciał zagarnąć dla siebie cały majątek. Autor ukazuje, że chytrość nie popłaca i nie wszystko musi pójść po naszej myśli. Jeśli jeszcze nie znacie tej bajki serdecznie zachęcam Wam do jej przeczytania, gdyż zajmuje to kilka minut, a może być miłym przerywnikiem w ciągu dnia.

Moja ocena: 5/6Książka została przeczytana w ramach wyzwania

4 komentarze:

 1. Te piękne ilustracje kociaków do mnie przemawiają, dlatego chyba skuszę się na tę książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam. Ale jestem bardzo ciekawa tej książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jej nie znam, a mamy w szkole kilkanaście tytułów z tej serii, może gdzieś tam zaplątała się i ta?
  Dzieci młodsze bardzo lubią tę serię, choć to stare wydania. Pewnie przez to, że ilustracje są ciekawe, a treści stosunkowo niewiele i mogą je czytać samodzielnie nawet pierwszaki.

  OdpowiedzUsuń