środa, 31 grudnia 2014

,,Spróbujmy jeszcze raz" Abbi Glines

Data wydania: 2013
Wydawnictwo: Pascal
Format : Książka
Liczba stron: 336
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Czy największe tajemnice mają szansę zburzyć prawdziwą miłość? Czy związek dwójki zakochanych ludzi przetrwał? 

Na początku muszę wspomnieć, że ,,Spróbujmy jeszcze raz” jest drugim tomem, kontynuacją ,,O krok za daleko„. Seria jednak idealnie nadaje się na podróż. Zacznijmy jednak od początku… Blaire po tym, co się dowiedziała nie chciała mieć nic wspólnego z Rushem. Zamieszkała z byłym chłopakiem oraz jego babcią. Zakochani byli jednak nieszczęśliwi, jednocześnie czując do siebie żal. Nic nie wskazywało na to, aby mieli do siebie wrócić, aby ich los miał się na nowo połączyć. Los jednak bywa przewrotny i już niebawem Blaire musiała podjąć trudną życiową decyzję. Czy uwzględniła w niej Rusha?

Pierwszy tom czytałam pięć miesięcy temu. Obawiałam się, że przez ten czas fabuła mogła mi ulecieć z głowy. Nic takiego się jednak nie stało. Niemal natychmiast zagłębiłam się w drugi tom serii autorstwa Abbi Glines. O czym jest ta seria, co wyróżnia ją spośród innych obyczajowych powieści? Jest o miłości, stracie, trudnych do podjęcia decyzjach, wybaczaniu, ale także nienawiści, gniewie, rozpaczy. Mnóstwo emocji kłębi się zarówno w bohaterach, jak i czytelniku podczas zapoznawania się z tą powieścią.

Ciekawym zabiegiem jest ukazywanie opisywanych wydarzeń z dwóch punktów widzenia – Blaire i Rusha. Niesamowicie urozmaica to lekturę i jeszcze bardziej sprawia, że nie możemy doczekać się końca. Dzięki tego typu narracji jeszcze lepiej mamy szansę poznać uczucia bohaterów, targające nimi emocje. W Polsce seria nie została przetłumaczona w całości, brakuje niektórych tomów ,,ze środka”. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało, jednak i tak mam zamiar zapoznać się z tymi, które są dostępne w Polsce. ,,Spróbujmy jeszcze raz” to książka, z którą podróż minie Wam niepostrzeżenie, gdyż niesamowicie wciąga! Chcę więcej. W Polsce razem na tę chwilę jest wydanych 7 powieści z 2 serii. Znacie? Chciałabym przeczytać je wszystkie.

Moja ocena: 5,5/6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz