środa, 31 grudnia 2014

,,Przygody Supermikołaja" Opracowanie zbiorowe

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 256
Półka: posiadam
Do kupienia: Empik


Książek o Bożym Narodzeniu, czy też Mikołaju jest dość sporo na polskim rynku. Różnią się one jednak między sobą tym, że jedna np. opisuje pracę Świętego Mikołaja, inna ukazuje, jak on wygląda. Publikacja, którą Wam dziś zaprezentuję opowiada o ... Supermikołaju.

Jak wiadomo nie od dziś, Święty Mikołaj tuż przed Bożym Narodzeniem ma do pomocy elfy, które czytają listy, przygotowują prezenty, pakują je. W tym przedświątecznym okresie pomagają Mikołajowi, by wszystko dotarło na czas. Doszło nawet do tego, że dzięki ulepszonym technologiom wszystko było już gotowe kilka dni wcześniej. Święty Mikołaj czuł się trochę odrzucony, gdyż elfy wykonywały większość pracy samodzielnie. Pewnego dnia wraz ze spóźnionymi listami doszła jedna wiadomość, wyjątkowa, która wylądowała w kieszeni bohatera. Jeden chłopiec potrzebował jego pomocy...

Książek o świętach mam kilka, jednak do tej pory nie trafiłam na pozycję idealną. Z chęcią jednak zbieram kolejne publikacje, gdyż myślę, że w tym świątecznym okresie warto zapoznawać się w tego typu książkami. ,,Przygody Supermikołaja" to opowieść przeznaczona dla starszych dzieci. Autorzy ukazują, że w tym okresie nie musimy zawsze prosić tylko prezenty, czasem ważniejsze dla nas są pewne cechy charakteru, których nam brakuje. Tylko czy Święty Mikołaj będzie potrafił sprostać temu wyzwaniu?

Opowieść ma prawie 250 stron, jednak czytałam ją nieco ponad godzinę. Duża czcionka, krótkie rozdziały oraz ilustracje zdecydowanie skracają czas lektury. Przedstawiona historia jest bardzo ciekawa, dosyć wciągająca. Dzięki tej bajce nasze święta na pewno nie będę nudne. Prosty styl sprawia, że książkę czyta się na raz. Supermikołaj ma wiele do zrobienia, czy pomoże tym, którzy tego potrzebują? Przeczytajcie koniecznie.

,,Przygody Supermikołaja" to książka, z którą warto się zapoznać w tym magicznym, świątecznym okresie. Niesamowicie wprowadzi nas w ten klimat, pomoże lepiej zrozumieć Świętego Mikołaja. Ciekawą postacią jest tutaj także renifer Renek, który doskonale dopełnia całości. Ze swojej strony mogę zapewnić, ze lektura tej książki należy do udanych.

Moja ocena: 5/6Za egzemplarz książki dziękuję


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 
6 komentarzy:

 1. Teraz raczej już za późno, ale na przyszły rok w okresie świątecznym powyższa książka będzie jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No trochę za późno dodałam, ale dostałam w poniedziałek przed świętami, więc i tak bym nie zdążyła.

   Usuń
 2. Też lubię takie książki, zwłaszcza w okresie świątecznym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy wyjątkowo dobrze się je czyta.

   Usuń