sobota, 13 grudnia 2014

Nowości #4

Przyznam szczerze, że gdy wymyśliłam sobie ten cykl nie sądziłam, że co tydzień będę miała tyle książek... Ale cóż zrobić, nie potrafię się powstrzymać. 

,,Zabić Jane" Erica Spindler

Książka przez długi czas była niedostępna w wersji papierowej. Gdy pojawiła się na Matrasie musiałyśmy ją kupić, gdyż Paulina zbiera wszystkie książki autorki.


Nastoletnia Jane Killian, potrącona przez motorówkę, cudem uniknęła śmierci. Po serii operacji plastycznych, w końcu może zapomnieć o tym strasznym wydarzeniu. Wreszcie może cieszyć się pełnią życia. Jest spełnioną artystką, której rzeźby coraz częściej doceniane są przez krytyków sztuki. Z mężem, doktorem Ianem Westbrookiem, oczekują z niecierpliwością narodzin pierwszego dziecka. Czego chcieć więcej? Szczęście pryska, gdy Ian staje się głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo. Jane najpierw wierzy w niewinność męża, lecz w miarę jak toczy się śledztwo, narastają w niej wątpliwości. Co więcej, niespodziewanie powraca też koszmar z przeszłości. Jane dostaje anonimowe listy i zaczyna wierzyć, że pochodzą od człowieka, który z premedytacją przed laty spowodował wypadek na jeziorze. Musi stawić czoło przerażającej prawdzie. Jej dręczyciel wie o niej wszystko, a co gorsza - zna jej najgłębiej skrywane lęki. I z pewnością bezlitośnie wykorzysta je, by zabić Jane.

,,Na rozstaju dróg" Richard Paul Evans

Na IV Salonie Ciekawej Książki w Łodzi kupiłyśmy pierwszy tom. Postanowiłyśmy dokupić pozostałe dwie części.


Na rozstaju dróg to powieść Richarda Paula Evansa należąca do jego bestsellerowych Dzienników pisanych w drodze. Jest to opowieść o przeciwieństwach - o życiu i śmierci, nadziei i rozpaczy, bólu i ozdrowieniu, oraz o wąskich obszarach pomiędzy tymi skrajnościami, na których przebywa większość z nas.
`Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego. Od początku mojej wędrówki przekonuję się, jak prawdziwe są te słowa.`
Kiedy po śmierci żony Alan postanowił sprzedać wszystko, co miał, i rozpoczął swoją przedziwną pieszą wędrówkę przez kontynent, nie wiedział, co może spotkać go po drodze. Szukał nadziei i ukojenia, pytał o sens cierpienia. Był skupiony na sobie. A jednak podczas wędrówki okazało się, że to on może pomóc innym i dzięki temu zapomnieć o własnej stracie i smutku. Zrozumiał to dzięki kilku wspaniałym kobietom, z którymi zetknął go los.
Czego nauczy go spotkanie z tajemniczą Angel, która także próbuje zapomnieć o zdarzeniach z przeszłości? W jaki sposób zakończy się historia Kailamai, doświadczonej przez życie dziewczynki? I kim jest nieznajoma, siwowłosa kobieta, która poszukuje go od wielu tygodni?

,,Kręte ścieżki" Richard Paul Evans

3 tom serii ,,Dzienniki pisane w drodze"


Alan stracił sens swojego życia. Jego ukochana żona ulega wypadkowi na koniu. Kilka chwil potem umiera. Jakiś czas później traci również firmę i rodzinne szczęście. Topi się we własnych łzach.

Dwa dni po pogrzebie postanawia wyruszyć w daleką podróż z jednego krańca Ameryki na drugi. Po co? By odnaleźć równowagę i odpowiedź na pytanie czy istnieje jeszcze nadzieja na normalne życie. Ponownie szuka punktu zaczepienia, którym do tej pory była jego żona. Na trasie swojej wędrówki natyka się na różnych ludzi. Odmienne punkty widzenia, różne charaktery, wielość tradycji, upodobań, kwintesencji i priorytetów. Z Alanem łączy ich jedno - cierpienie. Każdy z nich doświadczył bólu na swój sposób. Każdy radzi sobie z nim inaczej. Alan za pomocą rozmowy zmienia swój światopogląd, doświadczając rozmaitych przygód. Jego głównym celem staje się szukanie przebaczenia. Przebaczenia dla własnego gniewu do świata, do siebie oraz obarczenia winą i rozgoryczeniem. Czy dzięki spotkanym postaciom Alan stanie się lepszy, silniejszy? Czy wybaczy sobie i zacznie życie od nowa? Co odbuduje w sobie Alan za pośrednictwem Pameli, która podążając za nim krok w krok również szuka odkupienia win, a co Leszka - Polaka, który okaże się wybawicielem od wszelkich trosk? Jego prywatna historia, opowiedziana Alanowi, któregoś dnia stanie się dla niego przewodnikiem po złamanym życiu. Czy urocze panie ze Stowarzyszenia Czerwonych Kapeluszy zaszczepią w nim wewnętrzną radość i spokój? Czy ich rady okażą się pomocne w poszukiwaniu przebaczenia?

Sytuacje i wydarzenia których będzie uczestnikiem będą bywały często przykre, podróż nie będzie należała do łatwych, a zmagania z samym sobą wielokrotnie przyniosą chwile załamania. Czy warto podjąć tak wielkie wyzwanie dla odnalezienia istoty życia?

,,Psotny Węgielek" Sue Mongredien

Miałam 5 tomików, więc postanowiłam dokupić pozostałe 5.


Kotek Lili, Węgielek, jest przesłodki, ale niesforny - ciągle drapie meble i zrzuca cenne przedmioty z półek. Mama dziewczynki powoli traci do niego cierpliwość. Lila zawsze tłumaczy swojego pupila i bierze winę na siebie. Jednak kiedy Węgielek niszczy jej kostium na szkolne przedstawienie, dziewczynce sytuacja naprawdę staje się poważna. Czy przyjaciółki z Klubu Kociaków Słodziaków poradzą Lili, jak okiełznać psotnego Węgielka?

,,Wielkie łowy Imbirka" Edyta Zarębska


Imbirek, kotek Ani, nie jest już maluchem. Zaczyna dorastać i budzi się w nim instynkt prawdziwego łowcy. A to oznacza kłopoty dla wszystkich okolicznych wróbli oraz dla samego Imbirka. Czy dziewczynki z klubu zdołają okiełznać temperament kota

,,Troskliwy Trufelek" Edyta Zarębska


Zbliżają się pierwsze urodziny kociaków. Jednak Trufelek, kotek Małgosi, nadal nie może znaleźć sobie miejsca w jej domu. Przy każdej okazji stara się uciec od hałaśliwych braci dziewczynki i psa Ringa. Małgosia boi się, że jej zwierzaki nigdy się nie polubią. Czy nieszczęśliwy wypadek zmieni tę sytuację?

,,Sprytny Dymek" Edyta Zarębska


Maja drży ze strachu o swojego pupila. Odkąd jej młodsza siostra upodobała sobie Dymka, kotek pragnąc spokoju, wynajduje wciąż nowe kryjówki. A nawet niepostrzeżenie wymyka się z domu… Czy przyjaciółki z klubu potrafią jej pomóc?

,,Niesforny Zygzaczek" Edyta Zarębska


Ciekawski Zygzaczek jest zafascynowany nową zabawką w ogrodzie. Najchętniej nie schodziłby z obręczy basenu. Jednak wraz z przyjazdem kuzynki Róży kotek zaczyna się bardzo dziwnie zachowywać. Czy Matylda ma z tym coś wspólnego?
Czy przyjaciółki z klubu pomogą Róży uporać się z tym problemem?

,,Jego Wysokość Longin" Marcin Prokop

Otrzymałam książkę do recenzji, zacznę ją dziś czytam, więc może jutro powstanie wpis na jej temat.


Longin mieszka w kuchni (bo jego pokój to właściwie kawałek kuchni, w której tata wydzielił dla niego miejsce), uwielbia bawić się resorakami (nawet nie mówcie, że nie wiecie, co to jest!), a jego marzeniem jest nowiutkie atari (no dobra, tu podpowiedź: to ma joystick i można na tym grać w gry). Nie lubi zabawy w chowanego, bo zawsze jakoś wystaje – a to głowa, a to ręce, a to nogi. A poza tym zawsze wpakuje się w jakieś tarapaty (ale słowo, wcale nie specjalnie!). Na pewno byście się dogadali!

Longin, co z ciebie wyrośnie?! Już wiadomo. Marcin Prokop, czyli jak dorastałem w PRL-u.

8 komentarzy:

 1. Czytałam ,,Zabić Jane" i bardzo mi się podobało, dlatego mam nadzieję, że twoje odczucia będą równie pozytywne. Reszty nie znam. Zatem życzę miłej lektury i czekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej dla Pauliny, ja Spindler czytałam tylko opowiadanie w ,,Cienie nocy".

   Usuń
 2. Nowa książka Spindler na pewno stanie niebawem na mojej półce. Muszę ją mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę się w końcu zapoznać z Evansem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Jego wysokość Longin" bardzo mnie kusi :)

  OdpowiedzUsuń