sobota, 6 grudnia 2014

Nowości #3

Na pewno znacie zdanie: Nic nie kupuję, mam już dosyć. W chwili jednak, gdy zobaczę te nowe pozycje, które mnie wołają nie mogę się powstrzymać :) W ostatnim tygodniu dorobiłyśmy się blisko 20 książek!

,,Z chirurgiczną precyzją" Błażej Przygodzki

Czytałyśmy, wydałyśmy i doszedł do nas drug tom. Wypadało więc mieć pierwszy...


Historia zaczyna się jak thriller Hitchcocka: biznesmen zostaje napadnięty i pobity tak, że staje się warzywem. W tym samym czasie na wrocławskim basenie umiera na udar młody mężczyzna. Obaj byli pacjentami Huberta Kłosowskiego. Policja podejrzewa, że sympatyczny lekarz jest zamieszany w handel ludzkimi organami. Inspektor Niedźwiecki ma twardy orzech do zgryzienia, tym bardziej, że w dochodzeniu wspomaga go aspirant narkoman, zamieszany w gangsterskie porachunki.

Dreszczowiec medyczny mocno osadzony w polskiej popkulturze.


,,Dom wschodzącego słońca" Chuck Huckmyre

 Fabuła brzmi ciekawie, zobaczymy jak to będzie.


Ray Shane to były policjant, który właśnie skończył odsiadywać pięcioletni wyrok w więzieniu federalnym. Przyrzeka sobie trzymać się z dala od kłopotów, te jednak dopadają go szybciej niż się spodziewa. Znajduje pracę jako szef ochrony Domu Wschodzącego Słońca - nielegalnego kasyna i domu publicznego, prowadzonego przez mafię. Kiedy zamaskowani rabusie dokonują napadu, w którym ginie bratanek jednego z szefów nowoorleańskiego podziemia, Shane musi odnaleźć zabójców by ratować własną głowę.

Jednak już na początku łowów, które zaprowadzą go w mroczny labirynt przemocy i zbrodni, przypomina mu się dawno zapomniana lekcja - w Nowym Orleanie nic nie jest tym, na co wygląda.

Pełna zawrotnego tempa i nagłych zwrotów akcji powieść, w której na próżno szukać bohaterów o czystym sercu.

Książka doczekała się swojej adaptacji filmowej.


,,Miniaturzystka" Jessie Burton

Paulina wygrała ją u Miłośniczki Książek, zapowiada się fascynująca lektura.


Miłość, pożądanie, zdrada i mroczne sekrety bogatych kupców w siedemnastowiecznym Amsterdamie.

  Jest październikowe popołudnie 1686 roku, gdy osiemnastoletnia Nella Oortman staje na progu wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta i teraz przybywa, by wprowadzić się do męża. Lecz zamiast niego wita ją mrukliwa i niemiła Marin, siostra Johannesa. Gdy ten w końcu się pojawi, nie poświęci żonie zbyt wiele czasu. Podaruje jej jednak niezwykły prezent: okazałą drewnianą replikę domu, którą umebluje dla niej tajemniczy miniaturzysta. Podziw dla jego zręczności szybko zastąpi lęk, gdyż drobiazgi wyposażenia i figurki przedstawiające domowników nie tylko odsłaniają ich tajemnice, ale i antycypują straszne wydarzenia, które wkrótce staną się ich udziałem. Skąd artysta tyle wie o sekretach rodziny Brandtów? Czyż nie są marionetkami w jego rękach, skoro zna ich przyszłość? I kim jest ów nieuchwytny twórca?

  Pasjonująca powieść Jessie Burton, absolwentki uniwersytetu w Oksfordzie, przeniesie nas w czasy złotego wieku Holandii, rozkwitu handlu i sztuki i pozwoli zajrzeć w serca postaci, które spoglądają na nas z obrazów Vermeera, Halsa i Rembrandta... Książka, która zrobiła furorę wśród wydawców na Targach Książki we Frankfurcie, ukazuje się w 30 krajach.


,,Rilla ze Złotego Brzegu" Lucy Maud Montgomery

Zbieramy całą serię z kiosku, to już 8. tom o Ani.

Nie mogłam znaleźć tej okładki, ale przecież to nie ona jest tutaj najważniejsza :)
Dzieci Ani i Gliberta są już dorosłe: kształcą się, zaręczają, myślą o pracy. Za wyjątkiem ślicznej Rilli, która myśli jedynie o rozrywkach i wiedzie beztroskie życie w Złotym Brzegu. Ale i Rilla będzie musiała zmierzyć się z odpowiedzialnością, gdy świat pogrąży się w wojnie, jej bracia i ukochany Kenneth wyruszą na front, a jej samej przyjdzie się zaopiekować pewnym niemowlakiem przyniesionym do domu państwa Blythe w wazie od zupy...
Ostatni tom przygód rodziny Blythe'ów i ich przyjaciół to wzruszająca historia o miłości, poświęceniu, odwadze i dojrzewaniu, w której jak zwykle pojawi się grono naszych ulubionych bohaterów, ale także całkiem nowe postaci.

,,1980" David Peace

Kupiłam w ostatniej chwili w Matrasie, gdyż pani sprzedawczyni polecała. Mam nadzieję, że mi się spodoba, bo z tego co przeczytałam na szybko zauważyłam, że brzmi interesująco.Wstrząsający portret czasu i miejsca, gdzie rzeczywistość przybrała mroczny odcień...
Yorkshire żyje w panicznym strachu przed Rozpruwaczem, który dopadł już swoją trzynastą ofiarę. Zastępca komendanta policji, Peter Hunter, za wszelką cenę chcę rozwiązać zagadkę tych piekielnych zbrodni i zakończyć sprawę raz na zawsze, ale tonie coraz głębiej w odrażającym świecie skorumpowanych gliniarzy i moralnej zgnilizny... Z każdą chwilą sprawa staje się dla Huntera coraz bardziej osobista, zwłaszcza po tym, jak w niewyjaśnionych okolicznościach spłonął jego dom. Z dnia na dzień ma coraz mniej do stracenia. "1980" to przedostatnia część znakomitej tetralogii pt. "Wilcze prawo". 


Książki, które kupiłyśmy na IV Salonie Ciekawej Książki w Łodzi znajdują się we wpisie, są podlinkowane do księgarni. Nie widzę więc sensu, aby powielać tę informację. Zainteresowanych zapraszam pod wskazany link.

14 komentarzy:

 1. Niezła ilość książek :D Zazdroszczę "Miniaturzystki":)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa "Miniaturzystki".

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Dom wschodzącego słońca" muszę mieć! Brzmi super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej intyguje mnie "Miniaturzystki".

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę Błażeja Przygodzkiego mam, także będę ją niebawem czytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. wszystkie ciekawe widać :)

  OdpowiedzUsuń