wtorek, 30 grudnia 2014

,,Moja mroczna strona" Gabrielle Zevin

Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 352
Półka: posiadam
Do kupienia: Grupa Wydawnicza Foksal

Książki fantastyczne należą do moich ulubionych, rzadko jednak sięgam po te, których akcja dzieje się w przyszłości. Cieszę się jednak, że skusiłam się na pierwszy tom trylogii autorstwa Gabrielle Zevin, gdyż to spotkanie było bardzo udane.

W roku 2083 czekolada była zakazana, wodę racjonowano, papier należał do rzeczy luksusowych. Nie drukowano nowych książek, przetrwały tylko te stare egzemplarze. Ludzie nadal żyli, a wśród nich rodzina Ani. Dziewczyna miała brata, siostrę oraz schorowaną babcię, która była ich prawnym opiekunem. Rodzice już nie żyli, a reszta rodziny była gangiem, który zajmował się produkcją zakazanej czekolady. Rodzina Ani miała jej zapasy otrzymywane od krewnych i właśnie przez ten smakołyk miała wydarzyć się tragedia.

Życie w czasie, gdy produkty są zakazane na pewno nie należy do najłatwiejszych. Autorce ,,Mojej mrocznej strony" udało się jednak stworzyć bardzo dobrą książkę, gdzie fantastyka łączy się po części z kryminałem i romansem. Jak można się domyślić nie zabraknie tutaj prawdziwej miłości, tylko czy miała ona prawo przetrwać? Przyznam szczerze, że czytałam z zapartym tchem, a zakończenie mnie zaskoczyło. Nie podejrzewałam, że tak się skończy ten tom. Czekam na pozostałe dwa, gdyż jestem ciekawa dalszych posunięć głównej bohaterki, Ani.

Gatunek YA należy do tych, z którymi nie miałam okazji zbyt często się zapoznawać. Właściwie pierwszy raz zetknęłam się z nim chyba przy okazji lektury ,,Flipa", który także bardzo mi się spodobał. YA to książki dla młodych dorosłych. Lektura tej powieści może nie wniosła nic nowego do mojego życia, jednak umiliła mi popołudnie, a o to przecież chodzi.

,,Moja mroczna strona" to lekka pozycja, w której występuje trochę napięcia. Razem z bohaterami przeżywamy ich marzenia, radości, ale też i troski. Niejednokrotnie muszą oni podjąć decyzje, które mogą zaważyć na przyszłości nie tylko ich, ale także ich bliskich. Jestem usatysfakcjonowana z lektury i mam nadzieję, że pozostałe tomy okażą się równie ciekawe, co ten.

Moja ocena: 5/6


Za egzemplarz książki dziękuję


Książka została przeczytana w ramach wyzwania12 komentarzy:

 1. Nie przepadam za tym gatunkiem ... ale kto wie? Może kiedyś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam. Ale skoro polecasz, to czemu nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej uwielbiam takie książki, na pewno bym się na nią pokusiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie nie zwlekaj z zakupem. Już teraz życzę Ci udanej lektury :)

   Usuń
 4. Mam wielką chęć na tę książkę i chyba się jednak na nią zdecyduje skoro tak zachwalasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jestem bardzo zadowolona z lektury.

   Usuń
 5. Nie wiem dlaczego, ale fabuła tej książki mnie zupełnie nie przekonuje, więc nie sięgnę po te książkę niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że po lekturze byś mogła zmienić zdanie.

   Usuń
 6. Ten tytuł nabyłam na jednej z promocji w salonie Empiku - tym bardziej teraz się cieszę, że mogę się zabrać za jego lekturę :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podeślij, proszę, link jak przeczytasz i opiszesz.

   Usuń