niedziela, 28 grudnia 2014

,,Komedia świąteczna" Victoria Alexander

Wydawnictwo: OLÉ
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 448
Półka: posiadam
Do kupienia: Grupa Wydawnicza Foksal

Boże Narodzenie to zawsze szczególny czas w roku, a więc i lektury czytane w tym czasie powinny być wyjątkowe. Wychodząc z tego założenia postanowiłam skusić się na ,,Komedię świąteczną", z którą na pewno nie można się nudzić.

Wyobraźcie sobie, ze mamy XIX wiek. Camilla postanowiła, że dla swojego partnera, księcia, przygotuje prawdziwą angielską wigilię. Niestety, jak sądziła, jej rodzina nie mogłaby sprostać tym oczekiwaniom, dlatego postanowiła wynająć aktorów, którzy mieli odegrać członków familii. Wszystko byłoby dobrze,gdyby nie nagłe pojawienie się jej byłego partnera, którego nie widziała przez wiele lat. Czy komedię udało się zagrać do końca? Czy książę nie zorientował się w tej farsie?

Zacznę od tego, że już szata graficzna tej książki jest magiczna. Przepiękna, świąteczna okładka zdecydowanie sprawia, że mamy ochotę na jak najszybsze zapoznanie się z tą powieścią, co zresztą uczyniłam. Ciekawe jest to, że pomimo swojej objętości akcja w niej zawarta trwa tylko tydzień. Opisywane wydarzenia są bardzo dobrze przedstawione, bohaterowie dobrze wykreowani, a cała historia...zabawna, urocza, pełna humoru. Niejednokrotnie podczas lektury tej publikacji wybuchałam niepohamowanym śmiechem, nie mogłam się powstrzymać, gdy czytałam kolejne strony książki.

Pomimo tego, że powieść ma prawie 450 stron przeczytałam ją nadzwyczaj szybko. Strony przewracałam jedna po drugiej i nim się zorientowałam już kończyłam tę świąteczną opowieść. Styl autorki jest niezwykle prosty, niewymuszony. Ciekawym zabiegiem jest też przedstawianie co pewien czas tej samej sytuacji z dwóch punktów widzenia - Camilli i jej byłego partnera. To zdecydowanie jeszcze działa bardziej na korzyść lektury.

,,Komedia świąteczna" to książka, którą polecę nawet tym, którzy nie przepadają za literaturą obyczajową. Sama czytam ją niezwykle rzadko, jednak mam swoich ulubionych pisarzy w tej dziedzinie. Od tej pory Victoria Alexander zdecydowanie będzie się zaliczać do tej grupy. Opisywana powieść to lektura idealna na święta. Jeśli myślicie, że mogą one przebiegać bez żadnych zakłóceń przeczytajcie ,,Komedię świąteczną". Po jej lekturze z pewnością zmienicie zdanie na ten temat.

Moja ocena: 6/6

Za egzemplarz książki dziękuję16 komentarzy:

 1. Nie słyszałam nigdy wcześniej o tej książce, ale ogromnie mnie zaciekawiłaś swoją pozytywną recenzją na jej temat. W każdym razie, jeśli wpadnie w moje ręce to dam jej szanse poznania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo stron, ale jak widzę, czyta się szybko. To musiała być ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wyjątkowo szybko ją przeczytałam.

   Usuń
 3. tak czułam, że będzie to ciekawa pozycja:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać, przeczucie Cię nie myliło :)

   Usuń
 4. Niech mi teraz tylko wpadnie w ręce to dam się jej porwać:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie będziesz żałować, jeśli lubisz takie lekkie książki.

   Usuń
 5. Już okładka książki mnie rozbawiła :) z chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka taka świąteczna, doskonale oddaje treść książki.

   Usuń
 6. Już wcześniej zwróciłam na tę książkę uwagę, koniecznie muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiłaś mnie :) Zapamiętam tytuł :) Lektura na poprawę humoru :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O ja! Świetna fabuła i w ogóle bardzo zachęciłaś mnie do tej książki, jak będę miała okazję na pewno się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń