niedziela, 7 grudnia 2014

,,Klątwa kanionu” Heather Graham

Wydawca: G+J
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: posiadam
Do kupienia: Matras


Heather Graham przeczytałam do tej pory dwie książki pt. ,,Instynkt mordercy” oraz ,,Mordercza gra” Obie bardzo mi się spodobały, dlatego gdy ujrzałam do kupienia ,,Klątwę kanionu” w bardzo promocyjnej cenie wiedziałam, że i ona znajdzie się na mojej liście lektur do czytania.

Jennifer Connolly miała tylko matkę oraz przyrodniego brata, z którym już od najmłodszych lat była skłócona. Tymczasem to właśnie Conar wprowadził się do domu jej rodzicielki, na jej prośbę. Matka podejrzewała, że Jen może grozić niebezpieczeństwo, dlatego sprowadziła go do swojej posiadłości. Niebawem zaczęły ginąć aktorki, Jennifer mogła być jedną z nich...

Książka ma podobny motyw, jak ,,Mordercza gra”, jednak mimo wszystko i tak przeczytałam ten kryminał z przyjemnością. Opisane są tutaj stosunki rodzinne – od nienawiści do wielkiej miłości? Przekonajcie się sami. Dodatkowo możemy poczytać o chorobie Parkinsona, jak radzą sobie z tym bliscy chorego oraz osoba, którą to dotknęło. Poznamy trochę świat aktorów, seriali, filmów, dążenia do sławy, sypiania z kim popadnie.

Przyznam szczerze, że tym razem nie miałam swojego typu, kto może być mordercą, jednak i tak mimo wszystko autorka bardzo mnie zaskoczyła. Nie brałam tego kogoś pod uwagę nawet w 1%. Trzeba przyznać, że Heather Graham doskonale buduje napięcie, a rozwiązanie jej kryminałów jest dla wszystkich zaskoczeniem. Przeczytałam dopiero trzy jej książki, jednak nie zawiodłam się.

,,Klątwa kanionu” to kryminał, który jest bardzo dobrze skonstruowany, zaskakujący, z nutą romantyzmu. Czyta się go niezwykle szybko, fabuła nie jest zbyt skomplikowana, jestem za razem intrygująca. Do ostatnich stron nie wiadomo, kto jest mordercą, choć autorka zgrabne myli tropy. Książka na pewno spodoba się miłośnikom gatunku oraz twórczości Heather Graham.

Moja ocena: 5,5/6

20 komentarzy:

 1. Czytałam tej autorki ''Portret zabójcy'', który bardzo przypadł mi do gustu, dlatego też chętnie poznam inne jej dzieła. Powyższa książka brzmi naprawdę super, więc jestem nią żywo zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Portretu zabójcy jeszcze nie czytałam, ale może znajdę kiedyś w bibliotece.

   Usuń
 2. Ja również jestem świeżo po przeczytaniu "Portretu zabójcy" i już wiem, że będę często sięgać po książki tej autorki. Tę również z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Cię zainteresowałam.

   Usuń
 3. Czytałam "Niewidzialne" jeżeli chodiz o tą autorkę i bardzo dobrze wspomniam tamta książkę, więc z chęcią przeczytałabym recenzowaną dzisiaj przez Ciebie pozycje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewidzialne nie czytałam, ale w takim wypadku będę miała na uwadze.

   Usuń
 4. Lubię tę Autorkę, dodatkowo kryminały również :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, też lubię, chociaż mało czytałam jej książek.

   Usuń
 5. Tej autorki czytałam "Zatoka huraganów", ale przyznam, że to była przeciętna pozycja, jednak z pewnością jeszcze dam szansę autorce w innych powieściach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie nie będę szukać Zatoki huraganów, skoro jest średnia.

   Usuń
 6. Nie czytałam nic autorki, ale chyba się skuszę bo brzmi zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja teraz czytam braci Grimm dla dorosłych, ale nie polecam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam pozytywną recenzję niedawno. Dlaczego nie polecasz?

   Usuń
 8. Już sam wyraz "klątwa" w tytule mnie zachęca ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj jeszcze nie czytałam nic autorki, ale oby udało mi się w przyszłym roku poznać przynajmniej jej jedną książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze nie miałam okazji poznać nic tej autorki, może się to zmieni :)

  OdpowiedzUsuń