niedziela, 30 listopada 2014

,,Sekret Trufelka” Sue Mongredien

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 96
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf


Sue Mongredien to autorka serii Klub Kociaków Słodziaków, gdzie dominującymi postaciami jest sześć dziewczynek, posiadających swoje kotki. Irysek, Dymek, Miodek, Zygzaczek, Trufelek i Węgielek to bracia, którzy mieszkają w domach sześciu przyjaciółek, spotykających się na zebraniu Klubu Kociaków Słodziaków.

Trufelek od pewnego czasu zaczął znikać z domu. Małgosia, jego opiekunka, podejrzewała czym może być to spowodowane. Niestety, współpracować musiała cała rodzina, a to było trudniejsze do zrobienia. Tymczasem pewnego dnia Trufelek nie wrócił na noc do domu...

Seria opowiada o sześciu kotkach, każdy tomik jest poświęcony jednemu z nich. Obecnie w Polsce dostępnych jest już 10 części, dziś przedstawiam Wam 5. Klub Kociaków Słodziaków to spotkania, na których właścicielki kotków spotykają się, rozmawiają o swoich pupilach i robią różne fajne rzeczy. Razem przeżywają złe chwile, ale także i te dobre. Całość dopełniają czarno-białe ilustracje.

Całość została napisana w niezwykle prosty sposób i przedstawia jedną oczywistą, choć nie zawsze możliwą do zrealizowania prawdę –warto mieć przyjaciół, na których będziemy mogli polegać. Małgosia, Ania, Lila, Róża, Ela i Maja na pewno świetnie czują się w swoim towarzystwie, wiedząc, że zawsze mają przy sobie bratnią duszę, na której mogą polegać.

,,Klub Kociaków Słodziaków. Sekret Trufelka” to dość lekka opowieść o zniknięciach kotka, wyjaśnieniu, czym było to spowodowane. Czy udało się zapobiec tym ucieczkom? W książeczce znajduje się odpowiedź na pytanie, więc zapraszam do lektury. Seria spodoba się przede wszystkim miłośnikom kotów, ale także wielbiciele innych zwierząt nie powinni czuć się zawiedzeni. Książeczka przeznaczona jest dla młodszych dzieci, jednak myślę, że tym nieco starszym także się spodoba.

Moja ocena: 5,5/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


14 komentarzy:

 1. Kolejna książeczka, która powinna przypaść do gustu mojej małej siostrzenicy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie historie z kotkami po prostu uwielbiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już sam tytuł brzmi uroczo :) W każdym razie chętnie poznam Klub Kociaków Słodziaków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat tą "kocią" serią jestem szczególnie zachwycona:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna książeczka dla dzieciaków :) Bardzo słodka seria :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy chyba 4 tomy w szkole, ale jeszcze nie czytałam, za to dziewczynki chętnie po nie sięgają i to w całej rozpiętości podstawówki, od 1 do 6 klasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością seria jest warta uwagi.

   Usuń
 7. Słodki kociak :) Idealna książeczka dla dzieciaczków :)

  OdpowiedzUsuń