poniedziałek, 10 listopada 2014

,,Parauszek i przyjaciele. Najlepsze przygody z Naszego Lasu"

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 160
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

Parauszek i przyjaciele to serial emitowany na programie MiniMini. Istnieje małe prawdopodobieństwo, abym go oglądała, jednak mam jakieś nieodparte wrażenie, że znam już tych bohaterów. Książeczka przypomina mi trochę pod względem ilustracji tę o Braciach Koala, co działa na jej korzyść.

Całość składa się z 8 historyjek z morałem. Poczytamy o tym, jak Parauszek chciał się nauczyć latać, jak ktoś pomagał bezinteresownie przyjaciołom, a jego zasługi chciał sobie przypisać ktoś inny. Poznamy także historię o przedstawieniu teatralnym, które mogło się nie udać oraz o przedmiotach, które ginęły z domów mieszkańców lasu. Będziemy mieli szansę zmierzyć się z biwakowym potworem oraz obchodzić Prima Aprilis w środku roku. W odwiedziny do Naszego Lasu przybędzie także Lola, która poda się za sławną osobistość, a na koniec zrozumiemy, że przyszłość zależy od nas samych i żadna Bursztynowa Wróżka tego nie zmieni.

Cenię sobie i bardzo lubię wszystkie książeczki z przesłaniem. Zawsze, gdy taką zauważę nie waham się, aby mieć ją w swojej biblioteczce. Uważam, że dzieciom pewne zasady trzeba przekazywać już od najmłodszych lat. Nie zawsze pamięta się, że przyjaciele są najważniejsi, że nie można kłamać, straszyć innych, oszukiwać. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, ze kiedyś to może odbić się na nas samych, gdyż nikt nie będzie chciał się z nami zadawać ani nam zaufać. To, jacy będziemy zależy wyłącznie od nas samych.

Na uwagę w tej publikacji zasługują także bardzo ładne, wyraziste ilustracje, które przypominają mi trochę kadry z Braci Koala. Tekstu jest tutaj dość sporo, jednak całość czyta się bardzo szybko. Książka składa się z 8 dość krótkich opowiadań z morałem. Moim zdaniem jest to bardzo ładnie wydana bajka nie tylko dla najmłodszych, ale także dla tych starszych dzieci, gdyż przesłanie z niej płynące dotyczy każdego z nas.

,,Parauszek i przyjaciele. Najlepsze przygody z Naszego Lasu" to książka warta uwagi rodziców i dzieci. Bohaterów nie ma tutaj zbyt wielu, więc nie będzie problemu z ich zapamiętaniem. Pojawiają się także dwaj dowcipnisie, takie ,,czarne charaktery", jednak myślę, że nie przeszkodzi to w lekturze najmłodszym czytelnikom. Pamiętajmy, najważniejsze być sobą i zachowywać się w porządku do otaczających nas osób.

Moja ocena: 5,5/6


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 10 komentarzy:

 1. Ja też bardzo cenię sobie książeczki z przesłaniem, dlatego będę pamiętać o powyższej pozycji, kiedy tylko odwiedzę empik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniale, bardzo ciekawa mi się wydaje.

   Usuń
 2. Takie książeczki z przesłaniem są najbardziej wartościowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. My jesteśmy w trakcie czytania, ale od samego początku nam się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super. Mi też się od początku spodobała.

   Usuń
 4. bardzo fajna oprawa graficzna, na pewno ją polecę znajomym;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe ilustracje. Też lubię "Braci Koala" i myślę, że ta książeczka też by mi przypadła do gustu.

  OdpowiedzUsuń