sobota, 1 listopada 2014

,,Hello Kitty i przyjaciele. Szkolna wycieczka"

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 112
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

Marzycie o tym, aby mieć prawdziwych przyjaciół i dobrze się czuć w ich towarzystwie? Chcecie także mieć ciekawe pomysły na zabawę? Nic prostszego. Hello Kitty i jej przyjaciele mają swój Klub, w którym wspaniale spędzają czas. My także możemy się dobrze bawić.

Helo Kitty, Tammy, Fifi i Dear Daniel wspaniale czuli się w swoim towarzystwie. Niebawem miała się odbyć wycieczka szkolna, jednak nikt jeszcze nie znał dokładnego miejsca wyprawy. Przez przypadek zauważyli plakat informujący o konkursie, w którym mógłby wziąć udział Dear Daniel. Chłopiec nie był do tego przekonany, ale z pomocą przyjaciół zdecydował się na udział w rozgrywkach. Niedługo także okazało się, gdzie odbędzie się szkolna wycieczka. Fifi wyglądała na bardzo zadowoloną, choć Kitty widziała, że to tylko pozory...

Dużym plusem tej serii jest fakt, że można ją czytać nie po kolei, gdyż całość i tak skupiona jest na członkach Klubu przyjaciół. Jego członkowie wspaniale spędzają ze sobą czas, a na końcu książeczki zamieszczone zostały podpowiedzi, abyśmy i my mogli wypróbować to w domu. Bardzo mi się to podoba i na pewno będzie urozmaiceniem dla maluchów, którzy będą mieli okazję utożsamić się w jakiś sposób z ulubioną bohaterką.Zadania są bardzo proste i może je wykonać każdy, przy niskim nakładzie pieniężnym. W opowieści sporo się dzieje, jednak duża czcionka oraz ciekawa fabuła zdecydowanie ułatwiają lekturę.

Uwielbiam książeczki z przesłaniem, a tych w tej serii nie brakuje. Najważniejsze jest, aby wierzyć w swoje możliwości, wspierać się wzajemnie, motywować. Razem można osiągnąć o wiele więcej, niż w pojedynkę. Warto też mówić o swoich lękach i słabościach. Gdy czegoś się boimy nie oznacza to wcale, że jesteśmy gorsi. Wielką odwagą wykażemy się, gdy opowiemy o tym swoim bliskim i razem spróbujemy temu zaradzić. Ważne, by zrobić pierwszy krok i uświadomić sobie, że w gronie przyjaciół wszyscy jesteśmy równi i nikt nie będzie się z nas śmiał.

,,Hello Kitty i przyjaciele. Szkolna wycieczka" to bardzo ciekawa opowieść z morałem i ładnymi ilustracjami,która zachwyca także treścią. Bohaterowie na początku książeczki zostali narysowani oraz podpisani, dzięki czemu podczas lektury nie pomylimy się w mniemaniu, o kim akurat jest mowa. Hello Kitty ma wspaniałe filmiki,które można oglądać w Internecie, ale książeczki są jeszcze piękniejsze! Z pewnością zajmą honorowe miejsce w biblioteczkach Waszych i Waszych dzieci.

Moja ocena: 6/6


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 

Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


9 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa tych ilustracji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym nawet chętnie przeczytala, ale nasz ksiądz mówi zawsze, że Kitty to satanistka :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też słyszałam ten pogląd, ale zupełnie nie przeszkadza mi to w czytaniu książeczek.

   Usuń
  2. No ja wolę nie ryzykować w takie sprawy...

   Usuń
  3. Jakoś nie jestem zbyt przesądną.

   Usuń
  4. Nigdy nic nie wiadomo.

   Usuń
 3. To chyba jakiś żart z tą satanistką?!
  Właśnie miałam wychwala serię, ale zauważyłam komentarze...

  Jak taka dobra, uczynna i troskliwa bohaterka może być satanistką???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia, ale niektórzy tak sądzą.

   Usuń