niedziela, 2 listopada 2014

,,Hello Kitty i przyjaciele. Letni kiermasz"

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 112
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

Każdy z nas jest w czymś najlepszy, mamy dziedziny, w których czujemy się najlepiej. Dlaczego więc mielibyśmy to zmieniać? Nie wiadomo, jednak czasem dzieje się i tak, że jesteśmy zmuszeni robić coś, czego zupełnie nie umiemy wykonać.

Nauczycielka Hello Kity swojego psa Spota przygarnęła ze schroniska. Obecnie miał się odbyć kiermasz, na którym miały zostać zebrane pieniądze na przebywające tam zwierzęta. Hello Kitty oraz jej bliscy z Klubu przyjaciół także postanowili włączyć się w zbiórkę pieniędzy. Wymyślili swoje atrakcje, jednak problem pojawił się wtedy, gdy mieli zdecydować, kto się czym zajmie. Kitty nie śmiała zarządzać przyjaciółmi, gdyż bała się, że jest zbyt zaborcza.

Na początku października miała premierę sześciotomowa seria o Hello Kitty. Bardzo lubię tę bohaterkę, więc bardzo ucieszyłam się z tej wiadomości. Gdy tylko otrzymałam książeczki zabrałam się za ich lekturę. Każda z nich jest inna, jednak wszystkie opowiadają o Klubie i prawdziwej przyjaźni pomiędzy jego członkami. Hello Kitty, Tammy, Fifi i Dear Daniel wspierają się wzajemnie, choć czasem też nie potrafią się ze sobą porozumieć. Najważniejsze jest, by w efekcie końcowym wszystko się udało.

Sytuację z bajki możemy przenieść na własne życie. Każdy z nas ma swoje zainteresowania,pasje,w w których jest najlepzy. Nie bójmy się o tym powiedzieć, uświadommy pozostałym, ze w swoich mocnych dziedzinach sprawdzimy się najlepiej. Nie najlepiej jest eksperymentować, gdy zależy od tego czyjś los, jak to miało miejsce np. podczas zbierania pieniędzy na schronisko. Pamiętajmy, że my także możemy się włączyć w pomoc innym w swoim regionie. Wystarczy tylko pomysł i chęci do jego zorganizowania.

Seria jest bardzo ciekawa, a dodatkowo każda z nich ma inne przesłanie, co bardzo mi dopowiada. Na początku książeczki znajdują się przedstawieni bohaterowie - rodzina Hello Kitty oraz jej przyjaciele. Na końcu znajdziemy kilka zadań, które sami możemy wykonać. Tym razem opisane zostały rady,które pomogą nam w zorganizowania przyjęcia z nocowaniem u nas w domu. Możemy także wykonać unikatową zakładkę z Helo Kitty i dowolnie ją ozdobić. Chyba sama się na to skuszę, aby mieć wspaniałą pamiątkę.

,,Hello Kitty i przyjaciele. Letni kiermasz" to już trzeci tomik serii, jednak można czytać go oddzielnie. Nie ma tutaj za dużo bohaterów, więc łatwo można zorientować się w tym, kto jest kim. Duża czcionka z kolei spowoduje, że mogą się z nią zapoznawać nawet młodsze dzieci. Dużą część zajmują tutaj bardzo ładne ilustracje, które doskonale obrazują opisywaną fabułę. Jest to chyba najpiękniejsza seria, którą czytałam w ostatnim czasie.

Moja ocena: 6/6Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 

Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


4 komentarze:

 1. Ja na razie czytałam tylko 3 części i ta chyba podoba mi się najbardziej. Pewnie za to, że przyjaciele po stworzeniu listy cech i upodobań nagle zaczęli zachowywać się tak dziwnie, chcieli na siłę pokazać, że tacy nie są. Książka fajnie pokazuje, że nie warto zmienia się na siłę, a prawdziwi przyjaciele akceptują nas takimi jakimi jesteśmy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super by było, gdyby obrazki w środku były kolorowe. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ja wiem, tak jest bardziej klimatycznie.

   Usuń