niedziela, 9 listopada 2014

,,Angry Birds. Poszukiwacze zaginionego jajka. Przygody Stelli"

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

Angry Birds to postacie, o których czytałam i słyszałam wiele dobrego. Sama jednak nie miałam okazji, by bliżej poznać tych bohaterów. Postanowiłam więc skusić na którąś książkę z serii pt. ,,Angry Birds. Poszukiwacze zaginionego jajka. Przygody Stelli".

Matyldzie ukradziono jajo. Należało je szybko odzyskać, jednak Czerwony nie chciał dopuścić, by Stella także wzięła udział w poszukiwaniach. Jego zdaniem była jeszcze za młoda. Bohaterka oczywiście przytaknęła, jednak po jego odejściu...

Książka została bardzo ładnie wydana, w sztywnej oprawie, dzięki czemu tak szybko nie ulegnie zniszczeniu. Miło zaskoczyły mnie także ilustracje, które są bardzo dokładne, a przy tym wyraziste i po prostu zachwycające. Treści nie ma tutaj za wiele, czytania jest raptem na kilka minut, jednak historia i tak zachwyca. Cieszę się, że rozpoczęłam zapoznawanie się z tą serią, gdyż bardzo przypadła mi do gustu.

Czcionka jest tutaj dość duża, całość czyta się szybko. Myślę, że książka na pewno spodoba się miłośnikom serii Angry Birds, gdyż jest to opowieść głównie o Stelli. Gdy jeszcze nie znałam bohaterów to właśnie ten różowy ptak zawsze zwracał moją uwagę, wydawał mi się najbardziej sympatyczny. Tak też się stało,a  Stella w opowieści wykazała się wielką odwagą i trafnością w poszukiwaniach jaja.

,,Angry Birds. Poszukiwacze zaginionego jajka. Przygody Stelli" to krótka, aczkolwiek ciekawa opowieść o ptakach oraz ich wrogach, świniach. To także historia o tym, aby nie dać się stłamsić, mieć swoje zdanie i dążyć do osiągnięcia celu. Jeżeli lubicie takie bajki w tym przypadku na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Moja ocena: 5,5/6Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 14 komentarzy:

 1. Nie miałam pojęcia, że wyszła również książka o przygodach tych bohaterów. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kiedyś w Lidlu mnóstwo widziałam na sprzedaż.

   Usuń
 2. Zupełnie nie dla mnie. Uważam, że jest tak wiele lepszych i bardziej wartościowych książek dla dzieci niż opowiadanie na podstawie gry z telefonu komórkowego, że nie warto sobie czymś takim zawracać głowy.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak uważasz. Ja nie miałam styczności z tą serią, ani z żadnymi grami i czymś innym, więc postanowiłam sprawdzić, jak mi się spodoba.

   Usuń
 3. Nie znam tej bajki, chociaż gdzieś mi się rzuciła w oczy reklama gazetek Angry Birds, z naklejkami bodajże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie kojarzę, ja widziałam tylko takie zwykłe książeczki.

   Usuń
 4. Rozumiem, że to w jakimś stopniu nawiązanie do tej sławnej gry? Nie słyszałam o tej książce wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja o grze, ale to na jej podstawie podobno :)

   Usuń
 5. Hm... Wydaje mi się, że raczej nie kupiłabym tej książeczki ani dla dzieci moich, ani dla innych, które znam. Nie wiem, czemu... Po prostu wiem, że są bardziej wartościowe książki. Jestem tradycjonalistką i jestem oporna na wszelkie serie np. Hello Kitty ( :) ), Angry Birds etc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, ja też długo nie miałam z tą serią styczności, ale się skusiłam i jestem zadowolona. Nie stronię jednak od tych ,,normalnych" bajek :)

   Usuń
 6. książka nie dla mnie, ale kiedyś grałam w jakąś mini grę na komórce męża i była zabawna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie gry nigdy na oczy nie widziałam, ale cieszę się, że jest fajna :)

   Usuń
 7. Teraz jestem na nie, ale podobne zdanie miałam o Hello Kitty, a wiesz jak ją pokochałam jak ją poznałam. Być może o Angry Birds też mam mylne zdanie. Na pewno powinnam ją poznać żeby móc wyrobić sobie o niej zdanie.

  OdpowiedzUsuń