wtorek, 7 października 2014

,,Zatoka tajemnic" Rosanna Ley

Wydawca: Literackie
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 512
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfLiterackie

Rosanna Ley to angielska pisarka. Do tej pory w Polsce ukazały się jej dwie książki - ,,Dom na Sycylii" i ,,Zatoka tajemnic". Pierwsza tak bardzo mi się spodobała, że postanowiłam zapoznać się też z drugą.

Życie Ruby po śmierci rodziców miało się całkowicie zmienić. Nie była przygotowana na ich gwałtowne odejście. Dodatkowo w domu znalazła pudełko po butach z dość niepokojącymi przedmiotami. Postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej... Tymczasem wiele lat wcześniej Julia, jako najmniej urocza z sióstr, została oddana do zakonu, aby służyć Bogu. Rodziny nie było stać na wyżywienie wszystkich. Dodatkowo chcieli, aby miała co jeść. Siostra Julia w ramach swojej posługi pomagała także w szpitalu, gdzie odbierano matkom dzieci i oddawano je do adopcji...

Książka, podobnie jak jej poprzedniczka, spodobała mi się już od samego początku. Fabuła nie jest tutaj zbyt skomplikowana, jednak pozycja porusza bardzo ważne tematy. Powieści Rosanny Ley przeznaczone są dla kobiet w każdym wieku, wzruszają, ale także momentami bawią, zmuszają do zadumy nad swoim losem. Co prawda jest to dość obszerna opowieść, jednak jej lektura nie zajmuje aż tak wiele czasu, jak mogłoby się to wydawać. Pochłania się ją nadzwyczaj szybko, nawet nie zauważa się uciekających stron.

Bardzo rzadko sięgam po literaturę obyczajową, jednak powieści tej angielskiej pisarki bardzo przypadły mi do gustu. Są to tak naprawdę książki do przeczytania na raz. Trudno się od nich oderwać, dlatego warto zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu na ich lekturę. Akcja toczy się kilkuwątkowo, jednak wszystkie fakty są tutaj niezbędne do poznania całości historii. Choć na początku może się nie wydawać to później uświadamiamy sobie, że losy bohaterów są w jakiś sposób ze sobą połączone.

,,Zatoka tajemnic" to całkowita, aczkolwiek realna, fikcja literacka. Książka powinna spodobać się osobom, które lubią sekrety rodzinne, które kiedy wychodzą na jaw zmieniają wszystko w życiu zainteresowanego. Ja już z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autorki, która mam nadzieję kiedyś powstanie i zostanie przetłumaczona na język polski.

Moja ocena: 5,5/6

Za przekazanie książki na Blogowe WOW vol.2 dziękuję

20 komentarzy:

 1. Okładka jest piękna - aż się rozmarzyłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dokładnie, już sama okładka jest piękna :)

   Usuń
 2. W przeciwieństwie do ciebie, często sięgam po literaturę obyczajową i powyższej pozycji również nie odmówię, bo uwielbiam odkrywać rodzinne tajemnice.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki, muszę zapoznać się z obiema propozycjami autorki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obie są warte uwagi, choć ta pierwsza chyba bardziej mi się podobała.

   Usuń
 4. Literaturę kobiecą w takim wydaniu uwielbiam. Z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie jestem w trakcie. Idealna książka dla podróżujących komunikacją miejską ;) Miło i szybko się czyta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, taka lekka lektura na wolny czas.

   Usuń
 6. Uwielbiam powieści obyczajowe, a ta wydaje się być naprawdę warta uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. I właśnie takiej książki obecnie szukam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że trafiłam w Twoje gusta.

   Usuń
 8. W takim razie zapisuję na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam jeszcze tej autorki. Zachwalasz tak, że jak tylko będę miała możliwość to chętnie sięgnę po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam jeszcze żadnej książki autorki, ale widzę że to moje klimaty, chętnie po nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń