środa, 8 października 2014

,,Na tropie Bestii. Vipero, potężny wężogłów" Adam Blade

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

,,Na tropie Bestii" to jedna z moich ulubionych dziecięco-młodzieżowych serii. Nie ma się co zresztą dziwić, każda opowieść jest bardzo ciekawa, a przy tym wciągająca. Z jakim potworem tym razem musieli się zmierzyć bohaterowie?

Na pustyni i z dala od niej nie było wody. Ludzie ratowali się ostatnimi kroplami, bardzo miarkowali picie tego napoju. Jeden z mężczyzn udał się na pustynię, aby odszukać ten życiodajny płyn. Znalazł jaskinię, a w niej ... Tymczasem Tom i Elenna wyruszyli na spotkanie z następną bestią. Od powodzenia ich misji zależało życie dobrego czarodzieja Adura.

Młodzi bohaterowie musieli zmierzyć się już z dziesiątą Bestią, by ocalić lud od ich działania. Zły czarodziej Malvel spowodował, że dobre niegdyś Bestie stawały się złymi. Tym razem Tom i Elenna musieli się zmierzyć z jego sześcioma nowymi tworami. Nie było to łatwe zadanie, jednak nie mogli się też poddać. Przede wszystkim łączyła ich wielka przyjaźń, dzięki której udawało im się przezwyciężać wszelkie przeciwności losu. Charakteryzował ich także wielki upór w dążeniu do celu. Gdyby go zabrakło na pewno nie udałoby im się dokończyć misji.

Na uwagę oprócz ciekawej i dynamicznej fabuły zasługuje także przepiękne wydanie każdego tomiku. Bardzo ładnie prezentują się one na półce. Okładki są wykonane tutaj bardzo starannie, z błyszczącymi elementami. Wewnątrz znajdują się 4 karty do gry z bohaterami serii. Dzięki ilustracjom zawartym w pozycji możemy lepiej wyobrazić sobie opisywaną historię.

,,Na tropie Bestii. Vipero, potężny wężogłów" to pozycja tak naprawdę do poczytania na chwilę w ramach relaksu. Dzięki jej lekturze można się doskonale odstresować i choć na chwilę zatopić się w dalsze dzieje głównych bohaterów. Szczególnie spodoba się młodszym czytelnikom, choć myślę, że Ci starsi, którzy lubią fantastyczne historie także będą zadowoleni. Ja z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.

Moja ocena: 5/6


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


9 komentarzy:

  1. Nie znam tej serii, ale skoro tak ją chwalisz, to muszę kiedyś się na nią skusić.

    OdpowiedzUsuń
  2. To rzeczywiście ładne wydanie. Pewnie sporo osób skusi się na jej kupno, jako prezent.

    OdpowiedzUsuń
  3. Widzę, że seria wcale się nie nudzi, a wręcz z każdym tomem jest coraz ciekawsza :)

    OdpowiedzUsuń