wtorek, 23 września 2014

,,Na tropie Bestii. Zepha, potworna kałamarnica" Adam Blade

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

Jeśli czytacie mojego bloga z pewnością pamiętacie 6 pierwszych tomów ,,Na tropie Bestii", które przedstawiałam już jakiś czas temu. Teraz nadszedł czas na kontynuację przygód głównego bohatera.

Mieszkańcy świętowali pokonanie złego czarodzieja. Nie mieli jednak pojęcia, że szykował dla nich niezbyt miłą niespodziankę. Z pomocą nietoperzy wykradł magiczną zbroję, która dopasowywała się do właściciela. Sama jednak wyczuwała, kto jest jej wybrańcem. Nietoperze rozrzuciły ją w 6 miejscach, a zadaniem Toma i Elenny było ich odnalezienie. Na początek musieli zetknąć się z kałamarnicą Zephą.

Bardzo lubię tę serię gdyż jest niezwykle ciekawa. Dodatkowo jej lektura nie trwa zbyt długo. Przez pół godziny można przeczytać jeden tom. Kolejnym jej plusem jest bardzo ładne wydanie z błyszczącymi elementami. Pięknie się to prezentuje na półce. Przede wszystkim jednak ważne jest jej przesłanie, aby walczyć do końca i się nie poddawać. Jeśli zrezygnujemy z pewnością nie uda nam się osiągnąć wyznaczonego celu, a tego chyba byśmy nie chcieli.

Bardzo się cieszę, że każdy tom jest o innej bestii. Dzięki temu niekoniecznie musimy znać poprzednie tomy, aby się z daną książką zapoznać. Na końcu publikacji znajduje się także urywek z kolejnego, już 8 tomu. Na skrzydełkach obwoluty znajdują się także karty do gry. Dzięki zbieraniu poszczególnych tomów możemy ich mieć naprawdę sporo.

,,Na tropie Bestii. Zepha, potworna kałamarnica" to kolejna pozycja z 70-tomej serii. W Polsce na razie ukazało się 10 tomów, jednak ich poziom się nie zniża. Każda książka jest bardzo ciekawa i wciągająca. Dzieci w wieku szkolnym z pewnością będą zachwycone tą serią. Myślę, że spodoba się także starszym czytelnikom, którzy lubią na nowo stać się dziećmi i przeżywać wraz z bohaterami ich kolejne historie.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


10 komentarzy:

 1. ale fajna seria,w takich chwilach lubię być dzieckiem i czytać podobną literaturę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, to są bardzo ciekawe książki, więc warto :)

   Usuń
 2. 70 tomów? oj, to nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie jest 10 :) Każdy po ok. pół godziny, więc tylko 5 godzin czytania :)

   Usuń
 3. Ciekawa seria. Muszę o niej wspomnąć mojej małej siostrzenicy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Obszerna ta seria. Sama bym ją chętnie przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę dokupić brakujące tomy do szkoły.

  OdpowiedzUsuń