poniedziałek, 29 września 2014

,,Na tropie Bestii. Soltra, kamienna czarodziejka" Adam Blade

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

,,Złota zbroja" to już drugi cykl serii ,,Na tropie Bestii". Całość ma liczyć 70 książek. W Polsce ukazało się już 10 krótkich opowieści.

Przyjaciołom udało się zdobyć już dwie części zbroi. Do odzyskania pozostały im jeszcze cztery. Tym razem mapa ukazała, że mają udać się w rodzinne strony Toma. Oznaczało to, że mieszkańcy tamtego regionu są w niebezpieczeństwie. Swoje miejsce zajęła tam Soltra, kolejna z Bestii. Czy rodzinie Toma coś zagrażało? Czy udało im się pokonać Bestię?

Na rynku można znaleźć wiele nowych cykli fantastycznych. Co wyróżnia ten spośród innych? Przede wszystkim przepiękne błyszczące wydanie, od którego nie można oderwać wzroku. Dodatkowo karty z bohaterami serii do kolekcjonowania (4 w książeczce). Duża czcionka oraz ładne ilustracje. Dodatkowo Bestie, z którymi muszą się zmierzyć bohaterowie, aby odzyskać brakujące elementy, które ukradł zły czarnoksiężnik.

Książki fantastyczne przeznaczone dla dzieci należą do jednych z moich ulubionych. Dzięki nim poznaję barwny język autora, a dodatkowo ciekawe historie, które urozmaicają mi wolne popołudnia. Mogę także poznać fantastyczne twory, których wcześniej bym nie poznała. Bardzo cenię sobie fantazję autorów, którzy co chwilę wymyślają nowe stwory. Każda pozycja jest więc wyjątkowa.

,,Na tropie Bestii. Soltra, kamienna czarodziejka" to opowieść, która jest ciekawa, a dodatkowo nietuzinkowa. Bohaterowie i tym razem musieli zmierzyć się z kolejną Bestią. Jednak mieli pomoc, czy jednak okazała się ona przydatna i udało im się zwyciężyć? na pewno dowiecie się tego podczas lektury tej książki, do czego Was serdecznie zachęcam.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


2 komentarze:

  1. Muszę, choćby z czystej ciekawości sięgnąć po tę serię, żeby się przekonać, czy jest warta uwagi, chociaż po twojej recenzji wnioskuje, że tak.

    OdpowiedzUsuń