niedziela, 28 września 2014

,,Na tropie Bestii. Claw, olbrzymi małpolud" Adam Blade

Wydawca: Papilon

Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

Wyobrażacie sobie czytać 70-tomowy cykl? Ja myślę, że mogę się na niego skusić, jeśli będzie to ,,Na tropie Bestii". W Polsce ukazało się już 10 tomów, więc chyba nie będziemy musieli aż tak długo czekać na kolejne części.

Tom wraz ze swoją przyjaciółką pokonali już jednego nowego potwora. Niestety, zły czarnoksiężnik uwięził ich dobrego maga, który zawsze służył im pomocą. Teraz tym bardziej muszą przyśpieszyć swoje działania i odzyskać całą zbroję. W tym celu udają się do Mrocznej Dżungli, gdzie czeka na nich kolejny potwór. Czy i tym razem uda im się ujść z życiem?

Cenię sobie w tej serii to, że jest tutaj dość sporo treści, jednak jednej książeczki nie czyta się godzinami. Jeśli mam kilka tomów mogę od razu przeczytać wszystkie, jako jedną powieść. Dzięki temu nie tracę ciągłości historii i nie odrywam się od danych bohaterów i fabuły. Dodatkowo duża czcionka oraz czarno-białe ilustracje znacznie ułatwiają i przyśpieszają lekturę. Książeczka zawiera także karty z bohaterami serii, które można kolekcjonować.

Tym razem także się nie zawiodłam na przesłaniu tej publikacji. Najważniejsza dla nas powinna być przyjaźń i walka o dobro innych ludzi, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Istotne jest, aby się nie poddawać i z uporem dążyć do raz obranego celu. Warto także przy tym pamiętać, aby dochowywać danych nam tajemnicy, aby nie zawieść czyjegoś zaufania. Jeśli już postąpimy źle nie wszyscy będą chcieli ponownie nam zaufać.

,,Na tropie Bestii. Claw, olbrzymi małpolud" to opowieść o małpoludzie, który strzegł swojego terytorium, zanosząc ludzi do swojej kryjówki i zjadając ich. Ukazuje, że warto mieć bliskiego przyjaciela. Treść jest tutaj bardzo ciekawa i wciągająca. Każdą pozycję można czytać oddzielnie, gdyż łatwo można się zorientować w fabule.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


14 komentarzy:

 1. wow, 70 tomów, spora seria :) Z tego co widzę i mnie by tak książka wciągnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym trafić na taki wciągający, wielotomowy cykl kryminalny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, chyba jeszcze na taki nie trafiłam, ale faktycznie byłoby fajnie.

   Usuń
 3. Obszerna seria! Tym razem trochę nie moja tematyka, ale ciekawie napisałaś recenzję. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. zdecydowanie dla mnie za dużo tego :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne przesłanie. Książka godna polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. O rajusiu! 70 tomowy cykl?! W głowie mi się to nie mieści :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podziwiam Cię za wytrwałość w dążeniu do celu :D Bardzo jestem ciekawa, czy uda Ci się przeczytać wszystkie tomy i czy każdy będzie tak samo dobry :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, zależy, jak szybko będą je wydawać ;)

   Usuń