wtorek, 16 września 2014

,,Kurka złotonioska i inne bajki" Praca zbiorowa

Wydawca: Elżbieta Jarmołkiewicz
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 64
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Dziecięca biblioteczka to nowa seria wydana przez Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz. Niewątpliwym jej atutem z pewnością jest niska cena za dobre wykonanie.

Całość składa się z 8 krótkich opowiadań, czy też baśni. Znajdziemy tutaj takie opowieści, jak Kurka złotonioska, Dziki Kwiat, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czarodziejski koń, Mała Ola, Nowa mowa Marsjan, czy Wilk i siedmioro koźląt. Jak pewnie zauważyliście, większość z nich to znane nam wszystkim historie, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Nowością było tutaj dla mnie jedynie opowiadanie o Oli i o Marsjanach, pozostałe w jakimś stopniu kojarzyłam.

Gdy tylko odebrałam tę książkę od razu spodobało mi się jej bardzo dobre i staranne wykonanie. Twarda oprawa i piękne ilustracje z pewnością przemawiają na jej korzyść. Mogłabym zachwycać się nimi bez reszty. Niestety, ta pozycja ma jeden, ale dość znaczący minus. Łatwo można obliczyć, że jedno opowiadanie zajmuje tutaj mniej więcej 8 stron. Jak widać na załączonych poniżej zdjęciach tekstu nie ma tutaj za wiele, a co za tym idzie fabuła tych sztampowych baśni została znacznie okrojona. Sens pozostał ten sam, jednak już bez tych wszystkich szczegółów i detali. Bardzo mi tego brakowało.

,,Kurka złotonioska i inne bajki"  to pozycja, z którą można się zapoznać, gdyż jest naprawdę ładna pod względem doboru grafiki. Z pewnością spodoba się już najmłodszym dzieciom, które dopiero będą poznawać te baśnie. Styl jest tutaj prosty, a całość czyta się bardzo szybko. Myślę, że w przyszłości skuszę się jeszcze na jakąś pozycję z serii po jej wcześniejszym obejrzeniu, gdyż trzeba przyznać, że cena jest naprawdę okazyjna.

Moja ocena: 4/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


12 komentarzy:

 1. Bajeczkę czytałam synkowi:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ja też, tylko te są za bardzo skrócone.

   Usuń
 3. Nie słyszałam o tej serii. Godna polecenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ze względu na cenę i ilustracje chociażby.

   Usuń
 4. Ale cudne ilustracje i ogólnie zjawiskowe wydanie, dlatego chętnie zakupię tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. O tej serii nie słyszałam, jednak książeczka wygląda zachęcająco. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiesz co, może dla młodszych przedszkolaków takie okrojone opowieści są lepsze niż długie? Małe dzieci może nużyć długie czytanie, a tak osłuchają się ze standardowymi baśniami, które w przyszłości będą mogli dokładniej poznać.
  Myślę, że piękne, kolorowe ilustracje mogą być pretekstem do rozmów z rodzicami i wspólnego, twórczego rozwijania tekstu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, nie jestem jakoś do tego przekonana. Ja lubiłam opowieści ze szczegółami.

   Usuń