poniedziałek, 29 września 2014

,,Klub Poszukiwaczy Przygód. Zmora Doktora Melchiora" Agnieszka Stelmaszyk

Wydawca: Zielona Sowa
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 200
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfZielona Sowa

Agnieszka Stelmaszyk to autorka przede wszystkim serii ,,Kroniki Archeo". Niedawno jednak na rynku ukazał się pierwszy tom nowej serii pisarki pt. ,,Klub Poszukiwaczy Przygód", z którym miałam okazję się zapoznać.

Przemek, Rodzynek, Muffin i Bazyl uczęszczali do jednej klasy. W związku z tym, że chodzili już do 5 klasy szkoły podstawowej rodzice chcieli, aby zapisali się na zajęcia dodatkowe, by zdobyć za to dodatkowe punkty. Niestety chłopcy nie widzieli nic, co zainteresowałyby ich wszystkich. Wpadli na pomysł założenia Klubu Poszukiwaczy Przygód, którego członkami mieli zostać oni czterej. Mieli nawet na oku jedną sprawę, którą mogli się zająć. Czy udało im się rozwiązać zagadkę? Jaki związek z tym wszystkim miała zmora, która straszyła doktora?

Fabularnie zapowiadało się bardzo ciekawie, więc postanowiłam skusić się na tę powieść. Jest to typowa pozycja przygodowa przeznaczona dla nieco młodszych czytelników, choć myślę, że starszym miłośnikom zagadek także się spodoba. Klub Poszukiwaczy Przygód założony przez chłopców był dobrym pomysłem. Dzięki niemu nie nudzili się w domu i mogli przysłużyć się dobru miasta. W jaki sposób? Tego dowiecie się podczas lektury pierwszego tomu tej serii. Niebawem pojawi się druga część, której nie mogę się już doczekać.

Styl autorki jest prosty, a całość czyta się szybko i z ogromnym zainteresowaniem. Tak naprawdę do końca nie wiadomo, jak zakończy się ta sprawa. Bohaterowie są dobrze wykreowani. Każdy z nich posiada iny talent, jednak razem tworzą znakomitą całość. Nie mogę nie wspomnieć o przepięknym wydaniu książki oraz o ilustracjach, które znajdują się wewnątrz publikacji. Być może jest ich mało, jednak z pewnością są bardzo wyraziste i warte obejrzenia.

,,Klub Poszukiwaczy Przygód. Zmora Doktora Melchiora" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, jednak z pewnością nie ostatnie. Bardzo lubię takie pozycje, gdzie dzieje się sporo, a przy okazji można miło spędzić czas. Z tą pozycją pewnie nie będziecie się nudzić i waszym pragnieniem będzie jak najszybsze rozwikłanie tej tajemnicy. Czy uda Wam się to zrobić przed bohaterami książki? Sprawdźcie sami.

Moja ocena: 5/6Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję agencji oraz Wydawnictwu

Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


12 komentarzy:

 1. Tej autorki czytałam jedną z części Kronik Archeo i była super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślę, że mi się spodoba, ale akurat w bibliotece w tej chwili jest niedostępna.

   Usuń
 2. Nie mam w mojej rodzinie żadnego dziecka, który chodziłby do podstawówki (bo do tej grupy docelowej najbardziej pasowałaby ta książeczka), więc tym razem chyba odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale za kilka lat może akurat komuś się spodoba.

   Usuń
 3. Chyba sama bym się nie nudziła, czytając te książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdybym była trochę młodsza... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki Kiti za kolejną świetną propozycję dla dzieci w wieku szkolnym. Następnym razem gdy będę miała do wydania jakąś kasę na rzecz biblioteki szkolnej to rozejrzę się za tą pozycją (może będzie też już drugi tom).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko możliwe, też na niego czekam :)

   Usuń