środa, 20 sierpnia 2014

,,Panicz z Grzywką" Praca zbiorowa

Wydawca: Olesiejuk
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 24
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,Panicz z Grzywką" to jedna z książek, które ukazały się na naszym rynku. Muszę jednak przyznać, że nigdy wcześniej nie słyszałam o tej historii.

Pewnego dnia urodziło się wyjątkowo brzydkie dziecko, panicz z Grzywką. Pomimo tego jednak, że nie był zbyt ładny otrzymał wyjątkowy dar. Po kilku latach pewna kobieta urodziła dwie córki - jedną ładną, ale nieinteligentną i drugą brzydką. Jak potoczyły się ich losy? Czy ich dary mogły pomóc drugiej osobie?

Na książeczkę trafiłam przypadkowo, ale spodobała mi się okładka i wydanie, więc zakupiłam. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej historii, choć chyba czytałam podobną. Czasem w krótkich baśniach zdarza się, że niektóre fakty się pokrywają. Przejdźmy jednak do sedna. Ilustracje są tutaj bardzo ładne, kolorowe, wyraziste. Mi osobiście się one nadzwyczaj podobają. Treści nie ma w pozycji zbyt wiele, a ta co jest doskonale obrazuje to, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla drugiej osoby.

Uważam, że ,,Panicz z Grzywką" to opowieść tak naprawdę dla każdego z nas. Ukazuje, ze nawet nasza brzydota nie musi oznaczać, że mamy być w życiu sami. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie zwracał uwagę na naszą wiedzę, a nie na wygląd. Warto poświęcić te kilka minut, aby przypomnieć sobie o tej uniwersalnej, choć czasami zapominanej prawdzie.

Moja ocena: 5,5/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę, a sama historia ciekawa.

   Usuń
 2. Właśnie, często zapominamy o tej prawdzie. Warto ją sobie odświeżyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej książeczki, ale widzę, że warto to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podczas czytania Twojej recenzji, nasunęło mi się na myśl słynne powiedzenie: "każda potwora...":)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mądrą książeczkę znalazłaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się cieszę, że na nią trafiłam.

   Usuń