poniedziałek, 18 sierpnia 2014

,,Kotek szuka mamy" Anna Wiśniewska

Wydawca: Olesiejuk
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 16
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Anna Wiśniewska to autorka kilkuset książeczek napisanych samodzielnie lub we współpracy z innymi autorami. Choć jest to z pewnością dość sławna osoba, ja jeszcze nie miałam sposobności czytać nic jej autorstwa.

Książeczka opowiada o małym kotku, Puszku, który pewnego dnia obudził się i nie zauważył w swoim otoczeniu mamy ani rodzeństwa. Postanowił udać się na ich poszukiwania, po drodze pytając napotkane zwierzęta o to, czy ich nie widzieli.

Książeczkę zakupiłam za kilka złotych, gdyż spodobała mi się od pierwszego wejrzenia. Należy ona do serii Książeczka maluszka. Tekstu nie ma w niej za wiele, po dwie-trzy linijki na dwóch stronach przy napotkanych zwierzętach. Ilustracje także są bardzo wyraziste i moim zdaniem ładne. Już z nich można wywnioskować, że Puszek wybrał się na poszukiwania swojej rodziny.

,,Kotek szuka mamy" to bardzo ciekawa i ładnie wydana pozycja o poszukiwaniach swoich najbliższych. Mi bardzo się spodobała i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze trafię na jakąś książeczkę z tej serii, gdyż moim zdaniem jest ona warta uwagi. Pozycja szczególnie spodoba się miłośnikom zwierząt, a zwłaszcza kotów.

Moja ocena: 5,5/6Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


14 komentarzy: