wtorek, 19 sierpnia 2014

,,Koszmarny Karolek. Narwane kolorowanki"

Wydawca: Znak
Data wydania: 2011
Format : Książka
Liczba stron: 24
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Francesca Simon to autorka kilkudziesięciu książek i książeczek o Koszmarnym Karolku i o jego przyjaciołach i ,,wrogach".

Na początku znajdują się dwa rysunki, jeden kolorowy,drugi do pokolorowania. Trzeba na tym białym odnaleźć także jedną rzecz, która zniknęła z pokoju Karolka. To z pewnością uczy dzieci spostrzegawczości. Następnie trzeba pokolorować podejrzanych o kradzież i narysować jednego z nich, zaprojektować swoją własną flagę. Możemy także pokolorować dwóch bohaterów według numerów z odpowiednimi kolorami, na które podzielone są obrazki. Następnie należy pomalować pokój Damianka i odnaleźć rzeczy niepasujące do jego pokoju. Na kolejnych stronach możemy także pokolorować babeczki, uzupełnić rysunki do końca, czy pokolorować twarze dzieci. Będzie okazja do narysowania drugiej połowy jednego bohatera oraz jednej bohaterki. Możemy także w gąszczu kształtów do pokolorowania odnaleźć pewną osobę. Znajduje się także labirynt oraz zadanie połączenia kropek. Na końcu dowiadujemy się kto tak naprawdę ukradł rzecz należącą do Karolka.

,,Koszmarny Karolek. Narwane kolorowanki" to propozycja dla najmłodszych, która z pewnością spodoba się miłośnikom Koszmarnego Karolka. Ja zakupiłam ją z ciekawości i za kilka lat przekażę ją do pokolorowania moim dzieciom. Mam nadzieję, że i one polubią zarówno tego bohatera, jak i książeczkę. Jak można zauważyć, zadań do wykonania jest dość sporo, a przy tym są one w jakiś sposób różnorodne. Jeśli więc Wasze dzieci lubią tego bohatera to warto kupić tę kolorowankę. Na rynku znajdują się także jeszcze inne części.

Moja ocena: 5/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


8 komentarzy:

 1. Kiedyś, dawno temu, oglądałam jakieś tam bajeczki z tą postacią, nie pamiętam, czy książeczki też czytałam. Ta pozycja na pewno spodoba się najmłodszym. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mikołajka znam, ale Karolka nie, więc trzeba szybko to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Karolka lubię o wiele bardziej, niż Mikołajka :)

   Usuń
 3. Dzieci uwielbiają takie kolorowanki, więc wiem co kupić dziecku mojej kuzynki na prezent.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest jeszcze o tyle fajne, że jest zagadka, kto wziął rzecz Karolka.

   Usuń
 4. Kiti tej pozycji niestety nie zaliczam, bo to nie beletrystyka dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, w sumie racja, przepraszam - nie pomyślałam.

   Usuń