piątek, 4 lipca 2014

,,Na tropie Bestii. Tagus, centaur" Adam Blade

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2008
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

Adam Blade to autor serii ,,Na tropie Bestii", która w obecnej chwili stała się jedną z moich ulubionych i z niecierpliwością wyczekuję dalszych losów bohaterów.

Victor zajmował się wypasem bydła. Sporo ginęło przez centaura Tagusa, który nawiedzał pola i powodował wybuchy pożarów. Pewnej nocy zaatakował ponownie. Krótko po tym pojawił się tam Tom wraz z Elenną. Chłopak został posądzony o ten pożar...

Z pewnością wielkim atutem tych książeczek jest fakt, że można je czytać jedna po drugiej i wcale się nie nudzą. Jeśli przeczyta się sześć tomów to tak, jakby się zapoznało z jedną dłuższą pozycją. Cieszę się jednak, że są rozdzielone, gdyż każda część opowiada o innej Bestii. Tym razem do książki zostały dołączone karty do kolekcjonowania. Książka zawiera ilustracje i dużą czcionkę, co ułatwia czytanie. Przeznaczona jest dla dzieci już od 8 lat.

W tym tomie możemy poczytać o tym, jak to jest być niesłusznie oskarżonym. Zwłaszcza jest to złe, gdy nie możemy się bronić i nikt nie chce uwierzyć w to, że jesteśmy niewinni. Warto jednak zawsze liczyć na to i wierzyć w to, że nasza prawdomówność się opłaci i wszystko dobrze się skończy. Takie oskarżenia mogą boleć, jednak takie sytuacje także musimy przeżyć, aby się na nie uodpornić.

,,Na tropie Bestii. Tagus, centaur"  to opowieść o centaurze, sile prawdziwej przyjaźni i o ratowaniu bliskich z kłopotów. Seria przeznaczona jest tak naprawdę dla każdego z nas, gdyż ileż razy kogoś niesłusznie oskarżyliśmy, a później trudno było nam się do tego przyznać? Sami musimy sobie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli jesteście ciekawi dalszych przygód Toma i Elenny to koniecznie zapoznajcie się z tym tomem.

Moja ocena: 6/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


8 komentarzy:

 1. Ta seria coraz bardziej mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wkraczamy na teren fantastyki, więc ja odpadam. :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja na razie nie mam ochoty na tego rodzaju fantastykę, ale dla dzieci to idealna niemalże pozycja.

  OdpowiedzUsuń