niedziela, 6 lipca 2014

,,Na tropie Bestii. Nanook, śnieżny potwór" Adam Blade

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

Adam Blade stworzył wielotomową serię. Każdy cykl zawiera 6 tomów. Tym razem miałam okazję zapoznać się już z piątą z kolei książką.

Nanook, kolejna Bestia, powodował, że lód zaczynał topnieć, gdyż podwyższała się temperatura. Gdyby potrwało to dłużej ludzie mogliby umrzeć, gdyż lekarstwa nie mogłyby być do nich dostarczane. Na szczęście na miejscu pojawili się Tom i Elenna, którym przyszło się zmierzyć z kolejną Bestią. Czy wyszli z tego zwycięsko?

Cenię sobie książki,w  których sporo się dzieje, a kolejny tom serii nie jest nużący i mniej ciekawy. Tak jest właśnie w przypadku ,,Na tropie Bestii". Wszystkie tomy są bardzo ciekawe i wciągające, żaden nie ostaje poziomem od pozostałych. Styl autora jest niezwykle prosty, a książki mogą już czytać uczniowie szkoły podstawowej. Taka seria z pewnością zachęci młodych czytelników do czytania w przyszłości. Zawiera ona liczne ilustracje oraz karty do gry, które pojawiły się już także w czwartej części. Nie można także nie wspomnieć o oprawie graficznej, która także jest przepiękna.

Autor starał się nam ukazać, że wspólne działanie, w grupie może przynieść wiele korzyści. Dobrze byłoby gdyby wszyscy jej członkowie nawzajem się wspierali i motywowali do działania. Czasem coś, co dla jednej osoby jest za trudne, dla kilku może nie okazać się żadnym problemem. Czasami wstydzimy się poprosić o pomoc, jednak nie ma czego, gdyż dzięki temu możemy osiągnąć o wiele więcej, niż jakbyśmy działali w pojedynkę.

,,Na tropie Bestii. Nanook, śnieżny potwór"  to już piąty tom serii Adama Blade'a, którego styl pisarski bardzo mi się spodobał. Jego książki się nie czyta, je się wręcz pochłania. Został mi jeszcze jeden tom do zakończenia cyklu. Dużym jego plusem jest fakt, że na końcu poprzedniej części znajduje się prolog i pierwszy rozdział kolejnej. Szczególnie spodoba się to tym, którzy nie mogą się doczekać dalszych losów Toma i Elenny.

Moja ocena: 6/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


4 komentarze:

  1. Nie znam tej serii, ale jak nie zapomnę, to popytam się o nią w mojej pobliskiej księgarni.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może akurat przypasuje komuś na prezent.

      Usuń