środa, 2 lipca 2014

,,Na tropie Bestii. Arcta, olbrzym górski" Adam Blade

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2007
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

Adam Blade to autor serii, składającej się już z ponad 70 tomów, opowiadającej o zaczarowanych Bestiach i próbie zdjęcia z nich klątwy. 

Kupcy wybierali się z nową dostawą towaru. Niestety, ostatnio ich droga nie była taka prosta, gdyż co chwilę pojawiały się lawiny. Tak było i tym razem. Cudem udało im się przeżyć, jednak jeden chłopiec widział potwora. Nikt jednak nie dawał wiary jego słowom. Nikt oprócz Toma i Elenny, którzy wiedzieli, po co zmierzają w tamte strony.

To już trzeci tom serii ,,Na tropie Bestii", którą można porównywać z ,,Pasem Deltory", czy ,,Podzielonym królestwem". Fabuła jest tutaj ciekawa, akcja toczy się dość szybko, a lektura nie zajmuje wiele czasu. Całość urozmaicają dość liczne ilustracje, które doskonale obrazują opisywaną treść. W tej części, podobnie, jak w dwóch poprzednich znajdują się karty do gry w memory. Razem można zebrać 18 par. Uważam to za doskonały dodatek.

Głównym przesłaniem tej opowieści jest fakt, aby się nie poddawać i zawsze dotrzymywać danego słowa, szczególnie wtedy, gdy nie jesteśmy do końca pewni, jak mamy postąpić. Pamiętajmy, że wraz z naszą zmianą decyzji mogą wiązać się pewne nieodwracalne konsekwencje. Czasami od jednego naszego słowa, czy uczynku zależy czyjaś przyszłość. Dlatego ważne jest, aby być słownym.

,,Na tropie Bestii. Arcta, olbrzym górski" to opowieść o olbrzymie śnieżnym, który przez zaklęcie czarnoksiężnika wbrew sobie zagrażał ludziom. Czy Tomowi i Elennie udało się zdjąć złą klątwę i uchronić mieszkańców przed klęskami? Tego dowiecie się podczas tej lektury. Spodoba się szczególnie miłośnikom serii oraz książek fantastycznych.

Moja ocena : 6/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


12 komentarzy:

 1. Nawet nie miałam pojęcia, że jest takie wyzwanie, jak odnajdź w sobie dziecko. Muszę się nad nim porządnie zastanowić, tym bardziej, że czasem warto wrócić to takich dziecięcych powieści i bajek:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, trwa już drugi rok, a przystąpić można w każdej chwili:)

   Usuń
 2. Czytałam jedna część "Pasa Deltory", więc jeśli to książka utrzymana w podobnej konwencji - to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pas Deltory jest nieco inny, ale też fantastyczny. Sądzę, że ,,Na tropie Bestii" by Ci się spodobało.

   Usuń
 3. Fantastyka tak, ale ta pozycja nie. Wolę coś mocniejszego. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Jakie zmiany u ciebie, oczywiście na plus:)
  A co do powyższej książeczki na razie podziękuję, bo już zrobiłam małe zakupowe szaleństwo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedtem moim zdaniem też nie było jakoś tragicznie, ale po 1,5 roku czas na zmiany. Sama musiałam wziąć sprawy w swoje ręce, kilka minut i blog się odmienił:)

   Usuń
 5. Książka niestety nie dla mnie, ale dobrze, że Tobie się bardzo podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiti, jak już wiesz nie jestem zainteresowana tą serią, ale wiem, że ma swoich zwolenników.
  Przypomniało mi się nawet, że w tamtym roku w wakacje nasza szkolna sprzątaczka ją sobie wypożyczyła - wszystkie dostępne tomy, i bardzo jej przypadły do gustu.

  P.S. Zanotowałam wszystkie linki z tej serii w wyzwaniu :)

  OdpowiedzUsuń