wtorek, 29 lipca 2014

,,Elmer i zagubiony miś" David McKee

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

David McKee to autor serii o Elmerze, słynnym słoniu w kratkę. Seria zyskała swoich zwolenników wśród młodych czytelników, co wcale mnie nie dziwi, gdyż ta seria zasługuje na uwagę.

Słoniątko zgubiło swoją maskotkę do spania, przez co nie mogło zasnąć. Elmer pożyczył mu swojego misia, a następnego dnia wybrał się na jego poszukiwania. Niestety, nikt go nie widział, jednak wszyscy obiecali go powiadomić, gdyby na niego trafili. Czy udało się go znaleźć przed następną nocą?

Do tej pory miałam okazję zapoznać się tylko z jedną książeczką z tej serii - ,,Elmer". Na tę akurat pozycję miałam już ochotę od dłuższego czasu. Bardzo więc ucieszyłam się, gdy trafiła do mnie prawie że przypadkowo. Książeczki z tej serii charakteryzuje fakt, że niosą ze sobą przesłanie, tak ważne dla młodych czytelników. Tym razem także nie było inaczej.

Każdy z nas ma swoje ulubione przedmioty, takie najukochańsze. Dzieci są bardziej do nich przywiązane, choć dorośli także posiadają swoje ulubione rzeczy. Jest to dla nas wyjątkowe i bardzo cenne. Jesteśmy do tego przywiązani i trudno nam się z tym rozstać. Nie inaczej było z maskotką słoniątka, która zaginęła. Była ona dla niego bardzo ważna, dlatego też maleństwo zmartwiło się jego stratą. Tak samo jest w codziennym życiu. gdy czegoś nam zabraknie nie czujemy się najlepiej, odczuwamy stratę.

,,Elmer i zagubiony miś" to piękna historia o sile przywiązania oraz o prawdziwej przyjaźni. Elmer zupełnie bezinteresownie wyruszył na poszukiwanie maskotki. Czasem taki mały gest może wiele zmienić i wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby. Książeczka jest przeznaczona już dla najmłodszych dzieci. Treści jest tutaj całkiem sporo, ilustracje także są bardzo ładne i przyciągają wzrok.

Moja ocena: 5,5/6
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 

Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


14 komentarzy:

 1. Razem z synkiem od dawna kochamy Elmera. Książeczki o jego przygodach są nie tylko piękne, ale i mądre :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, najbardziej lubię takie mądre książeczki.

   Usuń
 2. Książki o przyjaźni zawsze znajdują moje uznanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znamy Elmera i swego czasu umilał nam czas, teraz córka wyrosła, ale te książeczki na pewno będą bawić i następne pokolenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy w domu jedną książkę z Elmerem. Zbiór kilku opowieści. I wśród nich jest właśnie ta o misiu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że książka uczy przyjaźni :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak widzę, mamy kolejną piękną, wartościową książeczkę. Oby takich więcej.

  OdpowiedzUsuń