czwartek, 10 lipca 2014

Dyskusyjne czwartki - Jakie książki na wakacje?Przepraszam Was za przestój w Dyskusyjnych czwartkach, jednak miałam sporo zaległych wpisów o książkach do opublikowania i ten cykl musiałam sobie na tydzień odpuścić. Przeglądając Wasze blogi zdarza mi się czasem jednym okiem zerknąć też na komentarz. Niektórzy uważają, że w wakacje dobrze jest czytać takie lekkie, miłosne i mało wymagające powieści. Druga grupa z kolei sądzi, że w tym okresie dobrze czytać książki wymagające, gdyż mamy odpowiednio dużo czasu, aby się na nich skupić i odpowiednio je przeżyć. A jak to jest ze mną?

W wakacje zazwyczaj sięgam po książki, z którymi nie miałam okazji zapoznać się w roku szkolnym/akademickim. Zawsze mam wtedy sporo do zrobienia, więc raczej nie sięgam po opasłe tomiska, tylko wybieram raczej 300-400 stronicowe pozycje. Po pierwsze, nie ważą one zbyt dużo, a poza tym przeczyta się je szybciej, niż te, co mają powiedzmy 700. Bardzo lubię czytać w podróży, więc jak dobrze idzie to jakąś część książki zawsze przeczytam.

Ostatnio bardzo lubię kryminały, choć niektóre są tak realne, że boję się po ich lekturze sama w zostawać. W wolne dni lubię także poczytać sobie fantastykę. Po powieści obyczajowe sięgam bardzo rzadko, gdyż za bardzo mnie wzruszają, jednak i w tej dziedzinie mam swoje ulubione pisarki. Typowych romansów nie czytałam już od kilku lat, gdyż niektóre z nich są naprawdę bardzo przewidywalne. Od czasu do czasu lubię także poczytać coś z literatury dziecięcej. A wy jakie książki czytacie we wakacje?

12 komentarzy:

 1. Ja lubię o lekkiej tematyce bądź podróżnicze. Właśnie zabieram się za lekturę z literatury dziecięcej, co by trochę odpocząć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ciekawa, z chęcią poczytam.

   Usuń
 2. W okresie wakacji czytam różnorodne książki. Tak jak w innym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czytam te same gatunki tylko po prostu więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja właśnie w wakacje lubie sięgać po niezobowiązujące powieści obyczajowe. Żeby się odstresować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, dobrze wpływają na umysł.

   Usuń
 5. moim przypadku kanon lektur się nie zmienia. A, że wachlarz propozycji jest dość szeroki to problemu z wyborem nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię czytać latem lekkie powieści, ale romanse raczej nie, bo to zupełnie nie moja bajka. Kryminały i fantastyka - zawsze :)

  OdpowiedzUsuń