wtorek, 3 czerwca 2014

,,Zwierzaki Wajraka" Adam Wajrak

Wydawca: Agora
Data wydania: 2014
Format : Książka
Ilość stron: 352
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Agora

Adam Wajrak to dziennikarz, a ponadto autor także kilku publikacji. ,,Zwierzaki Wajraka" to odnowione i poszerzone wydanie wcześniejszej książki o zwierzętach.

Książka jest przepięknie wydana. Została podzielona na pięć dużych rozdziałów - miejsca, które zamieszkują dane zwierzęta. Oprócz tego przy każdym okazie narysowana została ilustracja wykonana przez Panią Annę Klonowską, która doskonale ukazuje żywe zwierzęta. Przy każdym z nich wyszczególnione jest także, jak łatwo można je spotkać. Niektóre naprawdę bardzo trudno zobaczyć.

Zwierzęta są opisane w sposób następujący - nazwa polska, łacińska. Następnie następuje obszerny opis, niekiedy wraz ze spostrzeżeniami autora w stosunku do danego zwierzęcia, które widział. Przy niektórych okazach znajduje się także ramka Warto wiedzieć, z której możemy dowiedzieć się ciekawych informacji. Możemy także poczytać, ile ważą, jaką mają długość ciała, rozpiętość skrzydeł, ile trwa np. ciążą focza. Dużym atutem tej książki jest fakt, że tych okazów jest naprawdę bardzo dużo, sporo jest mi także nieznanych. Jest to prawdziwa encyklopedia warta uwagi dla małych przyrodników!

Pozycja ta została skierowana typowo dla dzieci, dlatego też jest napisana bardzo prostym i przystępnym językiem. Z kart książki aż wylewa się pasja Adama Wajraka w stosunku do tych wszystkich istot. Jest to bardzo ciekawa publikacja, z którą warto się zapoznać. Dzięki niej możemy dowiedzieć się wielu interesujących informacji i obejrzeć sporo okazów, nie ruszając się z domu. Tym bardziej, że aby zobaczyć niektóre z nich trzeba się naprawdę długo nachodzić.

,,Zwierzaki Wajraka" to taka książka, o której nie ma sensu i nie można zbyt wiele napisać. Jest to po prostu taka publikacja, której piękno odkryje się dopiero przy bliższym kontakcie z nią. Ja uwielbiam zwierzęta oglądać i poznawać ich nowe gatunki, dlatego jestem tą pozycją po prostu oczarowana. Nie raz będę jeszcze do niej wracać, aby poczytać i pooglądać te wspaniałe istoty.

Moja ocena: 5,5/6

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


12 komentarzy:

 1. Ja również kocham zwierzaki, więc to książka, do której z chęcią zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki o zwierzątkach.. zawsze bardzo chętnie :) Mam nadzieję, że po południu przestanie padać, bo chcę się wybrać na poszukiwanie pobliskiego bociana i jego rodzinki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córcia uwielbia oglądać książki o zwierzetac. Nie raz też prosi o przeczytanie właśnie takich informacji o danym zwierzątku, zatem myslę, że i ta propozycja by się jej spodobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nie ma takiego dziecka, który nie lubiłby czytać, bądź oglądać na żywo zwierzątka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też lubię czytać i oglądać obrazki ze zwierzętami :) W dzieciństwie zbierałam takie "wkładki" do segregatora z jakiś magazynów przyrodniczych i moją ulubioną był miś koala :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Misia koalę też lubię, ale bardziej wolę fokę i hipcia.

   Usuń
 6. Lubię zwierzęta, dlatego ta pozycja jest dla mnie, co ciekawe przez te Twoje recenzje literatury dziecięcej zaczęłam się interesować się właśnie takimi książkami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo się cieszę, że kogoś zainspirowałam.

   Usuń