poniedziałek, 30 czerwca 2014

,,Na tropie Bestii. Sepron, wąż morski" Adam Blade

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2008
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Papilon

Adam Blade to pisarz, który z pewnością zasłynie w Polsce ze swojej najnowszej serii. Jest ona przeznaczona typowo dla najmłodszych czytelników, jednak spodoba się każdemu z nas.

Calum wraz z ojcem wypłynęli na morze, aby złowić ryby, których ostatnio brakowało. Sepron, który mieszkał w wodzie, przez zaklęcie rzucone na niego przez czarodzieja sprawiał, że nie było wody, ani pożywienia. W pewnej chwili wyłowił się z wody, niszcząc ich łódź. Tymczasem Tom wraz z Eleną właśnie wyruszali na jego poszukiwania...

Po zakończeniu pierwszego tomu od razu zabrałam się za kolejny, gdyż byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Bardzo podoba mi się fakt, że książeczki nie są zbyt obszerne, a akcja toczy się tutaj dość szybko. Fabuła także jest interesująca i wciągająca, więc pochłania się je bardzo szybko. Przede mną jeszcze kolejne cztery tomy, już nie mogę doczekać się ich lektury i tego, jak zakończy się ta historia. Jestem pewna, że jeśli zaczniecie czytać tę serię, także nie będziecie mogli się od niej oderwać.

Książeczka opowiada o niesieniu pomocy innym. Główni bohaterowie mogli odmówić udziału w tej niebezpiecznej dla ich życia misji, a jednak się zgodzili. Pamiętajmy o tym także w życiu codzinnym. To, co robimy może nieść też korzyść innym ludziom, nie musimy działać wbrew sobie, ale warto pomyśleć o tym, że możemy pomóc pozostałym, którzy tego oczekują. Już teraz wiem, że będzie to jedna z moich ulubionych serii dziecięcych z wątkiem fantastycznym.

,,Na tropie Bestii. Sepron, wąż morski" to pozycja obowiązkowa dla miłośników tego gatunku. Jest to bardzo ciekawa seria, a dodatkowo zawiera także karty do gry w memory. Dzięki nim można się doskonale bawić. Sądzę, że ten cykl jest wart uwagi nie tylko dla młodych czytelników. Czasem także dorośli zapominają o tych wartościach, które zawierają te pozycje.

Moja ocena: 6/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


10 komentarzy:

 1. Ja sama bardzo lubię fantasy od czasu do czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę. Może Ci się spodoba, a jak nie to córeczce.

   Usuń
 2. Kolejna ciekawa seria, będę polecać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, po przeczytaniu 6 tomów mogę stwierdzić, że jest naprawdę ciekawa.

   Usuń
 3. Cenię takie wartościowe książeczki, które uczą nieść pomoc bliźniemu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak wiesz, też dotarł do mnie ten 6 tomowy cykl, z całej ponad 70 tomowej serii Adama Blade :) Więc pewnie za jakiś czas i ja się za niego wezmę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ciekawa, jak Tobie się spodoba:)

   Usuń
 5. Gdybym jeszcze miała czas to z pewnością bym po nią sięgnęła. Tak dla odmiany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym chciała mieć tyle czasu, żebym mogła czytać do woli całymi dniami...

   Usuń