środa, 4 czerwca 2014

,,Między teraz a wiecznością" Marie Lucas

Wydawca: Egmont
Data wydania: 2014
Format : Książka
Ilość stron: 424
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Marie Lucas to niemiecka pisarka. Ostatnio zauważyłam, że zupełnie nieświadomie coraz częściej sięgam po fantastyczne książki autorów wspomnianej narodowości. Świadczy to jedynie o tym, że ich twórczość w większości przypadków jest naprawdę warta uwagi.

Julia po zmianie szkoły nie miała łatwego życia. Jej kolegami z klasy byli nastolatkowie z bogatych rodzin. Ona jednak po pewnych życiowych zawirowaniach musiała przenieść się wraz z mamą do mniej ekskluzywnego mieszkania. W szkole związała się z Feliksem, jednak do ich klasy chodził jeszcze jeden chłopak, z którym nikt nie chciał się zadawać - Niki, Niki Grobowiec, jak był nazywany przez pozostałych uczniów. Z czym związany był jego przydomek? Czy plotki, które roznosiły się po szkole były prawdziwe?

Premiery tej książki wyczekiwałam już od dłuższego czasu. Nie mogłam doczekać się tej opowieści, gdyż bardzo lubię serię Poza czasem wydawaną przez Wydawnictwo Egmont. Tym razem także nie było inaczej. Książka spodobała mi się już od początku i choć jej lekturę zaplanowałam sobie na kilka dni, to już drugiego wieczorem czytałam zwieńczenie tej opowieści. Jest ona niezwykle ciekawa, wciągająca. Jedynie przeszkadza mi fakt, że bohaterka w wieku 16 lat odbywała już stosunek ze swoim chłopakiem. Nie sądzę, aby takie informacje były pouczające dla czytelniczek w tym wieku.

Bardzo lubię książki fantastyczne, więc z ogromną przyjemnością sięgam po co raz to nowsze pozycje. Jestem bardzo zadowolona, że skusiłam się także na ,,Między teraz a wiecznością", gdyż różni się od tych powieści, które do tej pory czytałam. Z pewnością powstało już kilka o podobnej tematyce, jednak ja jakoś na nie nie trafiałam. Niemniej,jestem bardzo usatysfakcjonowana. Akcja toczyła się dość szybko, pojawiły się zaskakujące momenty i interesujące zakończenie, które może sugerować, że pojawi się drugi tom. Byłabym bardzo zadowolona, gdyby tak się stało.

,,Między teraz a wiecznością" to ciekawa pozycja, z którą mogą zapoznać się nie tylko nastolatki. Jest uniwersalna, momentami przerażająca, jednak moim zdaniem warta uwagi. Jeśli lubicie książki fantastyczne z wątkiem zza światów to powinna Wam się spodobać. Ja ze swojej strony wyczekuję kolejnej książki z tej serii, która mam nadzieję ukaże się już niedługo.

Moja ocena: 5,5/6

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


18 komentarzy:

 1. Jestem zainteresowana, chociaż mam teraz inne książki z serii Poza czasem, jak je przeczytam będę rozglądać się za innymi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sporadycznie sięgam po książki fantastyczne, ale ostatnio coś czuje do nich ,,miętę'' :) Dlatego będę mieć na uwadze powyższą pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mojej młodszej kuzynki będzie idealnie się nadawała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro tak uważasz to z pewnością tak będzie.

   Usuń
 4. Ostatnio kupiłam tę ksiażkę mojej koleżance i mam nadzieję, ż ejej się spodoba. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiałam się nad jej kupnem. Skutecznie mnie do tego przekonałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię fantastykę:) I choć Twoje spostrzeżenie na temat zachowania głównej bohaterki, rzeczywiście było rażące, to przekonałaś mnie do tego tytułu:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać, ponieważ mam na nią dużą ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. taki wątek fantastyczny przypada mi do gustu, z chęcią poznam bliżej losy bohaterów tej powieści;)

  OdpowiedzUsuń