poniedziałek, 9 czerwca 2014

,,Martusia i Gufi 2" Praca zbiorowa

Wydawca: Debit
Data wydania: przed 2000r.
Format : Książka
Liczba stron: 100
Półka: posiadam
Do kupienia: -

Martusia została wydana z pewnością przed 2000 rokiem, gdyż pamiętam, że z jej treścią zapoznawałam się już we wczesnym dzieciństwie. Dziś też można kupić książeczki o Marcie, jednak opisywana przeze mnie część jest niestety już niedostępna.

Książka składa się z pięciu krótkich opowiadań, których główną bohaterką jest Martusia i oczywiście Gufi. Treść jest bardzo prosta, nieskomplikowana. Styl pisarzy jest niezwykle przejrzysty. Bardzo się cieszę, że przetrwała już tyle lat i wciąż można kupować nowe części o tych postaciach. Widziałam, że są bardzo ładnie wydane, więc z pewnością kiedyś zakupię sobie jakąś część.

Powyższa pozycja była jedną z moich ulubionych z racji imienia głównej bohaterki. Równie mocno ubóstwiałam serię o Martynce. W obecnej chwili posiadam już kilkanaście książeczek o tej uroczej bohaterce. Martusia jest już kilka lat starsza od Martynki, więc moim zdaniem jest przeznaczona raczej dla starszych dzieci. Ilustracje są ładne, rzekłabym nawet, że zachwycające, zważywszy na to, że mają już około 20 lat.

,,Martusia i Gufi 2" to zbiór opowiadań, który już niestety nie jest dostępny. Można natomiast zapoznać się z innymi częściami, które jak podejrzewam są równie ciekawe co opisywana przeze mnie pozycja. Sami musicie zdecydować, czy takie powieści Was interesują i czy macie w rodzinie kogoś, komu moglibyście sprawić ją w prezencie.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania 

6 komentarzy:

 1. Hmmm... w ogóle nie znam tej serii. To jednak nie czasy mojego dzieciństwa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No chyba nie, jakieś 10 lat później:P

   Usuń
  2. Też nie znam tej książki, a mam młodsze rodzeństwo :)

   Usuń
 2. Szkoda, że ten zbiór opowiada nie jest już dostępny. Niezwykle piękne wydanie.

  OdpowiedzUsuń