sobota, 14 czerwca 2014

,,Koza kłamczucha" Praca zbiorowa

Wydawca: Elżbieta Jarmołkiewicz
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 10
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Bajka dla Maluszka to seria, z której mam kilka książeczek. Co jakiś czas wyjmuję sobie jedną i sprawdzam, czy jest tak samo ciekawa, jak jej poprzedniczka. Tak było i tym razem.

Dziadek miał kozę. Wysłał córkę na pastwisko, a gdy wracała koza powiedziała, że nie za wiele jadła i piła. Mężczyzna przegonił więc wnuczkę z domu. Kolejnego dnia, gdy babcia ją wyprowadzała kozia po powrocie powiedziała to samo. Aż w końcu wyprowadził ją dziadek...

Bajeczka, jak i wszystkie z tej serii, zawiera przesłanie, aby nie kłamać, gdyż kłamstwo i tak wyjdzie na jaw, a konsekwencje naszego zachowania mogą być poważne. Powinniśmy zawsze się starać mówić prawdę, gdyż nasze kłamstwo może spowodować, że z naszej przyczyny ktoś zostanie np. niesłusznie oskarżony o coś, czego nie zrobił.

Treści jest tutaj malutko, za to ilustracje są bardzo wyraziste i mi się osobiście podobają. Doskonale obrazują fabułę tej króciutkiej opowieści. Z pewnością dzieciom się spodoba, a dodatkowo można uczulić je na fakt, aby nie kłamały.

,,Koza kłamczucha" to bardzo krótka i nieskomplikowana opowieść, której bohaterką jest koza, choć tak naprawdę może być każdy z nas. To, jak postąpimy zależy tylko od nas. Jeżeli czasem mamy ochotę skłamać pomyślmy najpierw o tym, jakie mogą być tego skutki.

Moja ocena: 5/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 14 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tę bajkę. Nawet często strofuje dzieci, które kłamią mówiąc im: ale z ciebie kozucha kłamczucha:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba wcześniej o niej nie słyszałam.

   Usuń
 2. Fajny tytuł, który mnie zachęca. Będę polecać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książeczki, które mają wyraziste przesłanie. Ilustracje też mi się podobają ;)
  Pozdrawiam :)

  wswieciewyobraznielfik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna jest ta seria, same cudowności :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mądrych książeczek nigdy dość. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Taa... w sam raz dla mojego malucha :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam zawsze na wpisy z tej serii.
  Osobiście jej nie znam, ale lubię gdy piszesz o tych książeczkach, bo to oryginalna seria i zawsze ma jakiś ważny przekaz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ale już mi się ta seria skończyła, więc więcej nie będę pisała. Mam jednak w zanadrzu inne, równie ciekawe pozycje.

   Usuń