sobota, 7 czerwca 2014

,Hipopotam" Jan Brzechwa

Wydawca: Skrzat
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 12
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Jan Brzechwa to taki pisarz, którego nie trzeba przedstawiać. Posiada on ogromny dorobek literacki, a jego bajeczki cieszą się powodzeniem już wiele lat po ich napisaniu.

Głównym bohaterem tej krótkiej bajeczki jest Hipopotam, który chce poślubić Żabę. Obiecuje, że spełni każde jej życzenie, nawet to najbardziej absurdalne... Całość napisana jest w sposób rytmiczny, czyta się to niesamowicie szybko. Dodatkowo czcionka jest bardzo duża, kolorowa, a ilustracje wykonane przez Agnieszkę Filipowską są doprawdy przepiękne!

Ja posiadam trzy książeczki z tej serii, jednak z pewnością zbiorę sobie całą serię wydaną przez Wydawnictwo Skrzat. Już same ilustracje oddają piękno tej opowieści, a treść tylko je dopełnia. Treść jest ciekawa i interesująca. Jest to typowa klasyczna bajka, z którą warto się zapoznać. Nie mam pojęcia, czy już szybciej ją czytałam, jednak teraz bardzo mi się spodobała.

,,Hipopotam"  to opowieść, którą polecam każdemu z nas. Jej przeczytanie nie zajmuje wiele czasu, a zdecydowanie może poprawić nam humor. Ja mam nawet swój ulubiony fragment : ,,I na grzbiecie, jak w karecie będę woził cię po świecie".

Moja ocena: 6/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania Książka została przeczytana w ramach wyzwania
14 komentarzy:

 1. Chyba nie znam tej bajki, muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Faktycznie jest urocza, jak i cała książeczka.

   Usuń
 3. Na poprawę humoru to rzeczywiście jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię bajki Brzechwy. Są ponadczasowe i przepiękne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubimy z synkiem tę serię od Skrzata:) Wprawdzie tego tytułu akurat nie posiadamy, ale znamy z innej antologii :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Pampam" jak mówi Kubuś, siostrzeniec Karola, to idealny prezent dla niego! Na pewno kiedyś mu tę książeczkę zakupię, bo uwielbia hipcie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy to jest ta bajka, w której żaba prosi hipopotama, by ten nawlekł jej nitkę na igłę?

  OdpowiedzUsuń