sobota, 12 kwietnia 2014

,,Wielka ucieczka Dymka" Sue Mongredien

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 96
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfPapilon

Sue Mongredien wyszła naprzeciw miłośnikom kotów i postanowiła stworzyć kilkutomową serię o naszych podopiecznych. Każda książka opowiada o jednym z sześciu kotów, którymi zajmuje się sześć dziewczynek.

Maja postanowiła zaopiekować się Dymkiem, ślicznym szarym kotkiem. Uczęszczała jednak na wiele zajęć dodatkowych i nie zawsze mogła poświęcić swojemu pupilowi tyle czasu, ile by chciała. Dodatkowo Dymek cały czas chciał wyjść na zewnątrz, choć był na to jeszcze za mały...

Po zakończeniu pierwszego tomu od razu postanowiłam zapoznać się z kolejnym. Fabuła jest ze sobą powiązana, a tym razem mogłam poczytać o moim ulubieńcu, czyli Dymku. Autorka starała się nam uświadomić, że należy zaplanować swój czas, aby zdążyć wszystko wykonać. Jedne osoby mają taki dar w sobie, inne nie, jednak wszystko jest do nadrobienia. Najważniejsze jest, aby ustalić sobie w życiu priorytety i do nich dążyć.

Jak już wspominałam przy okazji pierwszego tomu, styl autorki jest niezwykle prosty i nieskomplikowany. W książeczce znajduje się dość sporo ilustracji, a duża czcionka ułatwia czytanie. Do tej pory ukazało się 10 tomów, więc mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zapoznać ze wszystkimi. Każdy kotek jest na swój sposób uroczy.

Warto wspomnieć także o Klubie Kociaków Słodziaków, czyli zgromadzeniu sześciu dziewczynek, które opiekowały się kotkami, ale poza tym w każdą sobotę spotykały się u którejś z nich na mały poczęstunek i rozmowę. Z pewnością wielu z Was z rozrzewnieniem wspomina takie kluby, do których mieliście okazję należeć w dzieciństwie.

,,Wielka ucieczka Dymka" to opowieść o uroczym Dymku, który był ciekawy świata, ale także o mocy prawdziwej przyjaźni i doradzaniu sobie w trudnych momentach, o podejmowaniu właściwych decyzji. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6 lat. Sądzę, że powinna spodobać się nie tylko miłośnikom kotów, choć im w szczególności.

Moja ocena: 5/6
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


16 komentarzy:

 1. Co kolejna książka z tej serii, tym piękniejsza okładka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pozytywna okładka. :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz wybór bajek jest ogromny, dlatego wiele osób sugeruje się okładką w wyborze książki ( mimo, że czasem może ona wprowadzić w błąd) :P Tym razem myślę, że historia jest warta przeczytania. :)

   Usuń
  2. Faktycznie okładki czasami są zwodnicze.

   Usuń
 3. Kociak na okładce jest piękny, super że fabuła uczy czegoś na temat przyjaźni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Z 4 pierwszych tomów pod względem wyglądu to mój ulubieniec.

   Usuń
 5. Jaki ten kotek cudny!
  Nawet jeśli ktoś nie przepada specjalnie za kotami, to obok tego nie może przejść obojętnie. Jest prześliczny, uroczy!

  OdpowiedzUsuń