niedziela, 13 kwietnia 2014

,,Wielka przygoda Zygzaczka" Sue Mongredien

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 96
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfPapilon

Sue Mongredien to autorka dwóch serii - o Klubie Kociaków Słodziaków oraz o chłopcu, który uczył się magii. Na razie jednak postanowiłam zapoznać się z tą pierwszą.

Głównym bohaterem tej książeczki został Zygzaczek, kotek Róży. Był on kotkiem ciekawym świata i bardzo lubił się bawić. Nie mógł jednak jeszcze wychodzić na dwór, a gdy już była taka możliwość okazało się, że kotek nie ma na to ochoty. Biedna Róża nie wiedziała, jak temu zaradzić.

Ta krótka opowieść o Zygzaczku jest już trzecim tomem z serii o Klubie Kociaków Słodziaków. Został on założony spontanicznie, gdy w pierwszym tomie każda z sześciu dziewczynek wybrała sobie po jednym kotku. Od tamtej pory postanowiły stworzyć swój tajny Klub. Jakie atrakcje czekały na dziewczynki po tym postanowieniu?

Od małego uwielbiam koty, więc nic dziwnego w tym, że postanowiłam także skusić się na tę serię. Aż przez 10 książeczek mogę rozkoszować się opisem moich ulubieńców i to zupełnie bezkarnie. W planach mam dokończenie tej serii, jednak nie zamierzam poprzestać na czytaniu książek o zwierzętach. Są to zdecydowanie moje ulubione pozycje w ostatnim czasie.

Pozycja liczy sobie niecałe 100 stron, jednak czytania nie ma tutaj za wiele. Bardzo się z tego cieszę, gdyż czasem dobrze jest poczytać takie krótkie historie. Seria przeznaczona jest raczej dla młodszego grona czytelników, jednak mi również się bardzo podobała. Bardzo się cieszę, że ją wyszukałam spośród tylu innych książek i mogę zapoznawać się z losami sześciu milusińskich.

,,Wielka przygoda Zygzaczka" to opowieść o pokonywaniu własnych lęków, niekonwencjonalnych metodach i niespodziewanych zdarzeniach, które spotkały Zygzaczka. Z pewnością nigdy nie domyślicie się, czy udało mu się wyjść do ogrodu, a jeśli tak to co było dla niego impulsem do działania.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


14 komentarzy:

 1. Cudna książeczka, kotki są świetne ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Wysoka ocena. Z chęcią zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kociak na okładce jest przesłodki! Fajna bajeczka dla dzieci to musi być :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdziwy słodziak. Chyba muszę koniecznie zapoznać się z tą serią, bo mnie nęci ogromnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też nęci, dlatego przeczytałam pierwsze 4 tomy.

   Usuń
 5. Takiego kociaka od razu bym przygarnęła. Jest cudny. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama jestem ciekawa co skłoniło Zygzaczka do pokonania lęku przed nieznanym i czy pomogła mu w tym Róża :)

  OdpowiedzUsuń